7 Ekim 2019 Pazartesi 14:58

MODA

Mercedes Benz Presents Miin By Kadir Kılıç

PLEASE SCROLL DOWN FOR ENGLISH

Mercedes Benz Presents Miin By Kadir Kılıç
Mercedes Benz Presents Miin By Kadir Kılıç
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç"

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un on dördüncü sezonu, 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Zorlu PSM'de gerçekleşecek. 24 yılı aşkın süredir dünya çapında 60'tan fazla moda platformunun destekçisi konumunda bulunan Mercedes-Benz, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da ilk sezonundan itibaren desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının koleksiyonunu kendi ismiyle sunuyor.

Bu doğrultuda 6 senedir kesintisiz devam eden bu desteğin yeni sezonunda Mercedes-Benz Türk, son yıllarda kendine özgü tasarım diliyle yalnızca Türkiye'de değil, uluslararası ölçekte katıldığı fuarlarda da büyük ses getiren genç ve başarılı tasarımcı Kadir Kılıç'ın markası MiiN by Kadir Kılıç'ın İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu "Mercedes-Benz Presents MiiN by Kadir Kılıç" ismiyle sunacak.

Mercedes-Benz Türk'ün MiiN by Kadir Kılıç ile iş birliği bu sezon yalnızca defile ile sınırlı kalmayacak. Kadir Kılıç, Mercedes-Benz'in moda haftası kapsamında sunduğu A-Serisi Sedan'ı kendi tasarım diliyle yorumladı ve ortaya tasarımcının koleksiyonlarını yansıtan, dikkat çekici bir tasarım çıktı. MiiN by Kadir Kılıç imzalı yeni A-Serisi Sedan, hafta boyunca Zorlu PSM'de görülebilecek.

10 Ekim Perşembe günü saat 20:30’da Zorlu PSM'de gerçekleşecek "Mercedes-Benz Presents MiiN by Kadir Kılıç" defilesi ile ilgili tasarımcı Kadir Kılıç; “Mercedes-Benz'in, Türk moda dünyasına vermiş olduğu destek elbette önemli. Sektörümüze, kolektif hareket edebilme yetisi kazandıran Mercedes-Benz ile bu sezon birlikte çalışmış olmak bizim için yeni bir sinerji yaratacak. Bu şekilde moda haftamıza destek olan markaların varlığı, biz tasarımcıları da oldukça motive ediyor." sözleriyle Mercedes-Benz Türk'ün desteğinin kendileri için önemini vurguladı.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Türk olarak, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bu yana sektörün yaratıcı isimlerine kesintisiz destek vermekten ötürü mutlu ve gururluyuz. Bugüne dek sırasıyla Türk modasının başarılı tasarımcıları Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış (Lug Von Siga), Hande Çokrak (Maid in Love), Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Bahar Korçan, Deniz ve Begüm Berdan (DB Berdan), Başak Cankes (Bashaques') Şansım Adalı'yı (Sudi Etuz), Brand Who ve Özgür Masur'u destekledik. Bu sezon da genç ve yetenekli tasarımcı Kadir Kılıç'ı desteklemekten ve koleksiyonunu sunmaktan ötürü heyecanlıyız, yurt dışında ismini çok yakında daha fazla duyacağımızdan emin olduğumuz tasarımcıyı destekleyerek bu yolda yanında yürümek bizim için de çok değerli." sözleriyle bu işbirliğinin Mercedes-Benz Türk için önemini vurguladı.

Her koleksiyonunda leke, doku, desen, renk, ışık, kompozisyon ve perspektifle oynayarak temel kuramlar üzerine odaklanan Kadir Kılıç, İlkbahar/Yaz 2010 koleksiyonunun ilhamını cennet tasvirinden ve dünya harikası meyveler arasındaki anlam bağından alıyor, imzası haline gelen siyah ve beyaz kontrastına bebe mavisi ve pembesi, lila ve mint’lerden oluşan zengin bir renk paleti ekliyor. Çini mavilerinin, sarı ve neon yeşillerinin de yer bulduğu İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonu, MiiN’in bugüne kadarki en renkli koleksiyonu olma özelliği taşıyor ve bu kez yer yer Osmanlı kalem işi ve çini detayların yer bulduğu, ekolojik detaylardan ilham alan desenlerle farklılaşıyor.

2014 yılında kurulan İstanbul merkezli hazır giyim markası olan ve Korece “güzellik”, Arapça ise “kim” anlamına gelen MiiN, kurulduğu yıldan bu yana, başta Orta Doğu ülkeleri (Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, BAE) ve Doğu Avrupa ülkelerine (Hırvatistan, Sırbistan) ihracat yapıyor. İlk mağazasını 2016 Şubat ayında Emaar Square Mall'da açan MiiN, trendlerden bağımsız, özgün ve akılda kalıcı tasarımlarıyla ergonomi ve rahatlığı moda ile buluşturuyor.

Mercedes-Benz Türk:

L’Appart:

Gökçe Algan

***

Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç”

The 14th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul will take place on October 8-11, 2019 at Zorlu Performance Arts Center. Mercedes-Benz has supported over 60 fashion platforms worldwide for over 24 years, and similar to all the fashion weeks sponsored globally, the brand continues the tradition of presenting the runway show of a designer since the first season of the event in Istanbul.

In the new season of this project, which has continued for six straight years, Mercedes-Benz Türk will support Kadir Kılıç, the young and talented Turkish designer who has created great buzz in local and international fairs in the recent years with his unique design language and his brand MiiN, with the “Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç” runway show of his Spring/Summer 2020 collection.

Mercedes-Benz Türk's collaboration with MiiN by Kadir Kılıç is not limited with the runway presentation. Kadir Kılıç interpreted A-Class Sedan, which Mercedes-Benz is promoting this season during the fashion week, with his design language to create a compelling design that reflects the designer’s collections. The new A-Class Sedan, with the signature of MiiN by Kadir Kılıç, will be showcased throughout the fashion week at Zorlu PSM.

With respect to the "Mercedes-Benz Presents MiiN by Kadir Kılıç" runway show set to take place on Thursday, October 10 at 8.30 pm at Zorlu PSM, designer Kadir Kılıç said, “Mercedes-Benz's support of the Turkish fashion world is of course very important. Collaborating with Mercedes-Benz this season, which gives our industry a means to act collectively, will lead to a new synergy for us. Having brands that support our fashion week also motivates us as designers,” highlighting the importance of Mercedes-Benz Türk's support.

Şükrü Bekdikhan, Executive Board Member, Mercedes-Benz Türk Passenger Cars, explained the importance of this partnership, “We, at Mercedes-Benz Türk, are delighted and proud to support the creatives of the fashion industry continually since the first season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul. To date, we presented the runway shows of successful Turkish designers O¨zlem Kaya, Zeynep Tosun, Gu¨l Ağış (Lug Von Siga), Hande Çokrak (Maid in Love), Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Bahar Korçan, Deniz and Begüm Berdan (DB Berdan) Başak Cankes (Bashaques'), Şansım Adalı (Sudi Etuz), Brand Who, and Özgür Masur, respectively. This season, we are excited to support Kadir Kılıç, the young and talented designer and to present his collection. Supporting the designer, who we believe will soon make an even bigger name for himself in the international arena, and accompanying him on this journey, is very special for us.”

Kadir Kılıç focuses on fundamental concepts by playing with tones and colors, textures, prints, light, composition and perspectives in each collection. For his Spring/Summer 2020 collection, Kadir Kılıç draws inspiration from the portrayal of heaven and meaningful connections with nature’s wonderful fruits. His signature black and white contrasts are enriched with a color palette of baby blue and baby pink, lilac and mint. The Spring/Summer 2020 collection, which also includes tile blue, yellow and neon greens, is the most colorful collection of MiiN to date, this time distinguished with Ottoman calligraphy and tile details, and prints inspired by ecological details.

MiiN, the name of the Istanbul based apparel brand founded in 2014, means “beauty” in Korean and “who” in Arabic. Since its launch, MiiN has been exporting to mainly the Middle East (Kuwait, Qatar, Saudi Arabia, UAE) and Eastern Europe (Croatia, Serbia). MiiN, which opened its first store in February 2016 at Emaar Square Mall, combines ergonomics and comfort with fashion in unique and memorable designs that transcend trends.

For more information and image requests:

Mercedes-Benz Türk:

L’Appart:

Gökçe Algan

İlginizi Çekebilir

Sevdiklerinizi Alerjenlerden Lg Steam™ İle Koruyun

LG Electronics Hakkında:


İmece 3. Destek Programı Girişimlerinden Ecording, Big Bang Startup Challenge 2019 Sahnesinde

İklim değişikliğine ecoDrone’lar ile çözüm sunan “ecording”, İTÜ Çekirdek girişimlerinin sunum yaptığı ve girişimcilerle yatırımcıları bir araya getiren Big Bang Startup Challenge etkinliğinde ödüllerin sahibi oldu!


The Bıg 5 Show Dubai’De Beta Kimya Rüzgarı

Türk kimya sektörünün lider üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., dünyanın en büyük yapı sektörü fuarlarından The BIG 5 Show Dubai’de yeni ürünleriyle büyük beğeni topladı. B1 ve B2 sınıfı yangına dayanımlı PU Köpük ürünlerini de yurt dışında ilk kez tanıtan BETA Kimya A.Ş., yapı sektörüne yönelik MS polimer, silikon, mastik ve yeni hızlı yapıştırıcı ürünleriyle de dikkatleri üzerine çekti.


İnci Akü, Maxim A’Yı Mısırlı Bayilere Tanıttı

İnci GS Yuasa’nın Japon teknolojisiyle hayata geçirdiği Manisa’daki yeni akü fabrikası, Mısırlı konuklarını ağırladı. 30 kişilik Mısırlı bayi grubu, fabrika ziyaretinin ardından İnci Akü’nün yeni ürünü Maxim A Gorilla ve yenilenen ürün serilerinin tanıtıldığı lansman toplantısına katıldı.


Vıdeo&Gorsellerelle Style Awards 2019’Da Ödüller Sahiplerini Buldu

Yılın stil sahibi, başarılı ve ilham veren isimleri Signal White Now ana sponsorluğunda gerçekleşen ELLE Style Awards 2019'da bir araya geldi.


Etiketler: Mercedes-Benz, Kadir, Kılıç, MiiN, Türk

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.