29 Mayıs 2019 Çarşamba 08:45

MODA

Medıatek’Ten 5G’Nin İlk Amiral Gemilerine Özel Yeni İşlemci

MEDIATEK’TEN

  Medıatek’Ten  5G’Nin İlk Amiral Gemilerine Özel Yeni İşlemci
  Medıatek’Ten  5G’Nin İlk Amiral Gemilerine Özel Yeni İşlemci
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

5G’nin İLK AMİRAL GEMİLERİNE ÖZEL YENİ İŞLEMCİ

MediaTek’in Helio M70 modemi ile bütünleşik, çok çekirdekli mimariye sahip yeni 7nm işlemcisi, en son CPU, GPU ve APU teknolojileriyle yüksek performans artışı ve süper hızlı bağlantı sunuyor.

29 Mayıs 2019 – Dünyanın önde gelen teknoloji geliştiricilerinden MediaTek, Tayvan’da düzenlenen COMPUTEX fuarında, 5G teknolojili üretilecek yeni nesil üst sınıf akıllı cihazlar için geliştirdiği, çok çekirdekli yeni 7nm işlemcisini tanıttı.

MediaTek’in Helio M70 modemi ile bütünleşik, 5G uyumlu yeni entegre işlemcisi, kompakt tasarımı içerisinde en son teknolojileri barındırıyor. Arm tarafından sunulan en son Cortex-A77 merkezi işlemci (CPU), Mali-G77 grafik işlemci (GPU) ve MediaTek’in en ileri düzey yapay zeka işlemci (APU) üniteleri, 5G teknolojisinin güç ve performans gereksinimlerini karşılamak için bu yeni işlemcide bir araya geliyor; süper hızlı bağlantı ve en ileri düzey kullanıcı deneyimi sunuyor.

Tek başına (stand alone) ya da irtibatlı (non-stand alone) çalışan (SA/NSA) sub-6GHz bağlantı ağları için geliştirilen, çoklu moda sahip bu yeni 5G yonga seti aynı zamanda, 5G teknolojisinin dünyaya yayılma sürecindeki geçişi desteklemek için 2G’den 4G’ye bağlantı teknolojilerine de uyum gösteriyor.

Yeni yonga setinin, her yönüyle 5G’nin ilk amiral gemileri olacak yeni akıllı cihazlar için tasarlandığını belirten MediaTek Dünya Başkanı Joe Chen, “Bu işlemciyi bugüne dek geliştirilmiş en güçlü 5G uyumlu yonga seti kılan üst düzey teknolojimiz, MediaTek’in 5G uyumlu işlemci tasarımındaki dünya liderliğinin bir kanıtıdır. 5G uyumlu üst sınıf cihazlar, pazarda MediaTek’in gücüyle yer alacak” dedi.

MediaTek’in daha önce duyurusunu gerçekleştirdiği Helio M70 5G modemiyle entegre şekilde üretilen yeni 5G yonga seti, cihaz üreticilerine ultra yüksek bağlantı hızı ve yüksek enerji tasarrufunu birleştiren bir paket sunuyor. İki farklı setin yapabildiklerini tek bir yonga setinde birleştiren MediaTek 5G işlemci tasarımı, performans-enerji dengesinde özel bir avantaj sağlıyor.

2019 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren önde gelen müşterilerin demo cihazları için hazır hale gelecek yeni işlemci, 2020’in ilk çeyreğinden itibaren tüketiciye sunulan akıllı cihazlarda yer alacak. MediaTek’in detaylı spesifikasyon bilgilerini, önümüzdeki aylarda açıklayacağı, sub-6Ghz ağlar için geliştirilmiş bu yeni 5G yonga setinin temel özellikleri arasında şunlar yer alıyor;

Yonga setine entegre MediaTek Helio M70 5G modem:

o4.7 Gbps download, 2.5 Gbps upload hızı

oAkıllı enerji yönetimi ve tasarrufu

o2G, 3G, 4G, 5G teknolojilerine uygun, çoklu mod desteği ve en iyi bağlantı deneyimi için dinamik güç paylaşımı

Gerek endüstrinin ve OEM firmalarının gerekse tüketicilerin 5G hakkında yüksek beklentilere sahip olduğunu ifade eden Joe Chen, “MediaTek’in yeni 5G işlemcisinin, etkileyici mimarisi, görüntüleme özellikleri, güçlü Yapay Zeka performansı ve ultra hızlı 5G bağlantısıyla sunacağı benzersiz deneyimin gücüne, sonsuz güven besliyoruz” dedi.

MediaTek’in bu yeni işlemcisiyle üst sınıf 5G işlemci pazarına adım atması, en yüksek faydayı tüketicilere sunacak. MediaTek’in rekabetçi teknolojisi, daha fazla akıllı cihazın pazara sunulmasını ve böylece daha fazla sayıda kişinin, üstün teknolojilerle tanışmasını sağlayacak.

Öte yandan MediaTek, akıllı cihazlar için geliştirilen 5G teknolojilerinin, akıllı evlere, akıllı otomobillere ve hayatın her yanına yayılabilmesi için cihaz üreticileri ve ağ operatörleri ile çalışmalarını da artan bir ivme ile sürdürüyor.

MediaTek aynı zamanda, 5G standartlarına uygun RF teknolojilerinin pazara hızlı bir şekilde yayılabilmesi için de iş birlikleri gerçekleştiriyor. RF teknolojileri alanında MediaTek ile iş birliği yapan kuruluşlar arasında, Oppo ve Vivo gibi markaların yanı sıra, Skyworks, Qorvo, ve muRata RF gibi üst düzey RF tedarikçileri de yer alıyor. Bu iş birliklerinin odak noktasını, 5G teknoloji içeren, ince ve albenili tasarıma sahip cihazların geliştirilmesi ve üretilmesi oluşturuyor.

###

MediaTek Hakkında

Yıllık bazda dünya çapında 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren global kuruluş MediaTek, mobil cihazlar, bağlantılı cihazlar, ev ve eğlence teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ürünleri için inovatif çip üzerinde sistemlerinin (SoC) geliştirilmesinde pazara liderlik etmektedir. Inovasyon tutkusuyla hareket eden MediaTek, akıllı telefonlar ve tabletler, dijital TV’ler, OTT TV’ler, giyilebilir cihazlar ve otomobillerde kullanılan elektronik ürünleri kapsayan geniş bir yelpaze için geliştirdiği ileri düzey multi medya çözümleri ve düşük enerji tüketimli mobil teknolojiler de dahil olmak üzere anahtar öneme sahip teknoloji alanlarında pazarın gelişimine yön veren lider oyuncu kimliği taşımaktadır. MediaTek, sunduğu akıllı teknolojilerle insanlara, ufuklarını genişletmek ve hedeflerine kolay bir şekilde erişmek için güç ve ilham kaynağı olur. Yaptığımız her şeyi bunun için yapıyor ve buna ‘Everyday Genius’ diyoruz.

Süheyla İlhan / PRactice Communication Management

İlginizi Çekebilir

50 Kadın Daha Yönetim Kurullarına Hazır

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD)’nin 2012’den bu yana yürüttüğü Şirketler Arası Mentorluk ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın Ocak 2018’de başlayan ve 18 ay süren üçüncü dönemi tamamlandı.


Türk Hekim Paratiroid Naklinde Yeni Yöntem Geliştirdi

Paratiroid organ yetmezliği nedeniyle uzun yıllar tedavi gören İlknur Yeşil, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Paratiroid Nakli Kliniği’nden Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erhan Ayşan tarafından hayata geçirilen yeni yöntemle sağlığına kavuştu. Karın içine uygulanan paratiroid doku nakli Uluslararası Patent Enstitüsü tarafından onaylandı ve tıp literatürüne girdi.


Müzikseverleri Sevindirecek Kampanya!

Dünyanın en önemli sanat etkinliklerine, konserlerine ve festivallere yönelik olarak düzenlenen Notalı Rotalar®, müziksever gezginlerimizi görkemli salonlar ve eşsiz atmosferlerde ünlü orkestralar, şefler ve müzisyenlerle buluşturuyor.


Güneydoğu’Daki Kobi’Lerin “Kapsayıcı İş Eğitimi” İstanbul’Da Devam Ediyor

Güneydoğu iş dünyasının temsilcileri, İstanbul’da STK, akademi ve iş insanları ile buluşuyor


Koroplast’In Yeni Reklam Filmleri Dijital Dünyada Yayınlandı!

Geliştirdiği ürünlerle tüketicilerin yaşam kalitesini yükselten Koroplast, “Korursa Koroplast Korur” sloganıyla yeni bir reklam filmi kampanyası başlattı. Koroplast, dijitalde yayınladığı iki yeni filminde, çift kilitli ve fermuarlı poşetlerin koruyucu özelliğini ön plana çıkararak tüketicilerin yaşamlarını nasıl kolaylaştırdığına vurgu yapıyor.


Etiketler: MediaTek, için, yeni, akıllı, cihazlar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.