24 Haziran 2019 Pazartesi 10:18

GÜNDEM

Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!

Hitachi Vantara’nın video analitik çözümü Lumada Video Insights, kamera teknolojileri ve veri bilimini bir araya getirerek uzun vadede şehir planlamasına ve şehirlerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olurken, günlük konularda da vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Trafik yoğunluğu, park alanları kullanımı gibi konularda ihtiyacın belirlenmesinde yöneticilere bilgi sağlayabilen Lumada, binlerce insanın yapabileceği işi tek başına yapıyor.

Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!
Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!
Lumada Video Insights İle Şehir Hayatı Daha Güvenli Ve Konforlu!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Günümüz şehirlerinde kamera teknolojileri iç ve dış ortam güvenliğini sağlamak, suçla mücadele etmek gibi sebeplerle oldukça yaygın olarak kullanılıyor. 7/24 veri elde eden bu sistemlerden tam anlamıyla yararlanmak için elde edilen verilerin doğru şekilde depolanması, işlenebilmesi ve bilgiye dönüştürülebilmesi gerektiğini söyleyen Hitachi Vantara Dijital Çözümler Satış ve İş Geliştirme Müdürü İsmail Cingil, “Hitachi Vantara’nın video analitik çözümü Lumada Video Insights, çok sayıda kameradan elde ettiği verileri yapay zeka (AI), nesnelerin interneti (IoT) ve analitik gibi teknolojilerden yararlanarak gerçek zamanlı analiz ediyor ve anlamlı hale getiriyor. Bu sayede, güvenlik ihlali, trafik sıkışıklığı gibi durumlarda yetkililere zamanında gerekli bildirimlerde bulunuyor. Ayrıca kolay park yeri bulabilme, trafik yoğunluğundan kaçınma vb. gibi konuları kolaylaştırıyor. Dolayısıyla metropol yaşamı daha konforlu ve güvenli hale geliyor. Birkaç yıldır Kaliforniya’daki Moreno Valley şehrinde kullanılan bu sistemle birlikte; suç seviyesinde, acil durum cevaplama sürelerinde ve trafikte yaşanan azalmalar Lumada’nın somut faydalarını gösteren güzel bir örnek.” dedi.

Verilerin gizliliği konusunun da önemine değinen İsmail Cingil, kişisel verilerin gizliliği konusundaki hassasiyetin farkında olduklarını ve bu nedenle veri gizliliğinin kendileri için temel prensip olduğunu belirtiyor. Cingil, Lumada Video Insights’ın KVKK’ya uygun olarak, elde edilen görüntülerdeki yüz, vücut, kıyafet gibi kişisel özellikleri sistemin otomatik olarak bulanıklaştırdığını ve bu verilere sadece gerektiğinde ilgili kişilerin erişimine izin verdiğinin de altını çiziyor. Ayrıca Lumada çözümü videolardaki kişisel verileri tamamen anonim hale getirebiliyor.

Lumada Video insight, metropol şehirlerinde öncelikli alanlara kurularak 5-6 ay gibi bir sürede şehir planlamasına katkıda bulunmaya başlıyor ve elde edilen petabyte sevilerindeki veri Hitachi Video Management Systems tarafından kolayca depolanıp, işleniyor. Günlük hayatta trafik yoğunluğu, park alanları kullanımı gibi konularda bilgi sağlayan Lumada Video insight otomatik olarak verileri analiz ederek sadece müdahale gerektiren durumlarda alarm veriyor. Videolardan elde edilen verilerin anlık takibinin insan gücü ile mümkün olmadığı göz önüne alındığında Lumada’nın güvenlik anlamında sağladığı fayda daha da belirginleşiyor.

Hitachi Ltd.’nin bir iştiraki olan Hitachi Vantara, veri odaklı liderlere, akıllıca yapacakları inovasyonlar yoluyla iş faaliyetleri ve toplum için önemli sonuçlara ulaşabilmelerini sağlamak üzere, verilerinin sunduğu değeri bulup kullanmaları konusunda yardımcı oluyor. Müşteri deneyimlerini iyileştirmeleri, yeni gelir akışları geliştirmeleri ve giderlerini kısmaları yolunda şirketlere yardımcı olan veri yönetimi çözümleri sunmak üzere; teknolojiyi, fikri hakları ve endüstri bilgimizi bir araya getiriyoruz. Derin bilişim teknolojileri (BT), operasyonel teknolojiler (OT) ve alan uzmanlığını bir araya getirerek inovasyon avantajınızı üst seviyelere çıkaran tek şirket Hitachi Vantara’dır. Veriyi kullanarak anlamlı sonuçlar elde etmek üzere dünyanın dört bir yanından kuruluşlarla çalışıyoruz. Bizi www.HitachiVantara.com adresinde ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

3M’Den Türkiye’Nin En Büyük Girişim Etkinliklerinden Big Bang’E Tam Destek

Bilim ve inovasyonu odağına koyan 3M Türkiye, Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’ı bu yıl da desteklemeye devam ediyor. Erken aşama girişimleri iş dünyası ile buluşturan Big Bang Start-up Challenge 28 Kasım 2019’da Uniq İstanbul’da gerçekleştirilecek.


Teksüt Teksüt, Avrupa Kapısını Açtı

Kasım 2019


İdrar Kaçırıyorsanız Diyaliz Hastası Olabilirsiniz

Ülkemizde her dört kadından biri idrar kaçırma problemi yaşıyor. İdrar kaçırma üzerine farkındalığı artırmak adına şehir şehir dolaşan Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü, İstanbul ve Ankara’dan sonra Bursa’da da yoğun bir ilgiyle karşılandı. Seminer Osmangazi Belediyesi'nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar'ın sunumuyla gerçekleşirken, Prof. Dr. Tufan Tarcan yanlış tedavilerin insanları hekime gitmekten uzaklaştırdığını özellikle vurguladı. Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil ise idrar kaçırma problemi yaşayanlara zamanında tanı konulamaz ise böbreklerini kaybedebileceklerini hatta diyaliz hastası dahi olabileceklerini ifade etti.


Dünyanın Açık Tasarıma Sahip İlk Aktif Gürültü Engelleyici Kablosuz Kulaklığı Huawei Freebuds 3 Türkiye’De Satışa Sunuldu

Kirin A1 yongasıyla güçlendirilen Huawei FreeBuds 3, dünyanın ilk açık kullanım tasarımlı aktif gürültü engelleme sistemi ile hem ses hem de sessizlikte kalite standartlarını yeniden belirliyor.


Ielts, Sizi Hayalinizdeki Ülkeye Uçuruyor!

İş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen İngilizce dil yeterliliği sınavı IELTS, şimdi kazandırıyor! British Council ile 1 Aralık 2019-30 Ocak 2020 tarihleri arasında, kağıt-kalem veya bilgisayar üzerinden IELTS sınavına giren adaylar, seçecekleri bir ülkeye 2.500 TL değerinde uçak bileti kazanma şansını yakalıyor.


Etiketler: gibi, elde, Lumada, Hitachi, veri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.