12 Ocak 2019 Cumartesi 09:25

GÜNDEM

Mehmet Özhaseki'nin Kültür Yolu Projesi Tam Not Aldı!

MEHMET ÖZHSEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİ” TAM NOT ALDI!

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA ve STRATEJİK DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANAN MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER, MEHMET ÖZHASEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİNE” TAM NOT VERDİ!

ANKARA, ÖZHASEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİ” İLE TARİHİ ADIMLAR ATACAK!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Stratejik Daire Başkanlığı’na atanan Muhammed Hakan Tanrıöver, Ankara ve Ankaralıların geleceği için, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki’nin “Kültür Yolu Projesi”ne tam destek verdi.

Projeyi, çok büyük bir mutlulukla izlediğini ifade eden Tanrıöver; “Farabi’nin El Medinetü'l Fazıla’sında bahsettiği gibi; şehirleri özgür kılması, diğerlerinden farklılığını ortaya koyması, kültürel kodları meydana çıkarması açısından son derece önemli bir proje. Aynı zamanda, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, 1940'larda kaleme aldığı Beş Şehir’deki Ankara’sını da yansıtıyor. Sn. Mehmet Özhaseki de ‘Kültür Yolu Projesi’nde, aynı bakış açısına sahip.” değerlendirmesinde bulundu.

Tanrıöver, bu kültür yolundaki hatıralara da dikkat çekerek; “Şu an, Resim Heykel Müzesi olarak kullanılan Türk Ocağı binasıyla, Taceddin Dergâhı arasındaki ilişkiyi bu kültür yolu içerisinde görüyoruz. Yine, 1960'lı yıllarda inşa edilen Türk Tarih Kurumu binasının taşları ile Ankara Kalesi’nin taşları aynıdır. Bu, Türkiye’deki ve Ankara’daki Mimarlık Fakültesi öğrencileri için bir başyapıt olarak görülür” dedi. Bu yönüyle; Mehmet Özhaseki’nin, seçim kampanyasına ‘Kültür Yolu Projesi’yle başlangıç vermesini takdir ettiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Enerjisa Enerji’Nin Başarılı Halka Arzına Bir Ödül De Londra’Dan

Enerjisa Enerji, 2018’in Şubat ayında gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük özel sektör halka arzı ile uluslararası ödüle layık görüldü. Enerjisa Enerji, Global Capital tarafından Londra’da düzenlenen uluslararası finans piyasalarının en prestijli organizasyonlarından ‘Equity Capital Markets’ ödüllerinde Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yılın en başarılı sermaye piyasası işlemi ödülünün sahibi oldu. Ödülü, düzenlenen geceye katılan Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Üyesi ve Sabancı Holding CFO’su Barış Oran aldı.


Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde 2023 Vizyonu Tartışıldı

Dow sponsorluğunda gerçekleşen “Vizyon 2023” oturumunda dijital, finansal ve altyapı alanlarında Türkiye’nin gelecekteki hedefleri değerlendirildi.


Türk Eximbank’Tan İhracatçılara 11 Yeni Ürün Geldi

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 2019 yılında Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşması için 11 yeni ürünü devreye almayı hedeflediklerini, 4 ürünü hayata geçirdiklerini, diğer ürünleri ise; Eylül sonuna kadar devreye almayı planladıklarını söyledi.


Nars Beauty Report Tuba Ergin Aw19

NARS BEAUTY REPORT


Mercedes Benz Fashion Week Istanbul ‘Da Eklektik Oyunlar Rüzgarı

ÖNDER ÖZKAN’IN TRİKO TASARIMLARI GÖZ KAMAŞTIRDI


Etiketler: Ankara, KÜLTÜR, Tanrıöver, Mehmet, Özhaseki
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel 8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi
8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.