12 Kasım 2019 Salı 14:25

GÜNDEM

Mess 60’Incı Yılında Türk Sanayisini Geleceğe Taşıyacak Projesi Mext’İ Duyurdu

Bu yıl kuruluşunun 60’ıncı yılını kutlayan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türkiye sanayisine katkısını, sosyal projelerini ve dijitalleşmeyle yenilenen vizyonunu anlattığı basın toplantısında, işvereni ve çalışanıyla Türk sanayisini geleceğe taşıyacak teknoloji merkezini duyurdu. MEXT adıyla geliştirilen teknoloji merkezi, kapsamı açısından Türkiye’de bir ilk olacak. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, projeyle ilgili olarak “Teknoloji bize ne getirecek diye beklemek yerine, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümde sektörümüzü söz sahibi yapacak dünya standartlarında bir teknoloji merkezi açmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Mess 60’Incı Yılında Türk Sanayisini Geleceğe Taşıyacak Projesi Mext’İ Duyurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), kuruluşunun 60’ıncı yılını geride bırakmanın heyecanını, yeni vizyonunu ve projelerini, basın toplantısında katılımcılarla paylaştı. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda MESS’in 60 yıldır Türkiye ekonomisine katkısı, faaliyet alanları dâhilinde burs ve eğitim projeleri, dijital dönüşüm vizyonu, yeni projeleri ve hedefleri ele alındı.

“Metal sanayisi ekonomimizin kalbi konumunda”

MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, yaptığı konuşmada “Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası 60’ıncı yılını geride bırakıyor. 60 yıl önce zamanının Türkiye’sinin ötesinde bir vizyonla kurulan MESS, bugün 227 üyeyle ekonomiye her yıl 70 milyar dolardan fazla katkı sağıyor. MESS üyesi şirketler ve 187 bin çalışma arkadaşımız ülkemizin sanayi gücünü sürekli ileri taşıyor. Önümüzdeki dönemde bunu daha cesaretli daha sık daha yüksek sesle dile getireceğiz, üyelerimizin gücünü daha fazla hissettireceğiz” dedi.

MESS olarak toplu iş sözleşmelerinde görüş alınan bir kurumdan çok daha fazlası olmak için gayret ettiklerini belirten Akkol sözlerine şöyle devam etti: “Bir yandan da uygulamalarımız ve projelerimizle topluma değer katan işlere imza atmayı sürdürüyoruz. Üç yıl önce başlattığımız MESS Mesleki Eğitim Bursundan bu eğitim yılında 5000 öğrenci yararlanıyor. Toplam değer açısından ülkemizin burs veren en büyük ilk 5 kuruluşundan biriyiz. Kodlama eğitimleriyle bir yılda 11 ilde 3500 öğrenciye eğitim sunduk. Şu anda, içerisinde çok kıymetli hocaların, uzmanların, ama aynı zamanda Harvard, MIT gibi uluslararası üniversitelerin de dahil olduğu güncel bir eğitim programına sahibiz. Eğitim programımızdan bugüne kadar 6000 çalışan faydalandı. MESS Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ise üyelerimizin çalışanlarının özel sağlık kurumlarından hizmet almasını sağlıyor. Bugüne kadar 560 bin kez tedavi hizmetlerinden yararlanıldı, 15 binden fazla ameliyat gerçekleşti.”

Yeni dönemin ilk icraatı: MEXT

Özgür Burak Akkol, teknolojiyle dönüşen dünyada değişimin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak “Teknoloji bize ne getirecek diye beklemek yerine ülkemizi Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümde söz sahibi yapacak, dünya standartlarında bir teknoloji merkezi açmaya hazırlanıyoruz. Sürekli ifade ettiğimiz yeni nesil sendikacılık kapsamında 60’ıncı yılımızda yeni vizyonumuzun ilk icraatı olan teknoloji merkezimizi yani MEXT’i ilk kez duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Yerli kaynaklarla üçüncü çeyrekte açacağımız MEXT, 8.000 metrekare üzerine kuruluyor. Dünyadaki en iyi 16 örnekten edindiğimiz bilgilerden daha fazlasını burada sunacağız. MEXT’in en önemli ayaklarından biri üretimin her aşamasındaki tüm çalışanları dönüştürecek deneyime dayalı eğitimler olacak. Harvard ve MIT Üniversiteleri’nin iş birliğiyle, yılda 30.000 çalışana en ileri eğitim içeriklerini sunacağız. Katılımcıların gelişimini baştan sona planladığımız 2 yıllık bir eğitim planıyla hareket edeceğiz. “Dijital fabrika”mızda hem parçalı üretimi göreceğiz, hem de galvanize çelik üretiminin dijital ikizini yaratacağız. Avrupa’nın en büyük uygulamalı bilimler araştırma ve geliştirme organizasyonu olan Fraunhofer Enstitüsü, üyelerimizin dijital dönüşümü için bir yol haritası çizecek. Dijital potansiyel değerlendirmesi kapsamında her üyemiz için iki yıllık periyotlarla takip edilip güncellenecek. Çok kıymetli bir ekosistem kuruyoruz. Bu ekosistemde, çok önemli markaların ve iş birliği yaptığımız kurumların tamamını bir arada göreceğiz. Dünya çapında en başarılı şirket ve kurumlar, dönüşüm sürecindeki üyelerimizle bu merkezde bir araya gelecek ve bilgi alışverişi yapacak. Bu kapsamda World Economic Forum tarihinde platform üyeliğine kabul edilen ilk işveren sendikası olduk. Tüm bu yenilikleri ve içeriğiyle projemiz MEXT, 60. yılında MESS’in üyelerine, ülkemize, bölgemize, dünyaya armağanıdır” dedi.

İlginizi Çekebilir

Head&Shoulders’In Serenay Sarıkaya’Lı Yeni Reklam Filmi Yayında!

Head&Shoulders’ın Serenay Sarıkaya’lı Yeni Reklam Filmi Yayında!


“Trafikte Küçük Hata Yoktur” Programının İlk Döneminde 26.607 Öğrenciye Eğitim Verildi

“Trafikte Küçük Hata Yoktur” sosyal yatırım programı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Shell Türkiye iş birliğinde çocukları trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmek amacıyla Ekim 2019’da başladı. Başladığı günden bu yana toplam 26.607 öğrenciye ulaşılan program dahilinde öğrencilerin yanı sıra velilerine de trafik güvenliği seminerleri düzenlenecek. Mayıs ayına kadar sürecek olan veli seminerleri trafik güvenliği bilincini artıracak ilave etkinliklerle de desteklenecek. “Trafikte Küçük Hata Yoktur” sosyal yatırım programının birinci yılında öğrenciler, veliler ve diğer aile fertleri ile toplam 300 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.


Türkiye’Nin En Pahalı Ve Büyük Tekneleri Cnr Avrasya Boat Show’Da Görücüye Çıktı

Türkiye’nin En Pahalı ve Büyük Tekneleri CNR Avrasya Boat Show’da görücüye çıktı


Serez Dondurmacısı Tasteatlas Kullanıcılarından Tam Not Aldı

Ülkemizin topraklarından gelen lezzetleri dondurma ile buluşturan Serez Dondurmacısı, Türkiye’nin en popüler 100 lezzeti listesinde yerini aldı. Yiyecek ve içeceklerin dünya atlası olarak nitelendirilen TasteAtlas kullanıcılarının oylarıyla belirlediği Türkiye’nin en popüler 100 lezzeti listesi güncellendi. Dondurma üretiminde her zaman en taze ve en doğal hammaddeleri kullanan Serez Dondurmacısı, en beğenilen lezzetlerden biri olarak listeye girdi.


Tema Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç “Türkiye Acilen ‘Su Kanunu’Na Kavuşmalı!”

TEMA Vakfı, Avrupa Birliği Su Çerçeve Direktifi ile uyumlu su yönetimi ve su koruma politikalarının hayata geçirilmesini teşvik etmek ve Türkiye’de su varlıklarının korunmasında katılımcılığın artmasını sağlamak amacıyla ‘Katılımcı Nehir Havza Yönetim Projesi’ni hayata geçirdi. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar doğrultusunda TEMA Vakfı ve proje ortakları Avrupa Çevre Bürosu (EEB) ve Dünyanın Dostları Hırvatistan (FoE) tarafından 21 Şubat Cuma günü Ankara’da Su Diyaloğu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının öne çıkan başlıkları, suyla ilgili sorunların çözümünde katılımcı nehir havza yönetimi yaklaşımının benimsenmesi ve Türkiye’nin Su Kanunu’nun bir an evvel çıkarılması gerektiği oldu.


Etiketler: MESS, eğitim, daha, MEXT, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.