12 Ocak 2019 Cumartesi 09:25

GÜNDEM

Mehmet Özhaseki'nin Kültür Yolu Projesi Tam Not Aldı!

MEHMET ÖZHSEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİ” TAM NOT ALDI!

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA ve STRATEJİK DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANAN MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER, MEHMET ÖZHASEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİNE” TAM NOT VERDİ!

ANKARA, ÖZHASEKİ’NİN “KÜLTÜR YOLU PROJESİ” İLE TARİHİ ADIMLAR ATACAK!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Stratejik Daire Başkanlığı’na atanan Muhammed Hakan Tanrıöver, Ankara ve Ankaralıların geleceği için, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki’nin “Kültür Yolu Projesi”ne tam destek verdi.

Projeyi, çok büyük bir mutlulukla izlediğini ifade eden Tanrıöver; “Farabi’nin El Medinetü'l Fazıla’sında bahsettiği gibi; şehirleri özgür kılması, diğerlerinden farklılığını ortaya koyması, kültürel kodları meydana çıkarması açısından son derece önemli bir proje. Aynı zamanda, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, 1940'larda kaleme aldığı Beş Şehir’deki Ankara’sını da yansıtıyor. Sn. Mehmet Özhaseki de ‘Kültür Yolu Projesi’nde, aynı bakış açısına sahip.” değerlendirmesinde bulundu.

Tanrıöver, bu kültür yolundaki hatıralara da dikkat çekerek; “Şu an, Resim Heykel Müzesi olarak kullanılan Türk Ocağı binasıyla, Taceddin Dergâhı arasındaki ilişkiyi bu kültür yolu içerisinde görüyoruz. Yine, 1960'lı yıllarda inşa edilen Türk Tarih Kurumu binasının taşları ile Ankara Kalesi’nin taşları aynıdır. Bu, Türkiye’deki ve Ankara’daki Mimarlık Fakültesi öğrencileri için bir başyapıt olarak görülür” dedi. Bu yönüyle; Mehmet Özhaseki’nin, seçim kampanyasına ‘Kültür Yolu Projesi’yle başlangıç vermesini takdir ettiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Sessiz Katil Gözü Vuruyor!

Yrd. Doç. Dr. Fatih Atmaca


Egeli Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçılarından Tarihi İhracat

Ege Bölgesi’nden 149 ülkeye hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, bitkisel yağ ve baharat ihraç edildi. Ege Bölgesi, Türkiye’nin tarım ürünleri ihracatına 2018 yılında 5 milyar doların üzerinde katkı koyarken, 402 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği yüzde 37’lik ihracat yükselişiyle ihracatını en fazla arttıran birlik oldu.


Zayıflamada En Önemli Faktör “Yağdan Kilo Vermek”

ZAYIFLAMADA EN ÖNEMLİ FAKTÖR “YAĞDAN KİLO VERMEK”


10 Adımda Doğurganlık Diyeti

Dr. Latif Küpelioğlu


‘Futbol Bir Oyundur’ Çocuk Tiyatrosu İle Hdı Sigorta Sanata Ve Spora Desteğini Sürdürüyor

Tiyatro metnini Türk Tiyatrosu’nun duayen ismi Enis Fosforoğlu’nun yazdığı, 6 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden “Futbol Bir Oyundur”, ilk olarak İstanbul’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahne aldı.


Etiketler: Ankara, KÜLTÜR, Tanrıöver, Mehmet, Özhaseki

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.