30 Temmuz 2019 Salı 11:06

GÜNDEM

Mediamarkt Türkiye’Yi Serinletti

MediaMarkt, yaz aylarının en çok tercih edilen ürünlerinden klimalarla ilgili en çok merak edilenleri ve talep gören bölgeleri açıkladı. Araştırmaya göre tüketiciler klima satın alırken en çok enerji sınıfı yüksek ve yeni nesil çevreci gaz özelliği olan klimaları tercih ediyor. Türkiye genelinde ise klimayı en çok Mersin, Adana ve Şanlıurfa illerinde yaşayan tüketiciler satın alıyor.

Mediamarkt Türkiye’Yi Serinletti
Mediamarkt Türkiye’Yi Serinletti
Mediamarkt Türkiye’Yi Serinletti
Mediamarkt Türkiye’Yi Serinletti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Türkiye’de tüketicilerin klima satın alımlarına yönelik verilerini açıkladı. Yaz aylarında sıcakların da artmasıyla en çok rağbet gören ürünlerden olan klimaları en çok Türkiye’nin Güney bölgelerinde yaşayan tüketiciler tercih ediyor. MediaMarkt’ın verilerine göre Türkiye’de en çok klima Mersin, Adana ve Antalya’da satılıyor.

Tüketicilerin klima tercihlerinde ise çevreye gösterilen önem dikkat çekiyor. Rapora göre tüketiciler klima seçiminde enerji sınıfı yüksek, yeni nesil çevreci gaz özelliği olan modelleri tercih ederken sessiz çalışan modellere yönelmeleri de önemli bir etken. Bu noktaya kadar klimaların ürün başına özellikleri ön plana çıkarken tüketicilerin çok önem verdiği diğer bir konunun ise montaj süresi olduğu görülüyor. Tüketicilerin montaj gibi detaylarla uğraşmak istemediği durumlarda ise MediaMarkt’ın da sunduğu ücretsiz montaj avantajları ön plana çıkıyor.

Konula ilgili görüşlerini paylaşan MediaMarkt Türkiye Satınalmadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kocabaş Haziran ayından itibaren ele aldığımız yaz aylarında klima sektörünün, geçtiğimiz yıla oranla adet olarak yüzde 6’lık bir artış ile büyüdüğünü belirtti. Hava sıcaklarının artmasının klima satışlarıyla paralel ilerlediğini söyleyen Kocabaş “sıcak havaların etkisi sadece klima sektöründe değil, vantilatörlerde de görülüyor. MediaMarkt Türkiye olarak vantilatör tarafında adet olarak yüzde 50’lik bir büyüme oranı yakaladık” dedi.

İlginizi Çekebilir

Netflıx’İn Gerilim Dolu Dizisi You Geri Dönüyor!

Görseli indirmek için tıklayınız.


Tarımda Verim Son 10 Yılda %30 Arttı

Tarımda verim son 10 yılda %30 arttı


Uygun Bütçeli Siber Güvenlik İçin Kobi’Lerin Dikkat Etmesi Gereken 5 Faktör

KOBİ’LERİN SİBER GÜVENLİK İÇİN


İzoder 2019’Un Beşinci ‘Yalıtım Semineri’Ni Gaziantep’Te Düzenliyor

Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu’da ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlemeye devam eden İZODER, 2019’un beşinci seminerini Gaziantep’te gerçekleştiriyor.


Stryker'dan Türkiye'ye Yatırım

Stryker Hakkında:


Etiketler: klima, MediaMarkt, Türkiye, montaj, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.