26 Mart 2019 Salı 15:54

MODA

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’Un 13. Sezonu Geride Kaldı

PLEASE SCROLL DOWN FOR ENGLISH

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’Un 13. Sezonu Geride Kaldı
Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’Un 13. Sezonu Geride Kaldı
Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’Un 13. Sezonu Geride Kaldı
Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’Un 13. Sezonu Geride Kaldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin en önemli moda etkinliklerinden biri olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonu, 19-22 Mart 2019 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşti.

Dünya çapında isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul'da da Mercedes-Benz, her sezon desteklediği bir tasarımcının defilesini sunuyor. MBFWI kapsamında bu sezon da usta el işçiliğiyle öne çıkan, feminen detayları ve romantik çizgileriyle büyüleyici tasarımlara imza atan, ünlü isimlerin tercihi tecrübeli tasarımcı Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu "Mercedes-Benz Presents Özgür Masur" ismiyle sundu.

MBFWI isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, bu sezon Türk moda sektörüne desteğini ilham verici bir panele de taşıdı. MBFWI Kreatif Direktörü Güneş Güner moderatörlüğünde tasarımcı Arzu Kaprol, stratejik pazarlama ve teknoloji trendleri danışmanı Hakan Akben ve dijital pazarlama ve teknoloji uzmanı Serkan Başer "Data ve teknoloji modaya nasıl yön veriyor?" başlıklı panelde moda ve teknoloji ilişkisini masaya yatırdılar, dinleyicilerle deneyimlerini paylaştılar.

13 sezondur etkinliğe isim sponsoru olarak destek veren Mercedes-Benz Türk, 15 adet Mercedes-Benz C-Serisi ve 5 adet Mercedes-Benz Vito ile moda haftası boyunca etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı. Ayrıca 1 adet Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet, ve 2 adet Mercedes-Benz G-Serisi araç da etkinlik boyunca influecer’lara eşlik etti. Araçlar İstanbul sokaklarında kilometrelerce yol kat ederek MBFWI'nin 100’ün üzerinde davetlisini defile ve sunumlara konforlu bir şekilde ulaştırdı.

Her sezon MBFWI kapsamında otomobillerini sergileyen Mercedes-Benz Türk, Sonbahar/Kış 2019 sezonunda bu sene 40. Yılını kutlayan ikonik G-Serisi otomobilini Zorlu PSM içinde bulunan MBFWI alanında sergiledi. 40 yıllık tarihindeki en kapsamlı dönüşümü yaşayan, tasarım ikonu kimliğini koruyarak özgün ve karakteristik görünümünü devam ettiren Mercedes-Benz G-Serisi, katılımcıların ilgisiyle etkinliğin gözdesi haline geldi. Daha dinamik ve sportif bir karakter öne çıkaran Yeni Mercedes-Benz B-Serisi ise, Zorlu PSM girişinde MBFWI davetlilerini karşıladı.

Mercedes-Benz, her sezon sunduğu moda görsel kampanyasının sloganını Sonbahar/Kış 2019 sezonu için "Kendinden daha fazlasın" olarak belirledi. Moda tutkunlarını kendi renkliliğini keşfetmeye ve diğer renklerle birlikte olmaya davet eden kampanya, cesaret verici bir ilhamın gücüne vurgu yapıyor. Bu kampanya kapsamında hafta boyunca Mercedes-Benz, MBFWI davetlilerini farklı işbirlikleri ve sürpriz projelerle karşıladı. Mercedes-Benz Türk, bu proje ile paralel olarak başlattığı ve Instagram üzerinden devam eden "Kendinden daha fazlasın" sosyal medya kampanyası ile moda takipçilerini onlara ilham veren, şu an oldukları kişiye dönüşme yolunda kırılma noktası kabul ettikleri hikâyelerini #KendindenFazlasın etiketi ile paylaşmaya davet etti.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un vazgeçilmez buluşma noktası Mercedes-Benz Lounge, bu sezon "Kendinden daha fazlasın" moda görsel kampanyası ile paralel olarak yepyeni bir çehre ile davetlilerini karşıladı. Herkesi içindeki renkliliği keşfetmeye çağıran kampanyanın ruhunu yansıtan Mercedes-Benz Lounge, canlı renklerin coşkusu eşliğinde daha genç, pop ve dinamik bir ruh sunarak haftaya enerji kattı ve hafta boyunca 5.000’den fazla davetliyi ağırladı. Defile ve sunum aralarında davetlilerin dinlenme ve Mercedes-Benz’in ikramlarının tadını çıkarma fırsatı bulduğu Mercedes-Benz Lounge alanının girişinde bulunan ve renk değişiklikleriyle dikkat çeken selfie köşesinde davetliler, #mbfwi etiketini kullanarak hafta boyunca eğlenceli fotoğraflar çektiler.

Bu sezon Mercedes-Benz'in davetlisi olarak dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye gelen yabancı basın mensupları, Türk marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular. Yabancı basın mensupları hem Türk tasarımcılar ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi hem de mağaza ziyaretleriyle Türk moda endüstrisini yakından gözlemlediler.

Mercedes-Benz Türk:

L’Appart:

Gökçe Algan

***

The 13th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ended

The 13th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Turkey’s leading fashion event, took place on March 19-22 at the Zorlu Performance Arts Center (PSM).

As with all the fashion weeks title-sponsored worldwide, Mercedes-Benz continues to present the runway show of a designer each season in Istanbul as well. In this season of MBFWI, Mercedes-Benz Türk supported Özgür Masur, the acclaimed designer who is a favorite of celebrities and known for his ethereal designs that stand out with their craftsmanship, feminine details and romantic lines, with the “Mercedes-Benz presents Özgür Masur” runway show of his Fall/Winter 2019 collection.

This season, Mercedes-Benz Türk, the title sponsor of MBFWI, extended its support of the Turkish fashion industry to present an inspiring session. MBFWI’s Creative Director Güneş Güner moderated the panel session on “How Data and Technology Drive Fashion” with designer Arzu Kaprol, strategic marketing and technology trends consultant Hakan Akben and digital marketing and technology expert Serkan Başer, who addressed the relationship between fashion and technology and shared their experiences with the attendees.

Mercedes-Benz Türk, the title sponsor of the event for 13 seasons, provided 15 units Mercedes-Benz C-Class and 15 units Mercedes-Benz Vito as transfer vehicles to facilitate the guests’ transportation through the fashion week. In addition, 1 Mercedes-Benz E-Class Cabriolet and 2 units Mercedes-Benz G-Class vehicles accompanied the influencers during the event. The vehicles drove thousands of miles in Istanbul streets, and took more than 100 guests of MBFWI to runway shows and presentations in comfort.

In keeping with the spirit of exhibiting various models during MBFWI each season, Mercedes-Benz Türk, displayed the timeless, iconic G-Class, which turns 40 this year MBFWI area at Zorlu PSM for the Fall/Winter 2019 season. Almost completely redesigned with the most comprehensive transformation in its 40-year history, the iconic Mercedes-Benz G-Class, which still retains its unique design characteristics, was the center of attention through the week. The new Mercedes-Benz B-Class that stands out with a confident and sportive look welcomed the MBFWI guests at the entrance of Zorlu PSM.

The theme of the fashion campaign that Mercedes-Benz presents each season was defined as “you are more than yourself” for the Fall/Winter 2019 season. The campaign invites fashion lovers to discover their own colorful diversity and join other colors, emphasizing the empowerment of bold inspirations. Throughout the week, Mercedes-Benz welcomed the MBFWI guests with a variety of partnerships and surprise projects. With the social media campaign titled “You are more than yourself” that Mercedes-Benz Türk launched in parallel to this project continued on Instagram, fashion fans were invited to share the stories that inspired them and made them who they are today with the #KendindenFazlasın hashtag.

Mercedes-Benz Lounge, the popular meeting point of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, welcomed the guests with a new face this season to match the visual fashion campaign. Reflecting the spirit of the campaign that invited everyone to discover their own colorful diversity, Mercedes-Benz Lounge energized the week with vibrant tones and a younger, pop and dynamic style, hosting over 5,000 guests. As guests found the opportunity to take a break and enjoy the offerings by Mercedes-Benz in between runway shows and presentations, Mercedes-Benz Lounge also featured a selfie corner with changing colors at the entrance, where the guests shot fun photos and posted them to their social media accounts with the #mbfwi hashtag.

International journalists who came to Turkey from around the world as the guests of Mercedes-Benz found the opportunity to discover the Fall/Winter 2019 collections of Turkish brands and designers. Foreign journalists met with Turkish designers in person and also visited stores to see Turkish fashion industry up close.

Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz Türk Passenger Cars Group Executive Board Member, commented on the 13th season, “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul left behind its 13th season with great success as we saw world-class collections throughout the event. We are proud to sponsor Turkey’s most important fashion event in the international fashion calendar for 13 consecutive seasons. Presenting Turkish designers as part of our title sponsorship and accompanying them on their branding journey is a unique opportunity. We continue to support different players of the industry each season, and offer an integrated platform that provides promotion and communication, as well as sales opportunities for brands and designers.”

For further information and image requests:

Mercedes-Benz Türk:

Ezgi Yıldız Kefeli

Corporate Communications Division Manager

L’Appart:

Gökçe Algan

Etiketler: Mercedes-Benz, MBFWI, with, Türk, season

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.