3 Mayıs 2019 Cuma 09:30

GÜNDEM

Marka Ve Pazarlama'ya Türkiye'yi Aşan Dünya Çapında Bir Yaklaşım

Geleceğin dünyasında markaların doğru başlangıcı ve sürdürülebilir başarısı konusunda şirketlere ve kişilere rehberlik edebilmek amacıyla Marka Mimarı Ömer Şengüler’in gerçekleştireceği Marka Ol E Mi Seminerleri, Levent Kanyon Joint idea’da düzenlenen lansman toplantısı ile iş dünyasına tanıtıldı.

Marka Ve Pazarlama'ya Türkiye'yi Aşan Dünya Çapında Bir Yaklaşım
Marka Ve Pazarlama'ya Türkiye'yi Aşan Dünya Çapında Bir Yaklaşım
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Geleceğin dünyasında markaların doğru başlangıcı ve sürdürülebilir başarısı konusunda şirketlere ve kişilere rehberlik edebilmek amacıyla Marka Mimarı Ömer Şengüler’in gerçekleştireceği Marka Ol E Mi Seminerleri, Levent Kanyon Joint idea’da düzenlenen lansman toplantısı ile iş dünyasına tanıtıldı.

Açılış konuşmasını Joint İdea ortaklarından Eda Çarmıklı’nın yaptığı lansmana, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Ticaret ve İstinye Üniversiteleri Öğretim Üyesi Murat Yalçıntaş, Van Sanayici ve İş Kadınları Derneği Kurucu Üyesi Şule Gökırmak ve Aksan Hukuk Bürosu’nun Kurucusu Muhammet Aksan gibi iş ve ticaret dünyasının sanayi, perakende, sağlık, hukuk, turizm, medya, insan kaynakları ve eğitim sektörlerinden önemli isimleri katıldı.

Marka Ol E Mi? Hem Şengüler’in sosyal medyada kullandığı imzası hem de aynı zamanda Şengüler’in sonbaharda çıkacak olan kitabının da adı. Şengüler’in 2019 Sonbaharında Prof. Philip Kotler’’in sunuşuyla ilk basımı Türkiye’de gerçekleştirilecek kitaba ilişkin Kotler’in şu sözüne de yer verildi: “Ömer, kitabında tüm anlattığı vakalarda markalaşmayı mümkün kılacak ve markaları başarıya taşıyacak reçetelere yer vermiş. Açıkçası, tüm kitap bir markalaşma tarifi. Pazarlama dünyasıyla tanışmayı amaçlayan veya markalaşma faaliyetlerini ilerletmek isteyen herkese büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kitap, reklamcılık ve pazarlama alanlarında sunulan bilgi dolu incelemelerin yanında konumlandırma, taktik ve strateji konularında da fikirlerle dolu”.

Şengüler, konuşmasında ilham aldığı kişilerin başında gelen Kotler’e de atıfta bulunarak, “Kotler, pazarlama farkındalığı olmayan 7,5 milyar insanın farkındalığı olan 500 milyona hizmet ettiğini söyler. Markayı yaratan pazarlamadır, pazarlama farkındalığı yaygınlaştıkça dünyada daha yaygın bir servet dağılımı mümkün olacaktır” sözünü yineledi.

Marka algoritması ve marka ağacı, dünyada pazarlama farkındalığı, en değerli markaların özelliği, mesleki markalar, marka mezarlıkları ve insan markasının 13 karakteristik özelliğine değinilen lansmanda seminer dizisinde modüller halinde başlıklara yer verileceği belirtildi.

Marka seminerleri dizisine ilişkin yaptığı sunumla Şengüler, daha marka kurulurken ilk karar noktasını oluşturan marka mimarisinin özellikle son kullanıcıyı hedefleyen kurumların bütçe ve sürdürülebilir hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak en önemli araç olduğunu vurguladı.

Joint Idea’nın, İstanbul’daki en önemli kişisel gelişim, eğitim, seminer ve bilgi paylaşımı merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Şengüler, sonbaharda başlayacak seminerlerin marka profesyonelleri, şirket yöneticileri, marka olmak isteyenler ve girişimciler için bir rehber niteliğinde olduğunu ifade ederek, “Marka olmak ya da bir marka yaratmak isteyen, doktor, ev hanımı veya avukatın nasıl marka olabileceğini merak eden, henüz öğrenciyken doğru markalaşma adımları atmayı planlayan, büyük sanayiciyim ama nasıl marka olabilirimi sorgulayan, pazarlama departmanında çalışıyorsam ne yapmalıyım? sorusunu soran, marka olmanın insani yönünü önemseyen, çok reklam yapıyoruz ama bir türlü marka olamıyoruz” diyen, marka olmanın finansal getirilerini merak eden ve popülerlik değil markalaşmanın peşinden giden herkesi sonbaharda Joint İdea’da başlayacağımız marka seminer dizisine katılmaya davet ediyoruz. Marka Ol E Mi seminer dizisiyle Türkiye’deki marka ve pazarlama dünyasına katkı sağlamaktan ve bu eğitim serisini kazandırmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

ÖMER ŞENGÜLER HAKKINDA:

Marka Mimarı / Global Magic Brands Başkanı

Profesyonellikten girişimciliğe geçişini, daha sonra Türk reklam ajansları arasında ilk onda sayılacak olan tam hizmet yaratıcı ajansı PANEL’i kurarak 1986 yılında yaptı. Çok uluslu müşterileri için pazar araştırmaları, ambalaj tasarımı, satış stratejisi, reklam kampanyaları, medya planlaması, satış faaliyetleri ve satış noktalarının planlanmasını da kapsayan stratejik bir ortak olarak hizmet verdi. HAKUHODO Reklam Ajansı ve EDELMAN PR ile ortaklık anlaşmaları yaparak Türkiye’deki temsilciliklerini aldı. Birçok KRİSTAL ELMA, LIAA ve EPICA Yaratıcılık Ödülü kazandı.

1994 yılında ise, Türkiye’de ilk kez belediye otobüslerinin reklam görselleriyle kaplanmasını gerçekleştiren ve reklamlı otobüs duraklarının yatırımını yapan MAGIC Açıkhava Reklam Ajansını ve Türkiye’deki ilk dijital baskı sistemlerini başlatan MARS Prodüksiyon şirketini kurdu. 1999 yılında; PANEL, MAGIC ve MARS’ı Amerikan CLEAR CHANNEL şirketine devretti.

2000 yılında, Harvard ve MIT eğitimlerini almak üzere ABD’ye yerleşti. 2000-2005 yılları arasında ATC (American Turkish Council) Konferanslarında Agriculture “Tarım” alanında konuşmacı olarak yer aldı.

2002 yılında, Türkiye'ye dönerek sığır eti paketleme projesi olan SESS Foods’a yatırımcı ve CEO olarak katıldı. Üretim, satış ve dağıtım aşamalarının tamamlanmasından sonra 2009 yılında SESS Foods’u,“The Food City Project” adıyla Kazak yatırımcılara devretti.

2009 yılında, Türkiye'deki alışveriş merkezlerinde, metro istasyonlarında ve havaalanlarında en büyük yer bazlı dijital ekran ağına sahip olan NEXT GENERATION MEDIA şirketine Yönetici Ortak olarak katıldı ve şirketi yüksek kâra ulaştırarak 2011 yılında çıkış yaptı.

-“Brand Up” hizmeti ile marka değerini yükseltme çalışmaları yaptı: THY'nin yabancı ajans seçim danışmanlığını yaparak mottosunun değişimini sağladı ve yurt dışı pazarlama stratejisini belirledi. LCWaikiki'nin Türkiye’deki ve yurt dışındaki pazarlama stratejilerini belirleyerek hedef kitle analizini yapan firma oldu. Ülker Golf marka stratejisini oluşturdu.

-“Image Up” hizmeti ile: İtibar yönetimi, kriz yönetimi stratejileri uygulayarak imaj güçlendirmesi, algı yönetimi çalışmaları yaptı: TCDD Marmaray projesinin daha doğru algılanması için hızlı tren için pazarlama stratejisi üzerinde çalıştı.

-“Product Up” ile uzun yıllardır var olan bir markayı yeniden marka haline getirme çalışması ya da yeni bir ürünü markalaştırma üzerine odaklandı.

-“Budget Up” ile bütçenin fiyat ve kalite açısından denetlenmesini sağladı, Marka Kent projeleri yaptı.

2017 yılında basılan Oxford Worldwide Press Türkiye'nin Başarılı İnsanları Ansiklopedisi” nde yer aldı.

4 Aralık 2018’de İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde “Pazarlama”nın dünyaca ünlü ismi PROF. PHILIP KOTLER katılımlı olarak gerçekleşen ve “İstanbul’un Destinasyon Pazarlaması”na odaklı yapılan “World Marketing Summit” in kurgusunu yaparak İstanbul’un dünya çapında tanıtımı için önemli adımların atılmasını sağladı.

Halihazırda temsil ettiği görev ve üyelikler arasında; Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) Yönetim Kurulu Üyeliği, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) Mütevelli Heyeti Üyeliği, Reklam Ajansları Birliği Kurucu Üyeliği, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA)ABD Üyeliği, Avrupa Açık Hava Ajansları Birliği (FEPE) Üyeliği,Amerika Açıkhava Reklam Derneği (OAAA) ABD Üyeliği vardır. Geçmiş üyelikleri arasında ise; Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Reklam Ajansları Birliği (TASEAD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Süt ve Sığır Distribütörleri Derneği (SETBİR) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Tarım Gıda Ticareti Üyeliği bulunmaktadır.

Yurtdışında ve yurtiçinde konuşma ve seminerlerde konuk edilmekte ve jüri üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Organizasyonlarda ve üniversitelerde “Markalaşma ve Pazarlama Stratejileri” konusunda konferanslar vermektedir.

Şengüler, iyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir ve iki kız çocuğu babasıdır.

Eğitimi

?Bilgi Üniversitesi, AB Hukuku Mastırı, Hukuk fakültesi, Türkiye – 2004

?Harvard Business School OPM31/Executive MBA, USA – 2002

?MIT Sloan School of Management /Asp, USA – 2000

?Marmara Üniversitesi, Master, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türkiye – 1991

?İstanbul Üniversitesi – İşletme İktisadı Enstitüsü, , Türkiye – 1990

?M.Bin Saud Üniversitesi– Sosyal Bilimler, Riyadh Saudi Arabia – 1985

Sosyal Medya Hesapları:

İlginizi Çekebilir

Kenan Doğulu İle Alaçatı’Da Muhteşem Plaj Partisi

Kenan Doğulu, “Ken on the Beach” projesiyle Alaçatı'nın gözde plajı Spiaggia Grande’de performans sergiledi. Akşam güneşi ve deniz manzarası eşliğinde kumsalda çıplak ayak, şortlar, mayolarla izlenen konserde Doğulu, hareketli ve romantik şarkılarıyla izleyicilere müzik ziyafeti sundu.


“Türk Kuru Üzümünün Değerini Tmo, İhracatçı Ve Üretici Birlikte Koruyalım”

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep’ten çağrı;


321 Geri Döndü! Omega’Nın Ay Efsanesi En Son Moonwatch’A Güç Veriyor.

OMEGA, yeni Speedmaster Moonwatch 321 Platinum’u sunar.


Candan Erçetin Sesi Ve Danslarıyla Yine Büyüledi

CANDAN ERÇETİN KUŞADASI’NDA


Sunglass Hut, Bodrum'da Da Fark Yarattı.

“House Of Sun” konseptiyle güneş gözlüğü severlere “Her tarza ve karaktere uygun güneş gözlüğü” modellerinin mağazalarında bulunduğu mesajını veren Sunglass Hut; yaz sezonunun en yeni modellerini Mert Vidinli ve Ceylan Çapa ev sahipliğinde The Bodrum Edition’da gerçekleşen özel bir davetle tanıttı.


Etiketler: marka, Türkiye, Üyeliği, Marka, pazarlama

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.