3 Mayıs 2019 Cuma 13:46

GÜNDEM

Medya Ve Eğlence Sektörü Yerel Veri Merkezlerinde Buluta Geçiyor

Sürekli artan video tüketimi ile birlikte medya ve yayıncılık sektöründeki dönüşüm, CDN ve yerel veri merkezlerindeki bulut teknolojilerinin kullanımını artırıyor

  Medya Ve Eğlence Sektörü Yerel Veri Merkezlerinde Buluta Geçiyor
  Medya Ve Eğlence Sektörü Yerel Veri Merkezlerinde Buluta Geçiyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin veri merkezi Radore, özellikle medya ve eğlence sektörü tarafında yerel veri merkezlerine geçişin arttığını duyurdu. Araştırmalara göre, 2021 yılında tüm dünyanın internet trafiğinin yüzde 80’i video olacak. İnternet üzerinden izlenen video trafiğinin yüzde 71’i ise CDN (İçerik Dağıtım Ağı) hizmeti üzerinden geçecek. (Cisco Visual Networking Index verileri) Bu nedenle özellikle medya ve yayıncılık sektöründe yoğun şekilde kullanılan video ve fotoğraf gibi yüksek boyutlu verilerin iletilmesinde, yerel veri merkezlerinin önemi her geçen gün artıyor.

Modern medya şirketlerinin bu dev yapıyı ayakta tutmak için yatırım yaparak, sıfırdan kendi veri merkezlerini oluşturmalarının verimsizleştiğine dikkat çeken Radore Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Kılınç, “Profesyonel veri merkezlerinden hizmet almak, medya ve yayıncılık şirketleri için gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Şehrin merkezinde yer alan yerel veri merkezleri, veri aktarımında yaşanan coğrafi dezavantajları ortadan kaldırıyor. Veri akışında sürekliliğin yanı sıra artan talebe anlık olarak yanıt verebilen, ölçeklenebilir altyapıların varlığı, profesyonel veri merkezlerine yönelik talebi artırıyor” dedi.

Sunucular üzerinde çalışma imkanı veri merkezini öne çıkarıyor

Daha hızlı erişim ve kaliteli hizmet için yerel veri merkezlerinin tercih edildiğini belirten Kılınç, genel bulut sağlayıcıların aksine yerel veri merkezlerinde medya şirketlerinin doğrudan kendi sunucuları üzerinde çalışma imkânı bulmasının büyük bir avantaj olduğuna değindi. Özellikle güvenlik, 7/24 anadilde teknik destek, yerel para birimi üzerinden fiyatlandırma ile daha sağlıklı maliyet öngörüsü, altyapının ve yedeklerin nerede barındırıldığını bilmek ve kolaylıkla erişebilmek gibi avantajlar önem taşıyor.

Bulut bilişim teknolojilerinin de aktif olarak kullanıldığına dikkat çeken Kılınç, yapılan araştırmalara göre, medya sektöründe bulutun kullanım alanlarını şu şekilde sıraladı:

İlginizi Çekebilir

Duygu Fakirliği Bencilleştiriyor!

Duygu fakirliği bencilleştiriyor!


Anadolu Ateşi Dans Okulu Trump Avm’De Açıldı

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı, Türkiye’nin neredeyse her yöresinden derlenmiş yüzlerce halk dansı ve müziğini içinde barındıran özgün bir proje olan Anadolu Ateşi, her yaş grubundan geniş kitleleri müzik ve dans ile buluşturmaya devam ediyor. Bunun için dans okulları açan Anadolu Ateşi yeni şubesini Trump AVM’de açtı.


Kidzmondo’Dan 29 Ekim’E Özel Neşeli Program!

Çocuklar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo’da birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak.


Knıtss’Den Tarzını Konuşturan Kadınlara; “California Dreaming”

Sonbahar Kış 2019 - 20


Denizde Kalitenin Adı Cnr Yacht Festival Oldu

Her yıl birbirinden farklı deniz araçları etkinliklerine sahne olan ülkemizde bu yıl düzenlenen CNR Yacth Festival çıtayı çok yükselterek sektörde kalitenin tartışılmaz adı oldu.


Etiketler: veri, medya, yerel, video, üzerinden

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.