22 Nisan 2019 Pazartesi 12:27

GÜNDEM

Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle Dünya Koruma Altında

Microsoft bulut ve yapay zekâ çözümleriyle

  Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle  Dünya Koruma Altında
  Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle  Dünya Koruma Altında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

dünya koruma altında

“AI for Earth /Dünya için Yapay Zekâ” platformuyla Microsoft, l çevresel zorlukların önüne geçmek için bulut ve yapay zeka araçlarıyla bu yöndeki projelere destek veriyor. Microsoft, bugüne kadar 27 ülkede 110 projeye 1 milyon dolar hibe sağladı.

Yaşamı ve güzelliğini kutlayan, dünyamızın karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla kutlanan 22 Nisan Dünya günü, inovatif çözümlerle dünyanın korunmasına hizmet eden teknoloji şirketleri için de önemli bir gün. Microsoft, iklimden tarıma, biyoçeşitlilikten suyun korunmasına kadar birçok alanda çalışmalar yürüten şirketlere teknoloji altyapı, yazılım ve donanım sağlıyor. Hibe programlarıyla dünyanın korunmasına katkılar sunan Microsoft, yürüttüğü çevreci programlarla çevreci şirketlere ilham veriyor.

Microsoft’un güncel projelerinden biri Afrika’da yürütülüyor. Kongo’da sayıları giderek azalan fil popülasyonunu korumak ve artırmak için kullanılan yapay zekâ çözümü, ses ayrıştırma teknolojisiyle fillerin popülasyonu zekâ teknolojileriyle koruma altına alınıyor. Mara Fil Projesi, Microsoft IoT çözümleri altında GPS verileriyle desteklenirken Peace Parks Foundation gergedanları koruma projesinde NetHope Azure Showcase kullanılıyor. Protection Assistant for Wildlife Security projesi’nde ise drone’ların gece uçuşlarından alınan görüntüler Azure platformunda işleniyor ve akıllı verilerle vahşi yaşamın korunmasına katkılar sunuluyor.

Microsoft’un destek sağladığı projelerden WildMe, veri toplama maliyetini düşürürken hızlı hayvan tanımlama ve popülasyon analizini sağlamak için Microsoft Azure kullanıyor. Bu çözümle vahşi hayvanlar kolayca ayırt edilebiliyor. Böylece takip edilecek hayvanlara plastik izleyicilerin takılmasına gerek kalmıyor. SilviaTerra projesinde ise çevreci kuruluşların ve toprak sahiplerinin ormanları envanter haline getirebilmesi için modern uydu görüntüleri ve makine öğrenimini kullanılıyor. Böylece ormanlardaki değişim ve ağaç boylarındaki artış gibi bilgiler verimli bir şekilde elde edilebiliyor. Öne çıkan bir diğer proje ise bulut ve yapay zekâ ile tarımı akıllı hale getiren FarmBeats. Proje kapsamında elde edilen veriler, su kaynaklarını koruyan, toprak analizi sunarak çiftçilerin ürün verimini artıran değerli ve çevreci iş sonuçlarına dönüşüyor. Microsoft’un dünyanın korunmasına yönelik geliştirdiği tüm projelere ve hibe programlarına şu linkten ulaşmak mümkün:

İlginizi Çekebilir

Tav Teknoloji Ar Ge Merkezi Oldu

TAV Teknoloji, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü program kapsamında Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazandı.


Yaz Aylarında Fondöten Seçimine Dikkat!

Yaz aylarında kapatıcılığı yüksek, ağır fondöten sürmek, cildin yorulmasına sebep oluyor. Sinosha Makyaj Sanatçısı Can Ağım doğru fondöten seçimi noktasında uyarılarda bulunuyor.


Adidas’In Hazırladığı 2019 2020 Sezonu Fenerbahçe Formaları Satışa Sunuldu

#DareToCreate #BurasıKadıköy


Instagram Kullanımında Dünya Altıncısıyız

BASIN BİLDİRİSİ


İş Dünyasında Sanal Gerçekliğin Önemi Artıyor

Bu yıl da hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Sanal Gerçeklik (VR) pazarının 2025 yılına kadar 80 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor. HTC’nin de Vive markasıyla faaliyet gösterdiği VR pazarı, oyun sektörüyle dikkatleri üzerine çekse de sağlıktan, havacılığa, endüstriyel üretimden eğitime ve perakendeye kadar birçok sektörde proje geliştirme maliyetlerini düşürmek, müşterilere farklı bir deneyim sunmak, öğrenme ve oryantasyon süreçlerinde verimliliği artırmak ve süreci kısaltmak gibi pek çok fayda sağlıyor.


Etiketler: Microsoft, için, korunmasına, çevreci, koruma
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Harbiye’De Kenan Doğulu Fırtınası
Harbiye’De Kenan Doğulu Fırtınası

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.