12 Ağustos 2019 Pazartesi 10:16

GÜNDEM

Mey|Diageo'dan Ücretli Doğum İzninde Örnek Uygulama

Mey|Diageo, 1 Temmuz'dan itibaren kadın ve erkek tüm çalışanları için ücretli doğum izin sürelerini artırdı. Buna göre anneye yasal olarak tanınan 16 haftalık doğum izni süresi Mey|Diageo kadın çalışanları için 26 haftaya yükseldi. Erkek çalışanlar ise 4 hafta ücretli babalık izni alabilecek.

Mey|Diageo'dan Ücretli Doğum İzninde Örnek Uygulama
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Faaliyet gösterdiği 180 ülke ve 30 bini aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük alkollü içki üreticisi Diageo, çalışanları için global düzeyde yeni bir izin politikasını hayata geçiriyor. İnsan Kaynakları uygulamalarında cinsiyet dengesini gözeten Diageo, 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle aralarında Türkiye'nin de bulunduğu faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde ücretli annelik ve babalık izni süresini arttıran politikasını uygulamaya başladı.

Kadın çalışana ekstra 10 hafta

Uygulamaya göre, Türkiye'de anne için 8 hafta doğumdan önce 8 hafta da doğumdan sonra olmak üzere toplam 16 haftalık yasal ücretli doğum izni süresi Mey|Diageo kadın çalışanları için 26 haftaya çıkarıldı. Türkiye'de sadece doğumdan sonra kullanılmak üzere erkekler için 5 gün olan yasal doğum izni Mey|Diageo erkek çalışanları için ücretli 4 haftaya uzayacak.

Merkezi Londra'da bulunan Diageo, uygulamayı çalışanlarına, "Cinsiyet dengesi konusunda lider bir işveren olmak istiyoruz. Bu tutkumuzun bir parçası olarak global bir aile izni politikası başlatıyoruz" diye duyurdu.

Şirket bu uygulamayla şu mesajı verdi:

"Tüm kadın ve erkek çalışma arkadaşlarımızın ebeveynlik izin standardını iyileştirmekten mutluluk duyuyoruz.

Çalışanların çeşitli önceliklerinin olduğunu anlıyor ve iş-yaşam dengesini en iyi şekilde yönetebilmeleri için destek olmayı amaçlıyoruz.

Çalışanlarımızın kucaklandığı ve ilerici politikaların ön planda tutulduğu bir kültür; dünyadaki en güvenilir ve saygın tüketim ürünleri şirketi olma hedefimize ulaşabilmemiz adına çok önemli.”

Türkiye'de de cinsiyet dengesine önem veren, kadın çalışanlarının üstlendikleri pozisyonları kadın oldukları için değil, yetkin oldukları için elde etmesini destekleyen Mey|Diageo; yönetim kademeleri başta olmak üzere bünyesindeki kadın işgücünü her geçen gün arttırmayı hedefliyor.

Mey l Diageo Hakkında detaylı bilgi ektedir.

Nagihan İnce

Umut Kaya

İlginizi Çekebilir

Magnum’Dan Gerçek Hazzın Hediyesi İki Maserati

MAGNUM’DAN GERÇEK HAZZIN HEDİYESİ


Dolce&Gabbana 2019 Yaz Güneş Gözlüğü Koleksiyonu

DG2237


Hotels.Com’Dan En İyi Yoga Otelleri

Yaz tatiliniz bitmeden daha fazla "Ohhmmm" için


Creavit Geliştirdi, Tse Onayladı

CREAVİT GELİŞTİRDİ, TSE ONAYLADI


Baneva Müzik Dolu Yoluna “Peşindeyim”Le Devam Ediyor!

Genç yaşına rağmen, yaptığı müzikle büyük bir dinleyici kitlesi edinip, rap müziğin usta isimlerinden tam not alan Baneva, uzun süredir üzerinde çalıştığı albüm öncesi Basemode Records & Sony Music Türkiye etiketli yepyeni teklisiyle karşınızda.


Etiketler: için, kadın, Diageo, Türkiye, izni

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.