20 Şubat 2019 Çarşamba 14:47

GÜNDEM

Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği

20 Şubat 2019

  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
  Mediatek Ve Nokia’dan 5G Odaklı İş Birliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MediaTek ve Nokia’dan

5G Odaklı İş Birliği

Teknoloji devleri MediaTek ve Nokia 5G teknolojilerinin gelişimi odağında güç birliği yapıyor. Yeni nesil bağlantı teknolojilerinin gelişimine katkı veren MediaTek ve Nokia, Helio M70 5G modemlerin ve Nokia AirScale 5G baz istasyonlarının ticari kullanım hazırlık testlerini başarıyla gerçekleştirdi.

Dünyanın önde gelen işlemci geliştiricisi MediaTek ve küresel telekomünikasyon devi Nokia, Helio M70 5G modemlerin ve Nokia AirScale 5G baz istasyonlarının uyum testlerinin başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Bu başarı, MediaTek ve Nokia 5G ağlarının ve 5G teknolojisi kullanan cihazların gelişimini hızlandırmak amacıyla iki yıldır yürütülen ortak çalışmalarda önemli bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor.

3GPP Rel-15 5G New Radio (NR) standardıyla uyumlu çalışan MediaTek Helio M70 5G modem ve Nokia AirScale 5G baz istasyonu, farklı ağ mimarilerine uyum gösteriyor ve cihaz bağlantılarının bu sayede farklı bölge ve operatör gereksinimleriyle uyumlu hale gelmesini sağlıyor.

MediaTek iş birliği kapsamında, 2019 yılında ticari 5G uygulama lansmanları gerçekleştireceklerini belirten Nokia 5G ve Small Cell İş Birimi Başkanı Mark Atkinson, “Başarıyla neticelendirdiğimiz test çalışmaları, Nokia AirScale 5G baz istasyonunun özelliklerinin yanı sıra, 5G ekosisteminin gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı verme azmimizi de sergiliyor” dedi.

Helio M70 ve Nokia AirScale 5G baz istasyon testlerinde, taşıyıcı bileşen başına en yüksek bağlantı kapasitesi olan 100MHz kanal bant genişliği ve 30kHz alt taşıyıcı aralığında 3.5GHz bant n78 tekil bağlantı kullanıldı. MediaTek’in birinci jenerasyon 5G çözümü Helio M70 5G modem, LTE ve 5G çifte bağlantı ve 2G’den 5G’ye tüm bağlantı teknolojilerine çoklu uyum özelliklerini birlikte sunan tek 5G modem olma özelliği taşıyor. Helio M70, sub-6GHz frekansını, NSA ve SA 5G ağ mimarilerini destekliyor.

MediaTek ve Nokia gerçekleştirdikleri test çalışmaları kapsamında, kullanıcılara en optimal deneyimi sunmak için katman entegrasyonu denemeleri de yaptılar. Kullanıcılara sunulacak kullanım özellikleri arasında, gelişmiş Mobile Broadband (eMBB), AR/VR medya uygulamaları, UltraHD, 360 derece video streaming gibi yüksek bağlantı ve bant genişliği gerektiren uygulamalar da yer alıyor.

MediaTek Helio M70 5G modem ve Nokia AirScale 5G baz istasyon uygulamaları, İspanya’nın Barselona kentinde 25 – 28 Şubat tarihleri düzenlenecek olan Mobile World Congress (MWC) bünyesinde, 6. Salon 6C30 noktasında yer alacak standında sergilenecek.

MediaTek Hakkında

Yıllık bazda dünya çapında 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren global kuruluş MediaTek, mobil cihazlar, bağlantılı cihazlar, ev ve eğlence teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ürünleri için inovatif çip üzerinde sistemlerinin (SoC) geliştirilmesinde pazara liderlik etmektedir. Inovasyon tutkusuyla hareket eden MediaTek, akıllı telefonlar ve tabletler, dijital TV’ler, OTT TV’ler, giyilebilir cihazlar ve otomobillerde kullanılan elektronik ürünleri kapsayan geniş bir yelpaze için geliştirdiği ileri düzey multi medya çözümleri ve düşük enerji tüketimli mobil teknolojiler de dahil olmak üzere anahtar öneme sahip teknoloji alanlarında pazarın gelişimine yön veren lider oyuncu kimliği taşımaktadır. MediaTek, sunduğu akıllı teknolojilerle insanlara, ufuklarını genişletmek ve hedeflerine kolay bir şekilde erişmek için güç ve ilham kaynağı olur. Yaptığımız her şeyi bunun için yapıyor ve buna ‘Everyday Genius’ diyoruz.

Nokia Hakkında

Dünyaca ünlü Nokia Bell Laboratuvarları da dahil olmak üzere sahip olduğumuz araştırma ekiplerimiz sayesinde, dünyayı daha hızlı, daha güvenli ve yaşamları, ekonomiler ve toplumlar üzerinde devrim etkisi yaratacak uçtan uca 5G ağlarını benimsemeye yönlendiriyoruz. Nokia, sosyal amaç, kalite ve dürüstlükle teknoloji oluştururken en yüksek ahlaki iş standartlarına bağlı kalmakta. nokia.com

Süheyla İlhan / PRactice Communication Management

İlginizi Çekebilir

İstmarina Avm’De Rafet El Roman Rüzgarı Esti!

Kartal sahilde denize nazır konumda, açık alan ferahlığı ile kapalı alan konforunu bir arada sunan yeni nesil alışveriş merkezi İstMarina, Türk pop müziğinin romantik sesi Rafet El Roman’ı ağırladı.


Ptt’Den “Milli Micadele’Nin 100. Yılı” Konulu Anma Pulu

PTT AŞ tarafından “Millî Mücadele’nin 100. Yılı” konulu ay yıldız perforaj kullanılarak hazırlanan tek değerli anma bloğu, ay yıldız perforaj kullanılarak hazırlanan gümüş varak ve gofre uygulamalı seri numaralı tek değerli anma bloğu, yirmi dört puldan oluşan stickerlı kağıda baskılı özel tasarım blok pul, altın varak ve lak uygulamalı ilk gün zarfı 19 Mayıs 2019 tarihinde tedavüle sunuldu.


Tezmaksan’Dan Endüstri 4.0 Çizgisinde Yatırımlar

ÜRETİM SEKTÖRÜNÜ AR-GE VE İNOVASYONLA TANIŞTIRDI


Turizm Ve Gastronomi Sektöründe İstihdama Çözüm

Gastroplatform, turizm ve gastronomi sektöründe istihdama çözüm olacak


Gıda Takviyesi Pazarının Lideri Aksuvital, Türkiye'den 85 Ülkeye 'Sağlık' Dağıtıyor

Gıda takviyesi pazarının lideri Aksuvital hızlı büyüyor


Etiketler: Nokia, MediaTek, Helio, bağlantı, AirScale

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.