3 Ekim 2018 Çarşamba 11:19

KÜLTÜR SANAT

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mardin Müzesi'nde masal anlatıcıları buluşuyor

 

Masalların şehri Mardin, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında bir kere daha masallara ve masalcılara ev sahipliği yapıyor. Mardin Müze Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Masalcılar Buluşması”nda, müze eğitimi etkinlikleri kapsamında Mardin’in somut olmayan kültürel mirasının korunması ve tanıtılması amacıyla, Türkiye’deki geleneksel masal anlatıcıları Mardin’de buluşacak, atölye çalışmaları gerçekleştirerek.

 

Büyüklere ve çocuklara masallar

 

Kentin sosyal alanları ve tarihi yapılarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında masallar anlatacaklar. Program kapsamında masallardan mahrum kalan büyükler ve masalsız büyüyen çocuklar masallar etrafında bir araya gelecek. Mardin Müzesi’nde, okullarda, evlerde, damlarda ve kentin sosyal alanlarında çocuklara ve yetişkinlere yönelik iki ayrı programdan oluşan buluşma, beş gün boyunca ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

Masal çemberleri etrafında sadece masalların konuşulacağı büyülü günlere konserler, paneller ve sergiler eşlik edecek. Mardin Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan, 2 Ekim Salı günü zengin bir programla açılışı yapılacak olan buluşmaya, “Sen kulak verirsen açılır masal kapısı…” diyerek tüm Mardin halkını ve masalseverleri bu büyülü buluşmaya davet ediyor.

İlginizi Çekebilir

Çarşamba Günlerinin Vazgeçilmezi Yıldız Tilbe

Yüksek Mb Fotoğraf İndirme bağlantısı


Marka Konferansı Ailesi, Kutlama Yemeğinde Buluştu

Lider konferans kuruluşu Yürekli'nin Yapı Kredi World ana sponsorluğunda düzenlediği MARKA 2018 Konferansı, dolu dizgin devam ediyor. 12 – 13 Aralık’ta düzenlenen konferansın ilk günü sonunda 70’i aşkın yerli ve yabancı konuşmacı Soho House İstanbul’da düzenlenen aile yemeği ‘Family Dinner’da buluştu. Konuşmacılar, yemek öncesinde İstanbul Modern’de kendileri için düzenlenen özel tura katıldı.


Hindistan’In Paganinisi Dünyanın En Hızlı Kemancısıyla Kapışıyor

Hint Klasik Müziği’nin Paganini’si, Küçük Buda filminin bestecisi Dr. L. Subramaniam ve Guinness tarafından “Dünyanın En Hızlı Keman Sanatçısı” ünvanı verilen genç virtüöz Muhammed Yıldırır ile 20 Aralık’ta CRR’de!


Samsung’Tan İnternet Kullanıcılarına Siber Zorbalığa Karşı Hareket Çağrısı

Siber Zorbalık Farkındalık Eğitimleri ile 10 binden fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyor


Kış Aylarında Bağışıklık Sisteminizi Güçlü Tutmak İçin Ne Yediğinize Dikkat Edin

Kış aylarında yağlı ve kalorili besinlerin tüketiminin artması ve fiziksel aktivitenin azalmasıyla birlikte kilomuz artabiliyor, bağışıklık sistemimiz de zayıflıyor. Bu sorunların üstesinden gelmenin yolunun beslenmeden geçtiğini söyleyen DoktorTakvimi.com uzmanlarından Diyetisyen Nursena Kaya, “Dengeli beslenin. Haftada en az iki gün kuru baklagiller, günde en az iki su bardağı yoğurt, kefir gibi probiyotik besinler tüketin. Günde en az beş porsiyon meyve ve sebze yiyin” diyor.


Etiketler: Mardin, Müzesi, masal, masallar, anlatıcıları

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.