3 Ekim 2018 Çarşamba 11:19

KÜLTÜR SANAT

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mardin Müzesi'nde masal anlatıcıları buluşuyor

 

Masalların şehri Mardin, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında bir kere daha masallara ve masalcılara ev sahipliği yapıyor. Mardin Müze Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Masalcılar Buluşması”nda, müze eğitimi etkinlikleri kapsamında Mardin’in somut olmayan kültürel mirasının korunması ve tanıtılması amacıyla, Türkiye’deki geleneksel masal anlatıcıları Mardin’de buluşacak, atölye çalışmaları gerçekleştirerek.

 

Büyüklere ve çocuklara masallar

 

Kentin sosyal alanları ve tarihi yapılarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında masallar anlatacaklar. Program kapsamında masallardan mahrum kalan büyükler ve masalsız büyüyen çocuklar masallar etrafında bir araya gelecek. Mardin Müzesi’nde, okullarda, evlerde, damlarda ve kentin sosyal alanlarında çocuklara ve yetişkinlere yönelik iki ayrı programdan oluşan buluşma, beş gün boyunca ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

Masal çemberleri etrafında sadece masalların konuşulacağı büyülü günlere konserler, paneller ve sergiler eşlik edecek. Mardin Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan, 2 Ekim Salı günü zengin bir programla açılışı yapılacak olan buluşmaya, “Sen kulak verirsen açılır masal kapısı…” diyerek tüm Mardin halkını ve masalseverleri bu büyülü buluşmaya davet ediyor.

İlginizi Çekebilir

Çocuğunuz Dişlerini Gıcırdatıyorsa Dikkat!

İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Pedodonti Bölümü’nden Uzm. Dt. Hilal Sillelioğlu, çocuklarda diş gıcırdatmalarının nedenlerini ve yapılması gerekenleri anlattı.


20 Kralı Aynı Anda Ağırlayabilecek Terma City Kapılarını Açtı

Karaderili Şirketler Grubunun, Marmara’nın Yükselen değeri beş yıldızlı Terma City 180 milyon dolarlık yatırım değeri ile 60 bin metrekare üzerine kurulu 2.200 yatak kapasiteli, 6 bin metrekare üzerine kurulu beş yıldızlı Spa’sı, özel olarak dizayn edilen, 1000 m2 başkanlık suiti ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 20 adet kral dairesi, bin kişilik havuz kenarı davet salonu ile görkemli bir açılış yaparak kapılarını açtı.


Üniversite Tercihi Yapmanın Püf Noktaları

Konu: Üniversite tercihi yapmanın püf noktaları


Bülent Parlak Kızı İle Çocuklar Gibi Eğlendi

Ünlü oyuncu Bülent Parlak, 3 yaşındaki kızı Lisa ile geçtiğimiz gün Trump Alışveriş Merkezi’nde objektiflere yansıdı.


Trendyol.Com’Un Yaz Trendi Tek Parçayla Doğru Kombin Özgürlüğü

Türkiye’de mobil ticaretin lideri olarak başarılı bir grafik çizmeye devam eden trendyol.com , sezon trendlerini en ulaşılabilir halde tüketicisiyle buluşturuyor. En sevilen tasarımlarını yaz enerjisiyle yeniden yorumlayarak herkesi hareketlere özgürlük katan elbiseleriyle tatil döneminin tadını çıkarmaya davet ediyor!


Etiketler: Mardin, Müzesi, masal, masallar, anlatıcıları

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.