12 Ocak 2019 Cumartesi 09:25

GÜNDEM

Mehmet Özhaseki'nin Kültür Yolu Projesi Tam Not Aldı!

MEHMET ÖZHSEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİ” TAM NOT ALDI!

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA ve STRATEJİK DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANAN MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER, MEHMET ÖZHASEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİNE” TAM NOT VERDİ!

ANKARA, ÖZHASEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİ” İLE TARİHİ ADIMLAR ATACAK!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Stratejik Daire Başkanlığı’na atanan Muhammed Hakan Tanrıöver, Ankara ve Ankaralıların geleceği için, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki’nin “Kültür Yolu Projesi”ne tam destek verdi.

Projeyi, çok büyük bir mutlulukla izlediğini ifade eden Tanrıöver; “Farabi’nin El Medinetü'l Fazıla’sında bahsettiği gibi; şehirleri özgür kılması, diğerlerinden farklılığını ortaya koyması, kültürel kodları meydana çıkarması açısından son derece önemli bir proje. Aynı zamanda, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, 1940'larda kaleme aldığı Beş Şehir’deki Ankara’sını da yansıtıyor. Sn. Mehmet Özhaseki de ‘Kültür Yolu Projesi’nde, aynı bakış açısına sahip.” değerlendirmesinde bulundu.

Tanrıöver, bu kültür yolundaki hatıralara da dikkat çekerek; “Şu an, Resim Heykel Müzesi olarak kullanılan Türk Ocağı binasıyla, Taceddin Dergâhı arasındaki ilişkiyi bu kültür yolu içerisinde görüyoruz. Yine, 1960'lı yıllarda inşa edilen Türk Tarih Kurumu binasının taşları ile Ankara Kalesi’nin taşları aynıdır. Bu, Türkiye’deki ve Ankara’daki Mimarlık Fakültesi öğrencileri için bir başyapıt olarak görülür” dedi. Bu yönüyle; Mehmet Özhaseki’nin, seçim kampanyasına ‘Kültür Yolu Projesi’yle başlangıç vermesini takdir ettiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Üretimde Dijital Dönüşümün İlk Adımı

Haziran 2019


Global Somali Diaspora Konferansı’Nın 3'Üncüsü İstanbul’Da Düzenleniyor

Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği sağladığı Somali ile Türkiye arasındaki devletlerarası ilişkilerin ulaştığı düzeyden hareketle, GSD’nin 3'ncü uluslararası konferansı Yunus Emre Enstitüsü'nün desteğiyle İstanbul’da düzenleniyor.


Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Bildiriyor; "Her Mutsuzluk Depresyon Değildir”

Çağımızın hastalığı depresyon hakkında bilgiler veren Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, depresyonun kadınlarda erkeklere oranla daha çok görüldüğüne işaret ediyor. Her mutsuzluğun depresyon olmadığına ve doğru ve uygun tedavi uygulandığında depresyonun tam düzelmeye giden bir hastalık olduğuna vurgu yapıyor.


Lila Group Markaları Rossman Ve Avansas.Com’Da!

Kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ürünleri ile dikkat çeken Lila Group’un, Sofia, Maylo ve Berrak markalı ürünlerine ulaşmak her geçen gün kolaylaşıyor. Sofia, Maylo ve Berrak şimdi kişisel Bakım, kozmetik ve sağlık marketi konseptinde hizmet veren Rossman mağazalarında ve kurumsal şirketlere iş yeri ihtiyaçlarını avantajlı bir şekilde online olarak tedarik etme fırsatı sunan Avansas.com internet sitesinde yerini aldı.


Çikolata Kistleri İle Nasıl Mücadele Edilir

Özellikle 30’lu yaşlardaki kadınlarda daha sık görülen endometriozis hastalığının genetik temeli aslında halen tam olarak açıklanabilmiş değil. Günümüzde gelişen teknoloji ile daha sık saptanan endometriozis farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Genetik alt yapısının olduğunu bildiğimiz bu hastalık, özellikle ileri evrelerinde hayatı çekilmez hale getirebiliyor. Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Emre Pabuçcu, endometriozis ve çikolata kistleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Etiketler: Ankara, KÜLTÜR, Tanrıöver, Mehmet, Özhaseki

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.