22 Nisan 2019 Pazartesi 12:27

GÜNDEM

Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle Dünya Koruma Altında

Microsoft bulut ve yapay zekâ çözümleriyle

  Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle  Dünya Koruma Altında
  Microsoft Bulut Ve Yapay Zekâ Çözümleriyle  Dünya Koruma Altında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

dünya koruma altında

“AI for Earth /Dünya için Yapay Zekâ” platformuyla Microsoft, l çevresel zorlukların önüne geçmek için bulut ve yapay zeka araçlarıyla bu yöndeki projelere destek veriyor. Microsoft, bugüne kadar 27 ülkede 110 projeye 1 milyon dolar hibe sağladı.

Yaşamı ve güzelliğini kutlayan, dünyamızın karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla kutlanan 22 Nisan Dünya günü, inovatif çözümlerle dünyanın korunmasına hizmet eden teknoloji şirketleri için de önemli bir gün. Microsoft, iklimden tarıma, biyoçeşitlilikten suyun korunmasına kadar birçok alanda çalışmalar yürüten şirketlere teknoloji altyapı, yazılım ve donanım sağlıyor. Hibe programlarıyla dünyanın korunmasına katkılar sunan Microsoft, yürüttüğü çevreci programlarla çevreci şirketlere ilham veriyor.

Microsoft’un güncel projelerinden biri Afrika’da yürütülüyor. Kongo’da sayıları giderek azalan fil popülasyonunu korumak ve artırmak için kullanılan yapay zekâ çözümü, ses ayrıştırma teknolojisiyle fillerin popülasyonu zekâ teknolojileriyle koruma altına alınıyor. Mara Fil Projesi, Microsoft IoT çözümleri altında GPS verileriyle desteklenirken Peace Parks Foundation gergedanları koruma projesinde NetHope Azure Showcase kullanılıyor. Protection Assistant for Wildlife Security projesi’nde ise drone’ların gece uçuşlarından alınan görüntüler Azure platformunda işleniyor ve akıllı verilerle vahşi yaşamın korunmasına katkılar sunuluyor.

Microsoft’un destek sağladığı projelerden WildMe, veri toplama maliyetini düşürürken hızlı hayvan tanımlama ve popülasyon analizini sağlamak için Microsoft Azure kullanıyor. Bu çözümle vahşi hayvanlar kolayca ayırt edilebiliyor. Böylece takip edilecek hayvanlara plastik izleyicilerin takılmasına gerek kalmıyor. SilviaTerra projesinde ise çevreci kuruluşların ve toprak sahiplerinin ormanları envanter haline getirebilmesi için modern uydu görüntüleri ve makine öğrenimini kullanılıyor. Böylece ormanlardaki değişim ve ağaç boylarındaki artış gibi bilgiler verimli bir şekilde elde edilebiliyor. Öne çıkan bir diğer proje ise bulut ve yapay zekâ ile tarımı akıllı hale getiren FarmBeats. Proje kapsamında elde edilen veriler, su kaynaklarını koruyan, toprak analizi sunarak çiftçilerin ürün verimini artıran değerli ve çevreci iş sonuçlarına dönüşüyor. Microsoft’un dünyanın korunmasına yönelik geliştirdiği tüm projelere ve hibe programlarına şu linkten ulaşmak mümkün:

İlginizi Çekebilir

Castrol Ford Team Türkiye, Akdeniz Rallisi Sonrasında Liderliğini Sürdürdü

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı olan Akdeniz Rallisi, 17-19 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşti. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen ve toplam uzunluğu 537,82 kilometre olan rallide 34 araç ve 68 sporcu 110,05 kilometrelik 10 özel etapta kıyasıya mücadele etti.


Obeziteye Neden Olan 10 Risk Faktörü

Tüm dünyada en önemli sağlık problemlerinden biri obezite; yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam ve bilgi eksiklikleri nedeniyle ortaya çıkıyor. Ülkemizde de obezite görülme sıklığı bu nedenlerle gün geçtikçe artıyor. Obezite, vücuttaki dengeleri altüst ederek kanser gibi pek çok ciddi hastalığa ve en önemlisi yaşam kaybına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar, obezite görülme sıklığının kadınlarda %40’ın üzerinde ve erkeklerin 2 katı olduğunu gösteriyor. Memorial Antalya Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Tolgay Akın, “22 Mayıs Dünya Obezite Günü” nedeniyle obezitenin nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.


Kalamış'ta Bayram Bambaşka

KALAMIŞ’TA BAYRAM BAMBAŞKA


22 Mayıs Gut Farkındalık Günü “Geç Olmasın, Gut Olmasın”

Halk arasında “Padişah Hastalığı” ya da “Hastalıkların Kralı” olarak bilinen gut hastalığı, özellikle ayak başparmağında görülen ağrıyla ortaya çıkıyor. Ayak bileği, diz gibi vücudun birçok farklı ekleminde görülebilen gut hastalığına genç erkeklerde romatizmal olarak rastlanılıyor. Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem – Menarini’nin koşulsuz katkılarıyla 22 Mayıs Gut Farkındalık Günü’nde “Geç Olmasın, Gut Olmasın” projesiyle gut hastalığına dikkat çekiliyor. Herkesi sağlığı için adım atmaya ve düzenli olarak kontrole gitmeye davet eden projeyle zamanında önlem alınarak daha az insanın hastalığa yakalanması hedefleniyor.


Sanofi, Hem Global Hem De Türkiye’De 2019 Yılının “En İyi İşveren”İ Seçildi!

Sanofi, Top Employers Institute tarafından her yıl düzenlenen uluslararası araştırma kapsamında hem globalde hem Türkiye’de “En İyi İşveren” sertifikasını kazandı. Hayata olduğu kadar çalışanlarına da güç katmayı hedefleyen Sanofi, bu başarısını tüm çalışanları ile birlikte kutladı.


Etiketler: Microsoft, için, korunmasına, çevreci, koruma

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.