26 Ekim 2019 Cumartesi 10:03

GÜNDEM

Metro Projelerindeki Tehlike Gideriliyor

İBB, ekonomik gerekçelerle yapımı durdurulan metro projeleri için başlattığı çalışmalarına devam ediyor. İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Doç. Dr. Pelin Alpkökin, mevcut haliyle risk oluşturabilecek projeleri önce güvenli hale getirmek ve ivedilikle yeniden hayata geçirmek istediklerini açıkladı.

Metro Projelerindeki Tehlike Gideriliyor
Metro Projelerindeki Tehlike Gideriliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2017 yılında ihale edilip işe başlanan ancak finansal sorunlar nedeniyle durdurulan metro projeleriyle ilgili Temmuz ayında başlattığı çalışmalarına hızla devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yavaşlatılan veya tamamen durdurulmuş projelerdeki riskli tünel imalatlarının tespit edilmesi yönündeki talimatıyla Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’ndaki çalışmalar hızlandırıldı. İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Doç. Dr. Pelin Alpkökin, Eylül ayında başlayan çalışmayı yerinde inceleyerek, “Üzerinde çok sayıda konut bulunması nedeniyle bu noktadaki tehlikeyi, tünelleri tamamlayıp kalıcı kaplama yapılmasıyla gidereceğiz. Finansal çalışmalar devam ederken tünelde ve yüzeyde risk oluşturan bölgeleri güven altına alarak öncelikli olarak riskleri gidermek, en kısa sürede projeyi yeniden hızlandırmak istiyoruz” dedi.

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ İSTASYONU’NDAKİ ÇALIŞMA HIZ KAZANDI

Nisan 2017’de başlanmasına rağmen yüzde beşlik bölümü tamamlanabilmiş 6,2 kilometrelik hatta çalışmayı inceleyen Alpkökin, “Başakşehir’de bulunan Şehir Hastanesi açılışını engellemeyecek şekilde, oradaki istasyonun kaba inşaatını hızlandırdık. Projenin Şehir Hastanesi İstasyonu’nun inşaatını hızlıca tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başakşehir-Kayaşehir Metro hattının şaft 1 bölümünde başlattıkları çalışmayla ilgili bilgi veren Alpkökin, durdurulan projelerle ilgili şöyle konuştu:

“Haziran 2018 itibariyle çalışmalar durdurulmuş. Zemin yapısı iyi olsa da tünelin üzerinde çok sayıda konut olduğundan bu tünele hemen müdahale edip Eylül ayında çalışmayı başlattık. Aynı çalışmayı Kirazlı - Halkalı Hattı’nın iki tünelinde de sürdürüyoruz. Bu iki projede devam eden kalıcı kaplama çalışmalarını 2020 Nisan’ında tamamlamayı planlıyoruz. Ataşehir-Göztepe Metro Hattı’nda olduğu gibi çalışmaları yeniden başlatarak İstanbullulara güzel haberler vermek istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Garanti Bbva, 4. Kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’Nde

Garanti BBVA, 4. kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde


Kripto Para Sektörü Profesyonelleri Cyrpto Talks’Ta Bir Araya Geldi

Kripto para sektörü profesyonelleri Cyrpto Talks’ta bir araya geldi


Marka Değerini En Çok Artıran Koçtaş Ödüle Doymuyor

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, sektöre değer katan yaratıcı çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası alanda ödüllendirilmeye devam ediyor. Dijitalleşme projelerinin yanı sıra insan kaynağına yaptığı yatırımlar da ödüllendirilen Koçtaş, Brandfinance Türkiye’nin En Değerli Markası araştırmasında %19 ile marka değerini en çok artıran şirket oldu. 2019 yılını toplam 12 ödülle tamamlayan Koçtaş, 2020 yılında da ödüllerine yenilerini eklemeyi hedefliyor.


Eskişehirliler Cilt Analizi Yaptırdı...

Bioderma’nın ‘Atoderm Senin Şehrinde’ Roadshow projesinin üçüncü durağı


Düzeltme Ofis Kiralamaları Artış Gösterdi

OFİS KİRALAMALARI ARTIŞ GÖSTERDİ


Etiketler: çalışmayı, ilgili, ayında, devam, Metro

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.