27 Kasım 2019 Çarşamba 12:29

GÜNDEM

Mevcut Ekonomik Koşullarda En Çok Tercih Edilen Sadakat Programları Açıklandı

Sadakat pazarlamasının öncü şirketlerinden Ketchup Loyalty’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre tüketiciler, mevcut ekonomik daralmanın marka tercihlerini etkilediğini ve sadakat programlarının günlük hayatlarındaki öneminin giderek arttığını ifade etti. Süpermarket, banka ve telekomünikasyon sektöründeki programlar, tüketicilerin en yoğun kullandığı programlar olurken, markaların da mobil sadakat platformlarına ve marka iş birlikleri alanına daha çok yatırım yaptığı gözlemlendi. Araştırmaya göre Türkiye’nin en çok kullanılan sadakat programları Migros Club, Yemek Sepeti ve Hopi oldu.

Mevcut Ekonomik Koşullarda En Çok Tercih Edilen Sadakat Programları Açıklandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sadakat pazarlaması konusunda Türkiye’nin öncü şirketlerinden Ketchup Loyalty Marketing tarafından bu sene beşincisi düzenlenen Sadakat Programları Araştırması’nda Türkiye’de 12 farklı sektördeki markanın yönettiği 181 farklı sadakat programı ve tüketicilerin bu alandaki beklentileri derinlemesine incelendi. Türkiye genelinde A, B, C1 sosyoekonomik sınıflarını temsil eden 1767 kişilik örneklem ile yapılan araştırmaya katılanların yüzde 77’si, mevcut ekonomik koşulların marka tercihlerini etkilediğini ve aynı kitlenin yüzde 76’sı bu sebeple sadakat programlarının gündelik hayatlarındaki öneminin arttığını belirtti.Araştırmaya göre Türkiye’nin en çok kullanılan sadakat programları Migros Club, Yemek Sepeti ve Hopi olurken mobil koalisyon platformları kategorisinde de en çok kullanılan program Hopi olarak öne çıktı.

Vazgeçilemeyen sadakat programları bankacılık, telekomünikasyon ve süpermarket sektöründen

Beklentileri giderek artan kullanıcıların, aşık olduğu ve vazgeçemediği programların büyük çoğunluğunu ise bankacılık, telekomünikasyon ve süpermarket sektöründeki programlar oluşturdu. Tüketicilerin yüzde 63’ü hali hazırda üye oldukları sadakat programlarından memnun olduklarını iletirken, yüzde 78’i bir sadakat programına üye olmalarının o markadan satın alma yapmaya daha çok teşvik ettiğini belirtti. Bununla beraber tüketicilerin yüzde 64’ü sadakat programlarının teknolojik açıdan beklentilerini karşılandığını düşünüyor. Araştırmada incelenen 181 programın 44 tanesinin mobil uygulaması olduğu ve bu alandaki yatırımların da giderek arttığı gözlemleniyor.

Tüketici indirim ve kampanyalardan anında haberdar olmak istiyor

Ketchup Loyalty CEO’su Yalçın Onur konuyla ilgili olarak, “Yaptığımız araştırmanın ışığında, mevcut ekonomik koşulların sadakat programları hakkındaki farkındalığı ve bu programların kullanımını artırdığını gözlemliyoruz. Tüketiciler indirim, fırsat ve ayrıcalıklara kesinlikle akıllı telefonlarından anında ulaşabilmeyi ve her geçen gün sadakat uygulamalarından beklentilerinin arttığını dile getiriyorlar” diyerek görüşlerini kaydetti.

Ketchup Loyalty’nin farklı sektörlerdeki sadakat programlarını inceleyen Sadakat Programları Araştırması online anket yöntemiyle Fikrimühim firması tarafından 15 Temmuz 2019 - 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Araştırma kitlesi, ABC1 SES grubuna mensup, yüksek öğrenimli ve 20-50 yaş aralığındaki tüketicilerden oluştu.

Ketchup Loyalty Marketing Hakkında:

Ketchup Loyalty Marketing, Türkiye ve Avrupa’da sadakat programları yönetimi ve danışmanlığı alanında birçok uluslararası markaya uçtan uca eşsiz çözümler sunmakta; markaların mevcut müşterilerini elde tutmalarını sağlarken, kampanya geri dönüş oranlarını artırıp müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaktadır. Daha fazla bilgi için:(www.ketchuployalty.com)

Altan Bulur

Ketchup Loyalty - CCO

İlginizi Çekebilir

Hayvan Sahipleri İçin Eşsiz Bir Deneyim Royal Canın Hub

Royal Canin Hakkında:


Beymen Club'tan Erkekler İçin Kayak Temalı Tasarımlar

Yüksek Görseler İçin: BEYMEN Club Kayak Temalı Ürünler,


Kışın Sağlıklı Hamilelik İçin 8 Kritik Kural

Kış ayları hamilelik süreci için bazı riskleri beraberinde getirse de, bazı basit ama önemli kurallara dikkat ederek sağlıklı bir hamilelik geçirmek mümkün. Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Funda Öztürk, “Kış aylarında hastalıklara karşı direncinizi artırmak, metabolizmanızı güçlendirmek ve en önemlisi de bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlayabilmek için temel kural dengeli ve sağlıklı beslenmek. Bunun yanında alacağınız bazı önlemlerle kışın risklerini avantaja çevirmeniz de mümkün” diyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Funda Öztürk, kışın sağlıklı hamilelik için 8 kritik kuralı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.


Çocukça Eğlence Kanyon'da!

ÇOCUKÇA EĞLENCE KANYON’DA!


Egeli İhracatçılar, “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin, Sürdürülebilir Üretim Ve İhracat” Yapacak

İhracatı daha az karbon ayak izi bırakarak yapma hedefiyle hareket eden Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), 2020 yılını “Sürdürülebilirlik Yılı” ilan etti. EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Sürdürülebilir bir dünya için, sürdürülebilir üretim ve sürdürülebilir ihracat” sloganıyla çalışacaklarını ifade etti.


Etiketler: sadakat, Ketchup, Loyalty, Türkiye, yüzde

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.