19 Şubat 2019 Salı 10:29

GÜNDEM

Merck Sahtecilikle Mücadelede Çığır Açıyor

Dünyanın lider bilim ve teknoloji şirketi Merck, yapay zeka ve blockchain teknolojilerinin yardımı ile bazı fiziksel objelerin benzersizliğini ve gerçekliğini test edecek sistem ile Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nden onay aldı. Merck'in yeni patenti yapay zeka ve blockchain teknolojisinden yararlanarak yeni bir güvenlik prosedürü oluşturuyor ve "kripto objelerin" oluşumunu düzenliyor.

Merck Sahtecilikle Mücadelede Çığır Açıyor
Merck Sahtecilikle Mücadelede Çığır Açıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Özellikle ilaç sektöründe karlılık ve kötü niyetli emeller birleşince, son dönemde sahte ilaç sektörünün pazar payı çok artmış durumda. Dünya Sağlık Örgütü’nün raporuna göre, şu anda yasa dışı sitelerde satılan ilaçların yüzde 50’si sahte. Benzer şekilde uluslararası nakledilen her 5 cep telefonundan biri de sahte. Bu nedenle geliştirilen yeni patent, tedarik zinciri üzerindeki kontrolü artırarak sahtecilikle mücadelede büyük avantaj sağlayacak. Firmalar blok zinciri üzerinden Nesnelerin İnterneti (IoT) ve bağlantılı iş akışı ortamları sayesinde tedarik zincirlerini kontrol altına alabilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Merck Strateji Grubu Başkanı Isabel De Paoli, “Bu yeni patent, önceki patentlerden kazanılan momentum üzerine inşa etmeye devam ediyor. Bu yeni teknoloji, yapay zeka kullanarak, fiziksel objelerin, blockchain aracılığı ile oluşturulmuş ‘dijital parmak izlerini’ saptayacak. Güvenlik materyalleri üzerindeki deneyimimiz bizi sektörde uzmanlaştırıyor. Merck şimdi de fiziksel objeler ile dijital güvenlik kombinasyonuna odaklanan blockchain teknolojilerinin gelişimine öncülük ediyor. Bu çalışmaların özellikle de ilaç ve gıda gibi güvenilirliğin kritik olduğu tedarik zincirlerinde ve güvenilir orijinal ürüne ihtiyacı olan tüm endüstrilerde uygulamaları olacak.”

Merck, kimyasal imzalar, DNA veya görüntü paternleri gibi herhangi bir özelliği dijital parmak izleri olarak kullanabilecek. Merck İnovasyon Merkezi'nde geliştiren bu patentli teknoloji, barkod okuyucu veya kütle spektrometresi gibi mevcut tanımlama süreçlerini blok zinciri ve yapay zeka teknolojileriyle birleştirerek yeni ve entegre bir güvenlik yaklaşımı sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Nn Başarılı Acentelerini Phuket Gezisi İle Ödüllendirdi

NN Hayat ve Emeklilik 2018 yılının son çeyreğinde düzenlemiş olduğu hayat kampanyasında başarılı olan acentelerini Phuket ve Singapur gezisi ile ödüllendirdi. 25 acenteden toplam 35 kişinin katıldığı gezide Tayland’ın en gözde turistik bölgesi Phuket’te muhteşem bir 3 gün, gökdelenler şehri Singapor’da ise 2 gün geçirildi.


Sosyal Medya İle Ergenlik Yaşı 8’E Düştü!

Fiziksel özelliğine dikkat çekilen çocuk, yeteneklerini keşfedemiyor!


60 Dakika İçinde Yeni Ofisinizde Çalışmaya Başlayın

Yeni Ofis Kuracaklara ve Ofisini Taşıyacaklara En Hızlı Ofis Sahibi Olma İmkânı


Vatan Bilgisayar Ve Honor’Dan 12 Ay Taksit Ve Hediye Kampanyası

Teknolojiyi, modaya ve gençlerin ihtiyaçlarına adapte eden vizyoner ürünlerin yaratıcısı HONOR, Türkiye’nin en büyük elektronik mağaza zincirlerinden Vatan Bilgisayar ile kapsamlı bir işbirliği kapsamında, HONOR 8X ve HONOR 10 Lite modellerini sürpriz hediyeleriyle birlikte satışa sunuyor. Anlaşma çerçevesinde her iki telefonda da 12 ay taksit geçerli olacak. Ayrıca HONOR 10 Lite Huawei AM61 Bluetooth kulaklık hediyesi ile birlikte alınabilecek.


25 Yıldır Ödüller Canon’A

iF Design Awards 2019’da Canon’un 9 Farklı Ürününe Tasarım Ödülü


Etiketler: yeni, Merck, ilaç, sahte, tedarik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.