19 Şubat 2019 Salı 10:29

GÜNDEM

Merck Sahtecilikle Mücadelede Çığır Açıyor

Dünyanın lider bilim ve teknoloji şirketi Merck, yapay zeka ve blockchain teknolojilerinin yardımı ile bazı fiziksel objelerin benzersizliğini ve gerçekliğini test edecek sistem ile Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nden onay aldı. Merck'in yeni patenti yapay zeka ve blockchain teknolojisinden yararlanarak yeni bir güvenlik prosedürü oluşturuyor ve "kripto objelerin" oluşumunu düzenliyor.

Merck Sahtecilikle Mücadelede Çığır Açıyor
Merck Sahtecilikle Mücadelede Çığır Açıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Özellikle ilaç sektöründe karlılık ve kötü niyetli emeller birleşince, son dönemde sahte ilaç sektörünün pazar payı çok artmış durumda. Dünya Sağlık Örgütü’nün raporuna göre, şu anda yasa dışı sitelerde satılan ilaçların yüzde 50’si sahte. Benzer şekilde uluslararası nakledilen her 5 cep telefonundan biri de sahte. Bu nedenle geliştirilen yeni patent, tedarik zinciri üzerindeki kontrolü artırarak sahtecilikle mücadelede büyük avantaj sağlayacak. Firmalar blok zinciri üzerinden Nesnelerin İnterneti (IoT) ve bağlantılı iş akışı ortamları sayesinde tedarik zincirlerini kontrol altına alabilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Merck Strateji Grubu Başkanı Isabel De Paoli, “Bu yeni patent, önceki patentlerden kazanılan momentum üzerine inşa etmeye devam ediyor. Bu yeni teknoloji, yapay zeka kullanarak, fiziksel objelerin, blockchain aracılığı ile oluşturulmuş ‘dijital parmak izlerini’ saptayacak. Güvenlik materyalleri üzerindeki deneyimimiz bizi sektörde uzmanlaştırıyor. Merck şimdi de fiziksel objeler ile dijital güvenlik kombinasyonuna odaklanan blockchain teknolojilerinin gelişimine öncülük ediyor. Bu çalışmaların özellikle de ilaç ve gıda gibi güvenilirliğin kritik olduğu tedarik zincirlerinde ve güvenilir orijinal ürüne ihtiyacı olan tüm endüstrilerde uygulamaları olacak.”

Merck, kimyasal imzalar, DNA veya görüntü paternleri gibi herhangi bir özelliği dijital parmak izleri olarak kullanabilecek. Merck İnovasyon Merkezi'nde geliştiren bu patentli teknoloji, barkod okuyucu veya kütle spektrometresi gibi mevcut tanımlama süreçlerini blok zinciri ve yapay zeka teknolojileriyle birleştirerek yeni ve entegre bir güvenlik yaklaşımı sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Pepsi'nin Sunduğu Uefa Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreninde Imagıne Dragons Futbol Severlerle Buluşuyor!

PEPSİ'NİN SUNDUĞU UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ AÇILIŞ TÖRENİNDE IMAGINE DRAGONS


Bülten Huile Prodigieuse® İle Yepyeni Bir As¸k Hikayesi

Cesur bir adımla, NUXE ikonik yagˆının yeni bir versiyonunu c¸ıkarıyor. Feminenligˆe gerc¸ek bir o¨vgu¨ olan Huile Prodigieuse® Florale, tatlı ve temiz kokusuyla duyulara hitap ediyor.


Düzeltme Piyasada Mevcut Olan Kalitesiz Led Lambalar Göz Sağlığını Tehdit Etmeye Devam Ediyor!

Signify’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Eran Görgen son yıllarda piyasada yer alan kalitesiz aydınlatma ürünlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.


Beko’Dan Mutfaklara Ultra Çözüm Beko Novultra Buzdolabı

Beko’dan Mutfaklara Ultra Çözüm:


Ramazan'da Karbonhidrat Tüketimine Dikkat

RAMAZAN’DA KARBONHİDRAT TÜKETİMİNE DİKKAT


Etiketler: yeni, Merck, ilaç, sahte, tedarik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.