3 Ekim 2018 Çarşamba 11:19

KÜLTÜR SANAT

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor

Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
Mardin Müzesi Masalcıları Buluşturuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mardin Müzesi'nde masal anlatıcıları buluşuyor

 

Masalların şehri Mardin, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında bir kere daha masallara ve masalcılara ev sahipliği yapıyor. Mardin Müze Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Masalcılar Buluşması”nda, müze eğitimi etkinlikleri kapsamında Mardin’in somut olmayan kültürel mirasının korunması ve tanıtılması amacıyla, Türkiye’deki geleneksel masal anlatıcıları Mardin’de buluşacak, atölye çalışmaları gerçekleştirerek.

 

Büyüklere ve çocuklara masallar

 

Kentin sosyal alanları ve tarihi yapılarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında masallar anlatacaklar. Program kapsamında masallardan mahrum kalan büyükler ve masalsız büyüyen çocuklar masallar etrafında bir araya gelecek. Mardin Müzesi’nde, okullarda, evlerde, damlarda ve kentin sosyal alanlarında çocuklara ve yetişkinlere yönelik iki ayrı programdan oluşan buluşma, beş gün boyunca ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

Masal çemberleri etrafında sadece masalların konuşulacağı büyülü günlere konserler, paneller ve sergiler eşlik edecek. Mardin Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan, 2 Ekim Salı günü zengin bir programla açılışı yapılacak olan buluşmaya, “Sen kulak verirsen açılır masal kapısı…” diyerek tüm Mardin halkını ve masalseverleri bu büyülü buluşmaya davet ediyor.

İlginizi Çekebilir

Bizim Toptan’In Müşteri Sayısı Yılın İlk 9 Ayında Yüzde 33 Artışla 1 Milyonu Aştı

Türkiye organize toptan ticaret sektörünün, 69 ildeki 175 mağazasıyla en yaygın markası Bizim Toptan Satış Mağazaları (BIZIM), 2018’in ilk dokuz aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket yeni müşteri kazanma stratejisiyle satış gelirini 2,7 milyar TL’ye çıkarttı. Bizim Toptan’ın müşteri sayısı yılın ilk dokuz ayında geçen yıla kıyasla yüzde 33 artarak 1 milyon 180 bini aştı.


Kripto Dünyasının En Büyük Sorunu Çözüldü

Volentix Hakkında


Vestel Servis Akademi'nin Eğitim Kalitesi Kanıtlandı

Türkiye’de bir ilk…


Üç Arka Kameralı Samsung Galaxy A7 Lansmana Özel İndirimle Satışa Çıkıyor

Üç arka kameraya sahip yeni Samsung Galaxy A7 Türkiye’de satışa çıkıyor


Bilişim Zirvesi 2018’De Duvarın Ardı’Ndaki Akıllı Teknolojiler Konuşulacak

Bu yıl “Akıllı Şeyler - Bilen Teknolojiler” ana temasıyla düzenlenecek Bilişim Zirvesi'nde bireyler, şirketler ve ülkeler için, bir dijital yaşamın tüm yönleri masaya yatırılacak.


Etiketler: Mardin, Müzesi, masal, masallar, anlatıcıları

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.