22 Mart 2019 Cuma 22:44

MODA

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Sona Erdi.

? MEDIA ALERT? MEDIA ALERT ? MEDIA ALERT ? MEDIA ALERT

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL SONBAHAR/KIŞ 2019 SEZONU SONA ERDİ

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2019 sezonu 19-22 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon I·hracatc¸ıları Birligˆi'nin (I·HKI·B) organizasyonuyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşti. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zamanda Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 13. sezon olma özelliğini taşıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyen marka ve tasarımcılar arasında ASLI FİLİNTA, BELMA ÖZDEMİR, BRAND WHO, CELE-BRAND, CEREN OCAK, ÇİĞDEM AKIN, CLIMBER, DAMAT, DB BERDAN, EMRE ERDEMOĞLU, EMRE PAKEL, EXQUISE, EZRA TUBA, GİRAY SEPİN, GOKHANYAVAS, GÜLÇİN ÇENGEL, GUNTAS, HEMINGTON, HOUSE OF OGAN, KARMA 1: SELEN AKYÜZ & THIRD, KİĞILI, KITH&KIN, M.O.F.C. EDA GÜNGÖR, MEHTAP ELAIDI, MELTEM ÖZBEK, Mercedes-Benz presents ÖZGÜR MASUR, MiiN by KADİR KILIÇ, MURAT AYTULUM, NEW GEN by IMA, ÖNDER ÖZKAN, ÖZLEM ERKAN, ÖZLEM KAYA, ÖZLEM SÜER, ŞEBNEM GÜNAY, SUDI ETUZ, TUBA ERGİN, W-S-M yer aldı.

Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan söyleşiler, paneller ve atölye çalışmalarına zengin bir programla on üçüncü sezona veda eden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'dan satır başları:

Her gün ortalama 5.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 20.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.

MBFWI, etkinliğin satış boyutunu oluşturan The Core Istanbul'da gerçekleştirilen Emre Pakel defilesi ile başladı, sonrasında W-S-M'nin (Seydullah Yılmaz, Berna Süslü ve Muhammed İloğlu) MBFWI kapsamında ilk defa gerçekleştirilen şovu ile devam etti. Üç genç ve yetenekli isim, ortak bir çalışmanın ürünü olan koleksiyonu davetlilere sundular. The Core Istanbul,hafta boyunca seçilen marka ve tasarımcının Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını Türk ve uluslararası satın alma sorumluları ile Zorlu PSM'de bulunan Sky Lounge alanında buluşturdu.

The Core Istanbul'u bu sezon 23 farklı ülkeden toplam 100'den fazla uluslararası satın alma sorumlusu ziyaret etti. İstanbul'a gelerek The Core Istanbul'u ziyaret edecek satın alma sorumluları arasında Saks Fifth Avenue Dubai, Printemps Paris, Harvey Nichols Katar, Fashion Avenue Russia, Liberty London gibi prestijli zincir mağazaları temsil eden isimler bulunuyordu.

Bu sezon Güneş Güner kreatif direktörlüğünde ve karnaval konseptinde misafirlerini karşılayan The Core Istanbul, aynı zamanda Türk marka ve tasarımcıları bir araya getiren ürünlerin sunulduğu bir pop-up mağazaya ev sahipliği yaptı. Mağazada Fonfique, Gözde Atlı, Emre Pakel, Giray Sepin, W-S-M, Third, Pınar Yeğin, Aslı Filinta, Esra Dandin, The Royal Gang, Ayşe Tanman Ceramics ve Incomplit gibi isimlerin MBFWI özelinde satışa çıkan ürünleri kısıtlı bir süre boyunca yer aldı.

Yeni sezon trendleri, dijital süreçlerin yönetimi, markalaşma, yavaş moda ve moda fotoğrafçılığı ana başlıkları altında panellerin yer alacağı The Core Istanbul, zengin bir etkinlik programıyla MBFWI misafirlerini karşıladı. The Core çatısı altında 19 Mart Salı günü trend uzmanı ve kreatif direktör Güneş Güner moderatörlüğünde influencer Asena Sarıbatur ve Incomplit markasının kurucusu Öykü Özgencil "Moda Döngüsü" üzerine konuştular. 22 Mart Cuma günü ise Mercedes-Benz'in sunduğu "Data ve Teknoloji modaya nasıl yön veriyor?" panelinde yine Güneş Güner moderatörlüğünde tasarımcı Arzu Kaprol, stratejik pazarlama ve teknoloji trendleri danışmanı Hakan Akben ve dijital pazarlama ve teknoloji uzmanı Serkan Başer sohbet ettiler. "Türk Moda Fotoğrafçılığı" başlıklı panel Elle dergisi genel yayın yönetmeni Zeynep Üner moderatörlüğünde moda fotoğrafçıları Ayten Alpün Yılmaz, Tamer Yılmaz, Emre Güven ve Koray Birand'ı ağırladı. Son olarak Mirgün Cabas moderatörlüğünde gerçekleşen "Yeni Medya" panelinin konukları ise Vogue ve GQ dijital projeler müdürü Bediz Yıldırım, Vogue, GQ ve T24 editörü Seda Yılmaz ve moda direktörü ve IMA eğitmeni Yaprak Gerçek oldu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezon takviminde moda endüstrisinin tecrübeli isimlerinin yanı sıra, yetenekli genç tasarımcılar da ağırlıklı olarak dikkat çektiler. Her sezon desteklediği tasarımcının defilesini sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, bu sezonda da Türk modasının önde gelen isimlerinden Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Özgür Masur” ismiyle sundu.

Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 5.000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 15 adet Mercedes-Benz C-Serisi otomobil ve 5 adet Mercedes-Benz Vito’dan oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.

Sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından WGSN, vizyon ve İlkbahar/Yaz 2020 sezonuna dair trend semineriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı.

Bu sezon 6. defa günlük MBFWI gazetesi "ALEM MBFWI"yi hazırlayan ALEM ekibi, hafta boyunca tasarımcılarla röportajlara, moda haberlerine ve etkinlikten en güncel bilgilere gazetelerinde yer vererek toplamda 20.000'in üzerinde okuyucuya ulaştılar.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Cilt Bakım Resmi Sponsoru Bioderma; her defile öncesinde ve sonrasında modellerin cilt temizliğini ve bakımlarını üstlenerek moda dünyasının yanındaydı. İkonik şişesi ve pembe kapağı ile kült bir ürün olan Sensibio H2O; toplam 34 defilede makyaj artistlerinin ve modellerin vazgeçilmezi oldu. Ayrıca Özlem Süer ile yapılan işbirliğini podyuma yansıttılar.

Resmi sponsorlarımızdan DHL, özel dizayn edilmiş standında eğlenceli kinect bir oyunla misafirlerimizi ağırlarken, Gökhan Yavaş, AW’19 koleksiyonunu, DHL’in katkılarıyla sundu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi Saç Tasarım Sponsoru L’Oréal Professionnel, 100’ü aşkın kuaförüyle toplam 33 defilenin saç uygulamasını L’Oréal Professionnel ürünleriyle gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Resmi Sponsorlarından S.Pellegrino, The Zone alanında yer alan İtalyan konseptli kafesinden ürümlerini moda severlere ikram etti. Ayrıca 8.000 adet cam şişe S.Pellegrino Mineralli Su ile 2.000 adet cam şişe Perrier soda davetlilere dağıtıldı.

Etkinlik ana sponsorlarından TENCEL™' sürdürülebilir moda temalı standında misafirlerimizi ağırladı. Ayrıca Giray Sepin, AW’19 sezonunda sergilediği RE- koleksiyonunda, REFIBRA™ Teknolojili TENCEL™ markalı elyaflar içeren kumaşlarla üreterek moda severlerin beğenisine sundu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon beşinci defa Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Zorlu Center’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Etkinlik sponsorlarının tanıtım standlarına ev sahipliği yapan ve misafirlerin alana girişlerini düzenleyen Zone alanı toplam 1.200 metrekare, basın mensuplarının rahatça çalışabilmesi için düzenlenen “Press Lounge” alanı ise toplam 300 metrekare büyüklüğündeydi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi tedarikçilerinden M.A.C Cosmetics, 20’den fazla makyaj sanatçısı ile toplam 22 defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca modellere yüzlerce ürün uygulandı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi, hafta boyunca Brand Who tasarımı t-shirtleri ile etkinlik alanındaydı.

Etkinlik boyunca katılımcılara, 5.000 kutu Red Bull ile hazırlanan özel tarifli kokteyller ikram edildi. Gün boyunca The Zone alanında gerçekleşen DJ performansları da katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Etkinlik alanı 300 kişilik bir prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken, hafta boyunca yaklaşık 5.000 kişilik bir ekip farklı görevlerde yer alarak kusursuz bir moda haftası için çalıştılar.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Laboratoire BIODERMA, L’Oréal Professionnel, Tencel™, DHL ve S.PELLEGRINO’nun resmi sponsorluğunda; Zorlu Center ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin desteğiyle ve tedarikçi sponsorlar M.A.C Cosmetics, Red Bull'un katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, I·stanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon I·hracatc¸ıları Birligˆi (I·HKI·B), Moda Tasarımcıları Dernegˆi (MTD), Birles¸mis¸ Markalar Dernegˆi (BMD) ve I·stanbul Moda Akademisi (I·MA) tarafından desteklenmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, sponsorları ve tasarımcıları hakkında tüm basın bültenlerine web sitemizden erişebilirsiniz: http://mbfwistanbul.com/

L’Appart PR

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

İlginizi Çekebilir

Sezonun En İyi Voleybolunu Oynadık

CEV Şampiyonlar Ligi'nde üst üste 11'inci kez çeyrek finale çıkan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın Başantrenörü Giovanni Guidetti, ''İlk set Kaliningrad gerçekten hatasız bir oyun sergiledi. Biz de tabii ki aynı şekilde harika bir oyun ortaya koyduk. Belki de bu maçta sezonun en iyi voleybollarından birini sahaya yansıttık. Bu yüzden oyuncularımı bu yüksek seviye voleybolu ortaya koydukları için tebrik ederim'' dedi.


Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları Heyecanı Palandöken’De Başlıyor

Koç Holding’in 14 yıldan bu yana Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ana sponsorluğu kapsamında, üniversiteli gençleri spor, eğlence ve müzikle buluşturan gençlik ve spor projesi Koç Spor Fest, Kış Oyunları ile Erzurum Palandöken’de başlıyor. 19-23 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Koç Spor Fest Kış Oyunları’na 45 farklı üniversiteden, içlerinde ülkemizi kış olimpiyatlarında temsil etmiş olan milli sporcuların da bulunduğu 600’e yakın sporcu katılacak.


British American Tobacco Üst Üste 3. Kez Avrupa’Nın Ve Türkiye’Nin, ‘En İyi İşveren’Leri Ödülüne Layık Görüldü

BAT Türkiye İK alanında Değer Yaratmaya Devam Ediyor


Astroloji Tutkunları 22 Şubat’Ta Marmara Park’Ta Hande Kazanova İle Buluşuyor

Ünlü astrolog Hande Kazanova, 22 Şubat Cumartesi günü Marmara Park AVM’de astroloji tutkunlarıyla buluşuyor. Marmara Park AVM, 2020 burç haritalarını merak eden herkesi Hande Kazanova ile Astroloji Sohbetleri’ne davet ediyor.


Puma’Nın Mercedes Koleksiyonu Burak Yörük İle Pistleri Sokaklara Taşıyor

Puma, ikonik bir koleksiyona daha imza attı


Etiketler: Mercedes-Benz, Istanbul, Fashion, Week, moda

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.