5 Temmuz 2019 Cuma 11:29

GÜNDEM

Milyonlarca Kişinin Yaşamını İyileştirmeyi Hedefleyen Türkiye’Nin İlk Uluslararası Etki Hızlandırma Programı “Ska Etki Hızlandırıcı” Başlıyor

Türkiye Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) öncülüğünde, Bill ve Melinda Gates Vakfı, Eczacıbaşı Holding, Limak Holding ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın (WFP) destekleriyle gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk uluslararası etki hızlandırma programı “SKA Etki Hızlandırıcı”, 6-8 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Eğitim ve Mentorluk programı ile başlıyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA) ulaşılmasına katkıda bulunmayı amaçlayan programla, hem Türkiye’den hem yurt dışından gelecek girişimcilere günümüzün büyük sorunlarına getirdikleri yenilikçi çözümleri geliştirmeleri için destek sağlanacak.

4 Temmuz 2019, Ankara – Mülteciler ve dezavantajlı gruplara yönelik, temel hizmetler ve geçim kaynaklarına erişimi dijital kimlik yoluyla kolaylaştırabilecek veya temiz su ve sanitasyon alanında teknolojik çözümler geliştiren tüm dünyadan girişimcileri Türkiye’de bir araya getiren SKA Etki Hızlandırıcı programının Eğitim ve Mentorluk Programı ayağı, 6 Temmuz’da İstanbul’da başlıyor.

Girişimciler, teknoloji şirketleri, çözümlerini ticari bir platformda geliştirmek isteyen sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlere açık olan programa, 31 Mayıs-27 Haziran tarihleri arasında 35 ülke ve Türkiye’nin 11 ilinden 150 başvuru yapıldı.

SKA Etki Hızlandırıcı programına başvuran ekipler arasından seçilenler, programın başlangıcını teşkil edecek olan Eğitim ve Mentorluk Programına davet edildi. 6-8 Temmuz tarihlerinde İstanbul Kanyon’daki Joint Idea ortak çalışma alanında düzenlenecek programa 14 ülkeden 27 ekip katılacak.

Dünyanın dört bir yanından küresel girişimcilerin Türkiye’deki yolculuklarına en üst düzeyde destek alarak başlamaları için tasarlanan programda girişimciler, SKA Etki Hızlandırıcı projesinin ulusal ve uluslararası ortaklarıyla bir araya gelecek. Geliştirdikleri teknoloji ve çözümleri Türk ve Yabancı yatırımcılara ve mentorlara sunacaklar.

Projeyi koordine eden kurum olan Dışişleri Bakanlığı’nın Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Osman Turan, “Seçilen ekiplerin, geçim kaynakları ve temel hizmetlere erişimi kolaylaştırmaya yönelik Dijital Kimlik konusu ile temiz su ve sanitasyon başlığı altındaki Portatif Kompost Tuvalet konularına yönelik geliştirdiği yenilikçi çözümlerle milyonlarca yaşamı iyileştirecek girişimlerini, proje ortakları ile paylaşmalarını ve saha uygulamalarıyla hızlandırmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Programa Hindistan’dan seçilen M3 Toilet Resources (GARV Toilets) CEO’su Mayank Midha, güneş enerjisiyle çalışan ve taşınabilir çevre dostu akıllı tuvaletlerle, tuvalet sorununa yenilikçi bir çözüm getirdiklerini ifade etti.

Midha şunları ekledi: “Girişimimizin mevsimlik işçi ve mülteci kamplarındaki tuvalet sorununu çözerek binlerce insanın hijyen sorununu ortadan kaldıracağına inanıyoruz. Bu girişimi, Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde SKA Etki Hızlandırıcı’nın desteğiyle hayata geçireceğiz.”

SKA Etki Hızlandırıcı Direktörü Ozan Sönmez, hem proje öncülerinin ve destekçilerinin katkıları hem de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının artık dünya gündemindeki yerinin etkisiyle çok kısa sürede tüm dünyadan rekor başvuru alındığı için memnuniyetini ifade etti.

Program kapsamında girişimcilere 14 bin ABD dolarına kadar maddi katkı, yerli ve yabancı mentorlardan destek, saha ziyaretleri, ağ ve ortaklık fırsatları, yurt dışından ortaklık olanağı ve 100 bin ABD dolarına kadar etki yatırımı imkanı sağlanacak.

6 Temmuz’da başlayan süreç, 13 Eylül’de düzenlenecek “Etki Hızlandırıcısı Demo Günü” etkinliğine kadar devam edecek.

Program:

Ek: Seçilen girişimler

İlginizi Çekebilir

Makro Fonların Getiri Lideri Cirera Capital İkinci Yaşında 2 Prestijli Ödülün Sahibi Oldu

Ahmet Arınç ve Tijen Gümüşdiş’in 2017’de Londra’da kurduğu ve makro fonların getiri lideri Cirera Capital, ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi oldu. HFM Global’in düzenlediği “Yılın Yeni Para Yöneticileri” ödül töreninde ‘Makro Fon’ ve ‘En İyi Fon Yöneticisi’ dallarında ödülün sahibi Cirera Capital oldu. 2019’un ilk 10 ayında yüzde 15.09 getiri sağlayan Cirera Capital, yatırım olarak sabit getirili faiz enstrümanları, FX, kredi ve emtia piyasalarına odaklanıyor.


Kadıköy Belediye Başkanı’Ndan Kadın Meclis Üyelerine Mektup

Kadıköy Belediye Meclisi gündemine, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 85’inci yıl dönümü olan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlayarak başladı.


Spotify 2019 Kişisel Özeti İle Yılı Hatırlamaya Var Mısın

Spotify Hakkında


Endüstriyel Kaplama Sektörünün Robotlaşma Hamlesi

‘PaintExpo Eurasia 2019’ ve ‘Surtech Eurasia 2019’ sektörün liderlerini ağırladı


Adnan Bali “Bu Jenerasyon Fark Yaratmadan, Fark Görmek İstiyor”

İstanbul Okan Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk kez başlattığı Girişimcilik Dersi’ne 4 Aralık 2019 Çarşamba günü Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali konuk oldu. Bali gençlere eğitim ve iş hayatından anılar anlatarak tavsiyelerde bulundu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) okuduğu dönemde beş sömestr şeref listesine girdiğini anlatan Bali bunun nedenini “Atılmaktan korktuğum için şeref listesine girdim. Dozunda kaygı başarıyı getirir” sözleriyle açıkladı.


Etiketler: Etki, Türkiye, Hızlandırıcı, Temmuz, yenilikçi

Yorumlar 0 adet



Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.