14 Mart 2019 Perşembe 14:21

GÜNDEM

Metro Türkiye, Global Gastroekonomi Zirvesi’Ne Türk Mutfağının Gastronomik Kimliğini Taşıdı!

Metro Türkiye Gıda Kategori Grup Müdürü Esra Özerkan: Gelecek nesiller de görebilsin diye Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkıyoruz

Metro Türkiye, Global Gastroekonomi Zirvesi’Ne Türk Mutfağının Gastronomik Kimliğini Taşıdı!
Metro Türkiye, Global Gastroekonomi Zirvesi’Ne Türk Mutfağının Gastronomik Kimliğini Taşıdı!
Metro Türkiye, Global Gastroekonomi Zirvesi’Ne Türk Mutfağının Gastronomik Kimliğini Taşıdı!
Metro Türkiye, Global Gastroekonomi Zirvesi’Ne Türk Mutfağının Gastronomik Kimliğini Taşıdı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae: Türk mutfağının kebaptan ibaret olmadığını dünyaya anlatmalıyız

Metro Türkiye, gastronomi turizmi alanındaki gelişmelere ve Türkiye için oluşturulacak ekonomik katma değere odaklanmak üzere TURYİD tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Global GastroEkonomi Zirvesi’ne katıldı.

Moderatörlüğünü gazeteci Cem Seymen’in üstlendiği, “Türk Mutfağı ve Değerlerine Sahip Çıkmak, Bir Şirketin Amacı Haline Nasıl Geldi?” başlıklı oturumda,

Metro Türkiye Gıda Kategori Grup Müdürü Esra Özerkan ve Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae, Türk mutfağının değerlerini yöreselden evrensele taşımak adına hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Metro Türkiye, tüm dünyadan sektör profesyonellerinin, gastronomi meraklılarının ve alanının öncü isimlerinin bir araya gelerek gastronomi turizmi alanındaki gelişmelere ve bu alanın yarattığı ekonomik değere odaklandığı Global GastroEkonomi Zirvesi’ne katıldı. Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) tarafından 12 Mart 2019’da ikinci kez düzenlenen etkinlikte, Metro Türkiye’nin oturumu katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Metro Türkiye Gıda Kategori Grup Müdürü Esra Özerkan ve Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae’nin konuşmacı olarak katıldığı “Türk Mutfağı ve Değerlerine Sahip Çıkmak, Bir Şirketin Amacı Haline Nasıl Geldi?” başlıklı oturumun moderatörlüğünü ise gazeteci Cem Seymen üstlendi.

Esra Özerkan: Gelecek nesiller de görebilsin diye Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkıyoruz

Metro Türkiye olarak Türk mutfağı değerlerine sahip çıkmayı ve bu değerleri yöreselden evrensele taşımayı hedeflediklerini söyleyen Esra Özerkan, “Bir yandan HoReCa profesyonellerinin çözüm ortağı olurken diğer yandan dünyanın en iyi beş mutfağından biri olduğuna inandığımız Türk mutfağının korunması ve geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, coğrafi işaretli ürünlerden izlenebilirlik ve hayvan refahı çalışmalarına, kadın kooperatiflerinin desteklenmesinden genç şeflerin eğitimine kadar pek çok projeyi hayata geçirdik. Bunun yanı sıra, 2015 yılında Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olan Gastronometro’yu kurduk. Gelecek nesiller de görebilsin diye Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Maximilian Thomae: Türk mutfağının kebaptan ibaret olmadığını dünyaya anlatmalıyız

Türk mutfağının gastronomi kimliğini oluşturup dünyaya tanıtmak için öncelikle yurt içinde farkındalık yaratmanın gerekliliğine dikkat çeken Maximilian Thomae ise, “Coğrafi işaretli ürünlerdeki yolculuğumuza Taşköprü sarımsağı ile başladık. Bu proje bugün öyle başarılı bir noktaya geldi ki, bugün pek çok şef tariflerinde sarımsak yerine Taşköprü sarımsağı demeyi tercih ediyor. Taşköprü sarımsağı yalnızca ülkemizin değil, dünyanın önde gelen şeflerinin reçetelerine giriyor. Sözgelimi yurt dışında Türk yemekleri denildiğinde akla gelen ilk lezzet kebap oluyor. Oysa Türk mutfağının kebabın yanı sıra pek çok önemli değeri bulunuyor. Her şeyden önce binlerce yıllık kültürün mirası olan Anadolu lezzetlerimiz var. İşte bu noktada gastronomi dünyasının temsilcileri olarak elimizi taşın altına sokmalı ve gastronomi kimliğimizi oluşturarak tüm dünyaya duyurmalıyız. Biz bu kimliği yarattığımız takdirde, Türk turizmi doğal güzelliklerinin yanı sıra gastronomisiyle de ön plana çıkacaktır” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Netflix, Black Mirror 5. Sezon Bölüm Fragmanları Ve Açıklamalarını Paylaştı!

Black Mirror yeni sezon, 5 Haziran’da sadece Netflix’te!


Soğukkanlılığı, İnancı Ve Hırsıyla Genç Yaşında Meme Kanserini Yendi!

Çiğdem Kara 37 yaşında çok güzel bir anne. Yaklaşık 6 yıl önce oğlunu dünyaya getirdikten sonra 2 yıl boyunca emzirdi. Ancak sonrasında meme başından gelen akıntıdan şüphelenerek hekime başvurdu. Kendisi de hemşire olan Çiğdem Kara, meme kanserinde erken tanının ne denli önemli olduğunun farkındaydı. Dolayısıyla hızlıca takipleri yapıldı ve sonuçta herhangi bir şey tespit edilmedi. Yıllık takiplerini sürdürmeye devam etti. 2017 yılında memesindeki yanmayla birlikte kendi kendine elle muayene sırasında bir kitle fark etti. Ve meme kanseri mücadelesi başladı…


Uglydolls Oyuncakları Happy Meal Menülerinde

Dünyaca ünlü oyuncak serisi Uglydolls’un sevilen karakterleri şimdi Happy Meal menülerinde. McDonald’s Türkiye’nin minik misafirleri, garipliklerin sevildiği ve farklılıkların kutlandığı Uglyville Kasabası’nda yaşayan Moxy ve dostlarını, Happy Meal menülerinin yanında verilen oyuncaklarla keşfederken, oyuncak kutularından çıkan kuru boyalarla onları istedikleri gibi renklendirebilecek.


Geçtiğimiz Yıl Müze Ve Ören Yerlerini 28 Milyon 169 Bin 615 Kişi Ziyaret Etti

BASIN BİLDİRİSİ


Dr. Gönül Ateşsaçan İle ‘Sağlıklı Beslenme’ Söyleşisi İstmarina Avm’De

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi, sosyal ve kültürel aktiviteleri ile Ramazan ayı boyunca her yaştan ziyaretçilerine keyifli anlar sunmaya devam ediyor.


Etiketler: Türk, Türkiye, gastronomi, mutfağının, Metro

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.