3 Ekim 2018 Çarşamba 11:19

KÜLTÜR SANAT

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mardin Müzesi'nde masal anlatıcıları buluşuyor

 

Masalların şehri Mardin, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında bir kere daha masallara ve masalcılara ev sahipliği yapıyor. Mardin Müze Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Masalcılar Buluşması”nda, müze eğitimi etkinlikleri kapsamında Mardin’in somut olmayan kültürel mirasının korunması ve tanıtılması amacıyla, Türkiye’deki geleneksel masal anlatıcıları Mardin’de buluşacak, atölye çalışmaları gerçekleştirerek.

 

Büyüklere ve çocuklara masallar

 

Kentin sosyal alanları ve tarihi yapılarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında masallar anlatacaklar. Program kapsamında masallardan mahrum kalan büyükler ve masalsız büyüyen çocuklar masallar etrafında bir araya gelecek. Mardin Müzesi’nde, okullarda, evlerde, damlarda ve kentin sosyal alanlarında çocuklara ve yetişkinlere yönelik iki ayrı programdan oluşan buluşma, beş gün boyunca ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

Masal çemberleri etrafında sadece masalların konuşulacağı büyülü günlere konserler, paneller ve sergiler eşlik edecek. Mardin Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan, 2 Ekim Salı günü zengin bir programla açılışı yapılacak olan buluşmaya, “Sen kulak verirsen açılır masal kapısı…” diyerek tüm Mardin halkını ve masalseverleri bu büyülü buluşmaya davet ediyor.

İlginizi Çekebilir

Makine Sektöründen 220 Bin İstihdam

Teşvikler meyvesini vermeye başladı, 220 bin kişi makine başında çalışıyor


Eşini Dostunu Al Mediamarkt’A Gel, 4 Al 3 Öde

MediaMarkt evini döşeyenlere kaçırılmaz teklif


Odeabank Ve Tema Vakfı İşbirliği İle Geleceğin Oksijeni Teminat Altındabb

Odeabank’ın TEMA Vakfı ile birlikte hayata geçirdiği ‘Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor’ projesi ile Oksijen Hesap sahipleri 2 yılda binlerce fidan dikilmesini ve yaklaşık 6 bin çocuğun doğa eğitimi almasını sağladı.


Cibali Tütün Fabrikası’Nda Çalışmış Müzisyenler Cibali Sohbetlerinde Ele Alındı

Sosyal ve ekonomik tarihimizin tanıklarından Cibali Tütün ve Sigara Fabrikası’nın hikâyesi, mirasının koruyucusu Kadir Has Üniversitesi içinde yer alan Rezan Has Müzesi’nde bir panel dizisi ile anlatılmaya devam ediyor.


Ford Suv Ailesinin En Büyük Üyesi Ford Edge Yenilendi

Ford SUV ailesinin en büyük üyesi Ford Edge yenilendi. Dış ve iç tasarımı yenilenen Ford Edge yenilikçi sürüş destek teknolojileri ve yüksek verimliliğe sahip güçlü motoru ile üstün performans ve konforu bir arada sunuyor.


Etiketler: Mardin, Müzesi, masal, masallar, anlatıcıları

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.