27 Mart 2019 Çarşamba 09:35

GÜNDEM

Mapfre Sigorta’Nın Müşteri Deneyimi Çalışmaları Ödül Getirdi!

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden MAPFRE Sigorta, müşteri memnuniyeti alanında yaptığı çalışmaların başarılı sonuçlarını almaya başladı. Şirket, 2018 yılında Net Tavsiye Skorunu (NPS) artırırken Şikayetvar.com tarafından düzenlenen A.C.E Awards 2019’da (Kusursuz Müşteri Deneyimi Yarışması) da ödüle layık görüldü.

Mapfre Sigorta’Nın Müşteri Deneyimi Çalışmaları Ödül Getirdi!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kasko müşterilerinin tercihi MAPFRE Sigorta!

Bağımsız bir araştırma şirketi tarafındanyılda iki kez gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, MAPFRE Sigorta kasko müşterileri tarafından en çok tavsiye edilen sigorta şirketi olmayı 2018 yılında da sürdürdü. 2018 yılında kaskoda NPS’i 45 olan MAPFRE, rakiplerinin ortalamsının 11 puan üzerinde yer alarak pazardaki müşteri deneyimi liderliğini korudu. Müşteriler kaskoda en çok memnuniyet duydukları hizmetleri ise “hasar yönetimi”, “Kendilerine sunulan hizmetlerin kalitesi”, ,“Prim” ve,”Poliçe Kapsamı” olarak ifade etti.

Sağlıkta da tavsiye oranı arttı

MAPFRE Sigorta aynı araştırmaya göre, sağlıkta da başarısını katlayarak 2018’in ikinci yarısında sağlık NPS’ini, aynı yılın ilk yarısına göre 4 puan artırdı. Bireysel müşterilerin NPS’i 7 puan yükseldi.

Mükemmel müşteri memnuniyeti ödül getirdi!

MAPFRE Sigorta ayrıca, Türkiye’nin ilk ve tek müşteri memnuniyetini ölçen platformu Şikayetvar.com’un bu yıl dördüncü kez düzenlediği A.C.E Awards’ta (Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri) ödül almaya hak kazandı. 21 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası 38 markanın ödül kazandığı yarışmada MAPFRE Sigorta, tüm sigorta şirketleri arasında ilk üç sırada yer aldı.

2017 yılının son çeyreğinde 45,8 puanla beşinci sırada yer alan MAPFRE Sigorta, Şikayet Yönetimi Ekibi’nin başarılı çalışmaları neticesinde 2018’in son çeyreğini 55,9 puanla kapatarak ikinciliğe yükseldi.

Alfredo Munoz: Global müşteri deneyimi modelini Türkiye’de başarıyla uyguluyoruz

NPS sonuçlarını ve Şikayetvar.com ödülünü değerlendiren MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, “MAPFRE, 2015 yılında globalde her bir müşteri için algılanan, beklenen ve sunulan global bir kalite modeli tanımlandı. MAPFRE Global Müşteri Deneyimi Modeli adlı bu inisiyatif, stratejik kararlar almamıza ve kalite modelimizi müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmemize ve müşteri deneyimi yönetimine geçmemize imkan sağladı. Gerek NPS’te aldığımız başarılı skor gerek Şikayetvar.com ödülü, MAPFRE Türkiye’nin bu uygulamaları başarılı bir şekilde hayata geçirdiğini gösteriyor. Bu başarılı sonuçları almamıza katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve şirketimizi en iyi şekilde temsil eden Türkiye’nin dört bir yanındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

NPS nedir?

NPS (Net Tavsiye Skoru), müşteri deneyimi ölçümünde en çok kullanılan yöntemdir. İstatistiksel olarak şirket büyümesi ile arasında en çok korelasyon olan metrik olarak kabul edilen yöntem, bu nedenle yaygın olarak kullanılıyor. MAPFRE Sigorta da, müşteri deneğimindeki gelişimi daha yakından takip edebilmek gelişme alanlarını belirleyebilmek için yılda iki kez kasko ve sağlık branşlarında araştırma gerçekleştiriyor.

MAPFRE Sigorta Hakkında:

MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100’den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunmanın yanı sıra yatırım ve emeklilik fon yönetim faaliyetlerinde de bulunmaktadır. MAPFRE Grup bünyesinde 37 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 37 milyon müşteriye hizmet veriyor.

İlginizi Çekebilir

Mckinsey & Company İnsan Kaynağının Doğru Yönetilmesi Şirketleri 2 Kat Güçlendiriyor

McKinsey & Company insan kaynaklarında yaşanan dönüşüm ve trendleri açıkladı. McKinsey araştırmalarına göre, İnsan Kaynakları yeni, dijital çağa uygun yeteneklerin geliştirilmesi ve değere dönüştürülmesinde stratejik bir rol üstlenmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda McKinsey Kıdemli Ortağı Amadeo Di Lodovico, İK’da gerçekleştirilecek kökten bir dönüşümle şirketlerin rakiplerini geride bırakan, sürdürülebilir bir başarı yakalayabileceklerini dile getirdi.


Türkiye Diyabet Vakfı İle Vodafone’Dan Diyabet Destek Noktası

İşletmelerin dijital iş ortağı olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Vodafone, Türkiye Diyabet Vakfı’nın başlattığı “Diyabet Destek Noktası Projesi”nde diyabetli ve diyabet riski taşıyan bireylere eğitim verilmesi ve hastaların tedavi süreçlerinin takip edilebilmesine katkı sağlıyor.


İş Dünyası 2020’De Uluslararası Ticaretle Büyümeyi Öngörüyor

HSBC Grubu’nun ‘Navigator: Şimdi, Gelecek ve Nasıl’ Raporu’na göre; Türkiye’deki şirketlerin yüzde 72’si uluslararası ticaretin yeni iş fırsatları sunacağını öngörüyor. Türkiye’deki şirketler için ticarette Avrupa önemli bir pazar olarak yerini korurken, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesiyle olan ticarette ise büyüme görülüyor.


Ali Poyrazoğlu ‘Tak Tak Takıntı’ İle 16 Kasım Cumartesi Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Ali Poyrazoğlu'nun oyunculuğunun yanında yönetmenliğini de üstlendiği, Laurent Baffie imzalı ‘Tak Tak Takıntı’ adlı oyun, 16 Kasım Cumartesi günü saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşuyor.


Paribu Mobil Uygulaması, Kısa Sürede Hızlı Bir Yükseliş Gösterdi

Paribu Mobil Uygulamasında Dikkat Çeken Yükseliş


Etiketler: MAPFRE, Sigorta, müşteri, sigorta, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.