24 Haziran 2019 Pazartesi 10:18

GÜNDEM

Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!

Hitachi Vantara’nın video analitik çözümü Lumada Video Insights, kamera teknolojileri ve veri bilimini bir araya getirerek uzun vadede şehir planlamasına ve şehirlerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olurken, günlük konularda da vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Trafik yoğunluğu, park alanları kullanımı gibi konularda ihtiyacın belirlenmesinde yöneticilere bilgi sağlayabilen Lumada, binlerce insanın yapabileceği işi tek başına yapıyor.

Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!
Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!
Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Günümüz şehirlerinde kamera teknolojileri iç ve dış ortam güvenliğini sağlamak, suçla mücadele etmek gibi sebeplerle oldukça yaygın olarak kullanılıyor. 7/24 veri elde eden bu sistemlerden tam anlamıyla yararlanmak için elde edilen verilerin doğru şekilde depolanması, işlenebilmesi ve bilgiye dönüştürülebilmesi gerektiğini söyleyen Hitachi Vantara Dijital Çözümler Satış ve İş Geliştirme Müdürü İsmail Cingil, “Hitachi Vantara’nın video analitik çözümü Lumada Video Insights, çok sayıda kameradan elde ettiği verileri yapay zeka (AI), nesnelerin interneti (IoT) ve analitik gibi teknolojilerden yararlanarak gerçek zamanlı analiz ediyor ve anlamlı hale getiriyor. Bu sayede, güvenlik ihlali, trafik sıkışıklığı gibi durumlarda yetkililere zamanında gerekli bildirimlerde bulunuyor. Ayrıca kolay park yeri bulabilme, trafik yoğunluğundan kaçınma vb. gibi konuları kolaylaştırıyor. Dolayısıyla metropol yaşamı daha konforlu ve güvenli hale geliyor. Birkaç yıldır Kaliforniya’daki Moreno Valley şehrinde kullanılan bu sistemle birlikte; suç seviyesinde, acil durum cevaplama sürelerinde ve trafikte yaşanan azalmalar Lumada’nın somut faydalarını gösteren güzel bir örnek.” dedi.

Verilerin gizliliği konusunun da önemine değinen İsmail Cingil, kişisel verilerin gizliliği konusundaki hassasiyetin farkında olduklarını ve bu nedenle veri gizliliğinin kendileri için temel prensip olduğunu belirtiyor. Cingil, Lumada Video Insights’ın KVKK’ya uygun olarak, elde edilen görüntülerdeki yüz, vücut, kıyafet gibi kişisel özellikleri sistemin otomatik olarak bulanıklaştırdığını ve bu verilere sadece gerektiğinde ilgili kişilerin erişimine izin verdiğinin de altını çiziyor. Ayrıca Lumada çözümü videolardaki kişisel verileri tamamen anonim hale getirebiliyor.

Lumada Video insight, metropol şehirlerinde öncelikli alanlara kurularak 5-6 ay gibi bir sürede şehir planlamasına katkıda bulunmaya başlıyor ve elde edilen petabyte sevilerindeki veri Hitachi Video Management Systems tarafından kolayca depolanıp, işleniyor. Günlük hayatta trafik yoğunluğu, park alanları kullanımı gibi konularda bilgi sağlayan Lumada Video insight otomatik olarak verileri analiz ederek sadece müdahale gerektiren durumlarda alarm veriyor. Videolardan elde edilen verilerin anlık takibinin insan gücü ile mümkün olmadığı göz önüne alındığında Lumada’nın güvenlik anlamında sağladığı fayda daha da belirginleşiyor.

Hitachi Ltd.’nin bir iştiraki olan Hitachi Vantara, veri odaklı liderlere, akıllıca yapacakları inovasyonlar yoluyla iş faaliyetleri ve toplum için önemli sonuçlara ulaşabilmelerini sağlamak üzere, verilerinin sunduğu değeri bulup kullanmaları konusunda yardımcı oluyor. Müşteri deneyimlerini iyileştirmeleri, yeni gelir akışları geliştirmeleri ve giderlerini kısmaları yolunda şirketlere yardımcı olan veri yönetimi çözümleri sunmak üzere; teknolojiyi, fikri hakları ve endüstri bilgimizi bir araya getiriyoruz. Derin bilişim teknolojileri (BT), operasyonel teknolojiler (OT) ve alan uzmanlığını bir araya getirerek inovasyon avantajınızı üst seviyelere çıkaran tek şirket Hitachi Vantara’dır. Veriyi kullanarak anlamlı sonuçlar elde etmek üzere dünyanın dört bir yanından kuruluşlarla çalışıyoruz. Bizi www.HitachiVantara.com adresinde ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Türk İş Ve İnşaat Makineleri Sektörü Çin'den İş Birliği Fırsatlarıyla Döndü

TÜRK İŞ VE İNŞAAT MAKİNELERİ SEKTÖRÜ ÇİN’DEN İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARIYLA DÖNDÜ


Alman Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Stefan Stangaciu “Propolisten Daha İyi Bir Koruyucu Yok”

Alman Apiterapi Derneği Onursal Başkanı ve Romanya Apiterapi Derneği Başkanı Dr. Stefan Stangaciu:


2 Yılda 25 Mağaza Açacak

2 YILDA 25 MAĞAZA AÇACAK


Ergenlik Döneminde Yeme Bozukluğunun 15 Önemli Sinyali!

Takıntılı bir şekilde kalori mi sayıyor? Her yemek sonrasında banyoda çok uzun süre kalıyor mu? Kilosunda kısa sürede büyük bir değişim oldu mu? Sürekli bedeni hakkında olumsuz şeyler mi söylüyor? Yemekleri çok küçük porsiyonlar halinde tüketiyor veya öğün mü atlıyor? Son zamanlarda egzersiz yapmada aşırıya mı kaçıyor? Ergenlik çağındaki çocuğunuzda bu belirtilerden bazıları varsa, dikkat! Acıbadem Altunizade Hastanesi Çocuk ve Adolesan Sağlığı Polikliniği ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Müjgan Alikaşifoğlu bu değişimlerin ergenlerde görülme sıklığı giderek artan yeme bozukluğunun habercisi olabileceği uyarısında bulunuyor!


Kidzmondo’Dan ‘Ekopaket’ Fırsatı!

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, yeni eğitim & öğretim yılı başlangıcında çocuklara sürpriz yaptı ve ‘EkoPaket’ fırsatını duyurdu. Kısa bir dönem için devreye giren ‘EkoPaket’ kapsamında çocuklar 45 TL karşılığında parka giriş yapabilecek ve istedikleri 5 meslek birimini deneyimleyebilecek.


Etiketler: gibi, elde, Lumada, Hitachi, veri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.