22 Nisan 2019 Pazartesi 12:27

GÜNDEM

Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle Dünya Koruma Altında

Microsoft bulut ve yapay zekâ çözümleriyle

  Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle  Dünya Koruma Altında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

dünya koruma altında

“AI for Earth /Dünya için Yapay Zekâ” platformuyla Microsoft, l çevresel zorlukların önüne geçmek için bulut ve yapay zeka araçlarıyla bu yöndeki projelere destek veriyor. Microsoft, bugüne kadar 27 ülkede 110 projeye 1 milyon dolar hibe sağladı.

Yaşamı ve güzelliğini kutlayan, dünyamızın karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla kutlanan 22 Nisan Dünya günü, inovatif çözümlerle dünyanın korunmasına hizmet eden teknoloji şirketleri için de önemli bir gün. Microsoft, iklimden tarıma, biyoçeşitlilikten suyun korunmasına kadar birçok alanda çalışmalar yürüten şirketlere teknoloji altyapı, yazılım ve donanım sağlıyor. Hibe programlarıyla dünyanın korunmasına katkılar sunan Microsoft, yürüttüğü çevreci programlarla çevreci şirketlere ilham veriyor.

Microsoft’un güncel projelerinden biri Afrika’da yürütülüyor. Kongo’da sayıları giderek azalan fil popülasyonunu korumak ve artırmak için kullanılan yapay zekâ çözümü, ses ayrıştırma teknolojisiyle fillerin popülasyonu zekâ teknolojileriyle koruma altına alınıyor. Mara Fil Projesi, Microsoft IoT çözümleri altında GPS verileriyle desteklenirken Peace Parks Foundation gergedanları koruma projesinde NetHope Azure Showcase kullanılıyor. Protection Assistant for Wildlife Security projesi’nde ise drone’ların gece uçuşlarından alınan görüntüler Azure platformunda işleniyor ve akıllı verilerle vahşi yaşamın korunmasına katkılar sunuluyor.

Microsoft’un destek sağladığı projelerden WildMe, veri toplama maliyetini düşürürken hızlı hayvan tanımlama ve popülasyon analizini sağlamak için Microsoft Azure kullanıyor. Bu çözümle vahşi hayvanlar kolayca ayırt edilebiliyor. Böylece takip edilecek hayvanlara plastik izleyicilerin takılmasına gerek kalmıyor. SilviaTerra projesinde ise çevreci kuruluşların ve toprak sahiplerinin ormanları envanter haline getirebilmesi için modern uydu görüntüleri ve makine öğrenimini kullanılıyor. Böylece ormanlardaki değişim ve ağaç boylarındaki artış gibi bilgiler verimli bir şekilde elde edilebiliyor. Öne çıkan bir diğer proje ise bulut ve yapay zekâ ile tarımı akıllı hale getiren FarmBeats. Proje kapsamında elde edilen veriler, su kaynaklarını koruyan, toprak analizi sunarak çiftçilerin ürün verimini artıran değerli ve çevreci iş sonuçlarına dönüşüyor. Microsoft’un dünyanın korunmasına yönelik geliştirdiği tüm projelere ve hibe programlarına şu linkten ulaşmak mümkün:

İlginizi Çekebilir

Metro Türkiye’Den “Mutfağa Dönüşte” Horeca'ya Özel Yol Haritası

Metro Türkiye, Horeca’nın (otel, restoran, kafe) bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla sürdürdüğü çalışmalarına 1 Haziran’dan itibaren başlayan mutfağa dönüş sürecinde de devam ediyor. Normalleşme dönemini en kolay ve verimli şekilde atlatmaları için Horeca’ya özel dijitalleşme, hijyen, sevkiyat, ön kontrol ve hukuk gibi kritik konularda rehberlik edecek içerikleri işletmelerin kullanımına sunan Metro Türkiye, mutfağa dönüşün yol haritasını çiziyor. Metro Türkiye ayrıca, Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro aracılığıyla da yeni normal dönemde işletmelere ışık tutuyor.


Seyahat Kısıtlaması Kalkınca Uçak Bileti Aramaları 8 Kat Arttı

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının sona ereceğine dair kararın açıklanmasının ardından uçak bileti aramaları 8 kat arttı. Türkiye’nin seyahat sitesi Enuygun.com CEO’su Çağlar Erol, “1 Haziran’da seyahat kısıtlamasının sona ereceğinin açıklanmasının ardından uçak bileti aramaları 8 kat, otobüs bileti aramaları ise 5 kat arttı. En çok bilet araması İstanbul çıkışlı yolculuklar için oldu” dedi.


E Ticaret Eski Sağlığına Kavuşuyor. Mobil Alışveriş Uygulamaları Covıd Durgunluğundan Kurtuluyor

Istanbul, 29 Mayıs, 2020 - COVID-19 salgını yeni bir evreye girerken ve gündelik hayattaki kısıtlamaların gevşemesiyle tüketici alışkanlıkları eski haline dönerken, bu trendi en iyi e-ticaret ve internet alışverişi yansıtıyor. Global app pazarlaması platformu Adjust'ın verileri, tüketiciler COVID öncesi tüketim alışkanlıklarına geri dönerken pazarlamacıların kullanıcı edinimi için dondurdukları reklam harcamasına yeniden başladıklarını gösteriyor.


Finans Sektörü Liderleri Webinarda Bir Araya Geldi

Finans dünyasının dönüşümünün ele alındığı “Finansta Yeni Dönem, Yeni Perspektifler” webinarı 600’den fazla katılımcıyla gerçekleşti. Microsoft Türkiye Finansal Servisler Satış Direktörü Duygu Ateş, yaptığı sunumda Microsoft çözümlerinin finansal servislerin dijital dönüşümüne olan etkisini ve finansın geleceğini ele aldı.


Omega'dan Babalar Günü İçin Klasik Seçimler

OMEGA’dan Babalar Günü İçin Klasik Seçimler


Etiketler: Microsoft, için, korunmasına, çevreci, koruma

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.