5 Aralık 2019 Perşembe 10:24

GÜNDEM

Makro Fonların Getiri Lideri Cirera Capital İkinci Yaşında 2 Prestijli Ödülün Sahibi Oldu

Ahmet Arınç ve Tijen Gümüşdiş’in 2017’de Londra’da kurduğu ve makro fonların getiri lideri Cirera Capital, ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi oldu. HFM Global’in düzenlediği “Yılın Yeni Para Yöneticileri” ödül töreninde ‘Makro Fon’ ve ‘En İyi Fon Yöneticisi’ dallarında ödülün sahibi Cirera Capital oldu. 2019’un ilk 10 ayında yüzde 15.09 getiri sağlayan Cirera Capital, yatırım olarak sabit getirili faiz enstrümanları, FX, kredi ve emtia piyasalarına odaklanıyor.

Makro Fonların Getiri Lideri Cirera Capital  İkinci Yaşında 2 Prestijli Ödülün Sahibi Oldu
Makro Fonların Getiri Lideri Cirera Capital  İkinci Yaşında 2 Prestijli Ödülün Sahibi Oldu
Makro Fonların Getiri Lideri Cirera Capital  İkinci Yaşında 2 Prestijli Ödülün Sahibi Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ahmet Arınç ve Tijen Gümüşdiş’in 2017 yılında Londra’da kurdukları Cirera Capital ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi olarak dikkatleri üstüne çekti. 2019’un ilk 10 ayında yüzde 15.09’luk getirisiyle tüm makro fonlar arasında ilk sırada yer alan Cirera Capital, yatırım için sabit getirili faiz enstrümanları, FX, kredi ve emtia piyasalarına odaklanıyor.

HFM Global’in düzenlediği “Yılın Yeni Para Yöneticileri” ödül töreninde 15 kategoride Avrupa’nın en iyi fonları ödüllendirildi. Cirera Capital düzenlenen ödül töreninde ‘Makro Fon’ ve ‘En İyi Fon Yöneticisi’ kategorilerinde ödülün sahibi oldu. HFM Global, dağıttığı ödüller için Avrupa’nın en iyi fonlarını bir araya getirerek, farklı performans kriterleriyle, tecrübeli yatırımcılardan oluşan jürisi gözetiminde değerlendirme yapıyor.

‘Gelişmekte olan piyasalar 2020’de de fırsat sunuyor’

Kariyerlerine 90’lı yıllarda İstanbul’da başlayan kurucu ortaklar Arınç ve Gümüşdiş, 2007- 2016 yıllarında Deutsche Bank Londra’da bir araya gelerek, bankanın gelişmekte olan piyasalar masasında birlikte çalıştılar. Deutsche Bank’a katılan Ahmet Arınç ‘Küresel FX ve Gelişmekte Olan Piyasalar” bölümlerini 2016 yılına kadar devam ettirdi. Tijen Gümüşdiş ise 2017 Nisan ayında aynı bölümden ayrılana kadar Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölümlerinden sorumluydu.

Gelişmekte olan piyasalardaki fırsatların 2020 yılında da devam edeceğini belirten Cirera Capital Kurucu Ortağı Ahmet Arınç, bu alanda faaliyet gösteren fonların doğru risk yönetimi ile pozitif getiri getirmeye devam etmesinin sürpriz olmayacağı görüşünde. Fonu kurarken 25 yıllık tecrübelerini yatırımcılara aktarmayı amaçladıklarını kaydeden Arınç, “Kariyerlerimizde edindiğimiz tecrübeleri sürdürülebilir ve sorumlu bir anlayışla kullanıp, yatırımcılarımıza uzun dönemde düşük volatiliteli ve diğer piyasalarla çok korelasyonu olmayan getiri sağlayabilmeyi hedefliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Turizm Çalıştayı Yarın Yapılacak

19/01/2020


Lider Vakıfbank, İkinci Devreye Galibiyetle Başladı

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin ikinci devresinin ilk haftasında Aydın Büyükşehir Belediyespor'u 25-23, 19-25, 14-25 ve 20-25'lik setlerle 3-1 mağlup ederek, ligdeki liderliğini sürdürdü. İkinci devreye galibiyetle başlayan sarı-siyahlılar, Sultanlar Ligi'nin 13'üncü haftasında 27 Ocak Pazartesi günü PTT Spor'la VakıfBank Spor Sarayı'nda karşılaşacak.


Görüntülü Haber 2600 Rakımda 1,5 Metre Karda Başkent Edaş Ekiplerinin Zorlu Mücadelesi

Başkent EDAŞ ekipleri, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 7 milyondan fazla nüfusun ikamet ettiği sorumluluk bölgesinde kesintisiz elektrik sağlayabilmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Başkent EDAŞ ekipleri, 2 bin 600 rakıma sahip Kastamonu’nun en yüksek kesimi olarak kabul edilen Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz’da da yaklaşık 1,5 metre karda elektrik arızasına müdahale etti.


İstanbul Bbsk'lı Kutlu, Tokyo 2020 Vizesini Aldı

İSTANBUL BBSK'LI KUTLU, TOKYO 2020 VİZESİNİ ALDI


Bu Sefer Karda Değil Çölde Oynandı Fotoğraflı

Dünyanın ilk çöl polo turnuvası Suudi Arabistan'da yapıldı


Etiketler: Arınç, Cirera, Capital, Ahmet, Gümüşdiş

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.