20 Şubat 2019 Çarşamba 14:47

GÜNDEM

Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği

20 Şubat 2019

  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MediaTek ve Nokia’dan

5G Odaklı İş Birliği

Teknoloji devleri MediaTek ve Nokia 5G teknolojilerinin gelişimi odağında güç birliği yapıyor. Yeni nesil bağlantı teknolojilerinin gelişimine katkı veren MediaTek ve Nokia, Helio M70 5G modemlerin ve Nokia AirScale 5G baz istasyonlarının ticari kullanım hazırlık testlerini başarıyla gerçekleştirdi.

Dünyanın önde gelen işlemci geliştiricisi MediaTek ve küresel telekomünikasyon devi Nokia, Helio M70 5G modemlerin ve Nokia AirScale 5G baz istasyonlarının uyum testlerinin başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Bu başarı, MediaTek ve Nokia 5G ağlarının ve 5G teknolojisi kullanan cihazların gelişimini hızlandırmak amacıyla iki yıldır yürütülen ortak çalışmalarda önemli bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor.

3GPP Rel-15 5G New Radio (NR) standardıyla uyumlu çalışan MediaTek Helio M70 5G modem ve Nokia AirScale 5G baz istasyonu, farklı ağ mimarilerine uyum gösteriyor ve cihaz bağlantılarının bu sayede farklı bölge ve operatör gereksinimleriyle uyumlu hale gelmesini sağlıyor.

MediaTek iş birliği kapsamında, 2019 yılında ticari 5G uygulama lansmanları gerçekleştireceklerini belirten Nokia 5G ve Small Cell İş Birimi Başkanı Mark Atkinson, “Başarıyla neticelendirdiğimiz test çalışmaları, Nokia AirScale 5G baz istasyonunun özelliklerinin yanı sıra, 5G ekosisteminin gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı verme azmimizi de sergiliyor” dedi.

Helio M70 ve Nokia AirScale 5G baz istasyon testlerinde, taşıyıcı bileşen başına en yüksek bağlantı kapasitesi olan 100MHz kanal bant genişliği ve 30kHz alt taşıyıcı aralığında 3.5GHz bant n78 tekil bağlantı kullanıldı. MediaTek’in birinci jenerasyon 5G çözümü Helio M70 5G modem, LTE ve 5G çifte bağlantı ve 2G’den 5G’ye tüm bağlantı teknolojilerine çoklu uyum özelliklerini birlikte sunan tek 5G modem olma özelliği taşıyor. Helio M70, sub-6GHz frekansını, NSA ve SA 5G ağ mimarilerini destekliyor.

MediaTek ve Nokia gerçekleştirdikleri test çalışmaları kapsamında, kullanıcılara en optimal deneyimi sunmak için katman entegrasyonu denemeleri de yaptılar. Kullanıcılara sunulacak kullanım özellikleri arasında, gelişmiş Mobile Broadband (eMBB), AR/VR medya uygulamaları, UltraHD, 360 derece video streaming gibi yüksek bağlantı ve bant genişliği gerektiren uygulamalar da yer alıyor.

MediaTek Helio M70 5G modem ve Nokia AirScale 5G baz istasyon uygulamaları, İspanya’nın Barselona kentinde 25 – 28 Şubat tarihleri düzenlenecek olan Mobile World Congress (MWC) bünyesinde, 6. Salon 6C30 noktasında yer alacak standında sergilenecek.

MediaTek Hakkında

Yıllık bazda dünya çapında 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren global kuruluş MediaTek, mobil cihazlar, bağlantılı cihazlar, ev ve eğlence teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ürünleri için inovatif çip üzerinde sistemlerinin (SoC) geliştirilmesinde pazara liderlik etmektedir. Inovasyon tutkusuyla hareket eden MediaTek, akıllı telefonlar ve tabletler, dijital TV’ler, OTT TV’ler, giyilebilir cihazlar ve otomobillerde kullanılan elektronik ürünleri kapsayan geniş bir yelpaze için geliştirdiği ileri düzey multi medya çözümleri ve düşük enerji tüketimli mobil teknolojiler de dahil olmak üzere anahtar öneme sahip teknoloji alanlarında pazarın gelişimine yön veren lider oyuncu kimliği taşımaktadır. MediaTek, sunduğu akıllı teknolojilerle insanlara, ufuklarını genişletmek ve hedeflerine kolay bir şekilde erişmek için güç ve ilham kaynağı olur. Yaptığımız her şeyi bunun için yapıyor ve buna ‘Everyday Genius’ diyoruz.

Nokia Hakkında

Dünyaca ünlü Nokia Bell Laboratuvarları da dahil olmak üzere sahip olduğumuz araştırma ekiplerimiz sayesinde, dünyayı daha hızlı, daha güvenli ve yaşamları, ekonomiler ve toplumlar üzerinde devrim etkisi yaratacak uçtan uca 5G ağlarını benimsemeye yönlendiriyoruz. Nokia, sosyal amaç, kalite ve dürüstlükle teknoloji oluştururken en yüksek ahlaki iş standartlarına bağlı kalmakta. nokia.com

Süheyla İlhan / PRactice Communication Management

İlginizi Çekebilir

Yaz Aylarında Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor. Bu nedenle hamilelerin yaz aylarında beslenmelerine daha fazla özen göstermesi gerektiğini hatırlatan DoktorTakvimi.com doktorlarından Op. Dr. Barış Çoban, tüm anne adaylarına sağlıklı bir yaz için beslenme önerilerinde bulunuyor.


So Chıc…’Ten Twınkle Koleksiyonu

Özgün tarzıyla takı modasına yön veren So CHIC..., koruyucu olduğuna inanılan nazar boncuğuna yepyeni bir stil kazandırdı. Koleksiyon, şehirli kadınlara mistik ve zarif bir şıklık vadediyor.


Philips Powerpro City Boyundan Büyük İşlerin Uzmanı

Kompakt tasarımı ile dar alanlarda saklama kolaylığı sağlayan Philips’in torbasız elektrikli süpürgesi PowerPro City süpürme sırasında sağladığı manevra kabiliyeti ile konfor sınırlarını zorlarken, hızlı ve pratik yapısıyla aynı anda birçok işi başarmanın mutluluğunu yaşatıyor.


Kişisel Verileri Koruma Yasaları Ağırlaşıyor

Kullanıcı verisini koruyamayan kurumları


Hyperx Fury Ddr4 Bellekler Alienware Aurora R9 Oyuncu Bilgisayarlarını Güçlendiriyor

Oyuncu belleklerinde lider HyperX’in FURY DDR4 bellekleri yeni Alienware Aurora R9 PC modellerinde yer alacak. HyperX tarafından sağlanan 2666 MHz, 2933 MHz 3200 Mhz bellekler, Alienware’in fabrikada optimize edilen modül yapılandırmalarıyla 64 GB’a kadar sistemleri destekliyor. Şık ısı dağıtıcı tasarımı, sıcaklık uzaklaştırma özelliği ve kullanım kolaylığıyla bilinen HyperX FURY DDR4 bellekler, Alienware Aurora R9 PC modelleri için fabrikada optimize edilen hız aşırtma profillerini de içeriyor.


Etiketler: Nokia, MediaTek, Helio, bağlantı, AirScale

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.