24 Mayıs 2019 Cuma 15:21

MODA

Moda Dünyasının Kalbi İtü Fashıon Show 2019'Da Atacak

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 12. dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2019'de sahneye çıkıyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Moda dünyasının her yıl büyük merakla beklediği İTÜ Fashion Show 2019, Banu Noyan koreografisiyle 26 Mayıs’da saat 21.00'da The Ritz Carlton, Istanbul’da gerçekleşecek.

İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla yapılacak olan İTÜ Fashion Show'un sunuculuğunu Mesut Yar üstlenecek. 30 mankenin podyuma çıkacağı organizasyonda genç modacılar; tasarımlarını, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıkaracak. Yarışmanın seçici jürisinin kararıyla İTÜ Fashion Show 2019'in en başarılı tasarımları seçilecek.

ÜNLÜ İSİMLER JURİ ÜYESİ

İTÜ Fashion Show'un seçici jürisinde; İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tuncel, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hadi Karasu,The Ritz Carlton, İstanbul Operasyon Direktörü Gülderen Budak, Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı Gülden Yılmaz, Koton Koleksiyon ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlkay Keskin, Moda Tasarımcısı Yıldırım Mayruk, Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Sabancı, Best-Seller Marka Müdürü Akgül Şahin Mican, Kiğılı Marka Direktörü İlkay Keleş, BURSALI Tekstil, Marka Direktörü Güler Uğurlu Altınel, İSKO İnovasyon Değer Yöneticisi Oğul Kıvanç Arseven, Lectra Türkiye Pazarlama Müdürü Harika Nihan Gündem, Marka Danışmanı/ Moda Direktörü Melis Ağazat, InStyle Dergisi Moda Editörü Bahar Kader, WELLA Eğitim Müdürü Nida Sarı ve İsmail Babuz Saç Tasarım Alp Tüşe yer alıyor.

İTÜ FASHION SHOW SPONSORLARI

İTÜ FASHION SHOW 2019 etkinliğinin ana sponsorluklarını İSTANBUL HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILAR BİRLİĞİ (İHKİB) ile KOTON, mekân sponsorluğunu ise The RITZ CARLTON, ISTANBUL üstlendi. Destek sponsorları ise Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği, Kiğılı, Bursalı Tekstil, İSKO, Best Seller, Orjin Deri, Lectra, Murat Socks Çorap, İsmail Babuz Saç Tasarım, Wella,ve Ufkun Medya oldu.

İTÜ-FIT FASHION DESIGN (MODA TASARIMI) PROGRAMI HAKKINDA

Tekstil ve hazırgiyim sanayimizin, küreselleşen dünyada rekabet edebilir konumunu sürdürebilmesi için özgün tasarım, kalite, verimlilik, pazarlama ve dağıtım yeteneklerini daha da geliştirerek moda-marka ürünler grubuna yönelmesi bir gereklilik ve bu bağlamda moda ve marka yaratma becerisine sahip tasarımcıların yetiştirilmesi de bir zorunluk halini almıştır. Bu gerekçeyle açılan İTÜ-FIT Fashion Design (Moda Tasarımı) Programı; İstanbul Teknik Üniversitesi ve New York Devlet Üniversitesi’ne bağlı “Fashion Institute of Technology” (FIT) gibi iki köklü kurum arasında 2004 yılında yapılan işbirliği sonucunda hayat bulmuştur. Dünyanın en iyi moda okulları arasında ilk sıralarda yer alan FIT, özellikle moda alanında eğitim veren pek çok eğitim kurumuna akademik destek vermektedir; ancak iş birliği içinde bulunduğu dünyadaki tüm üniversite ve enstitüler arasında 4 senelik lisans programı için ortak diploma verdiği tek program İTÜ-FIT Moda Tasarımı Programıdır.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’De İlk Kez Satışa Sunulan Amd Ryzen İşlemcili Acer Swift 3 Ultra İnce Tasarımı Ve Fiyat Performans Dengesiyle Göz Dolduruyor

En yeni trendleri takip eden mobil kullanıcılar; ince ve günlük işlerinde onlara her an eşlik edebilecek bir bilgisayar arıyorlar. Şıklığıyla yaşam tarzlarını yansıtan, performansıyla yarı yolda bırakmayacak uygun fiyatlı bilgisayarlar tercih sebebi oluyor. Acer’ın Türkiye’de ilk kez satışa sunduğu AMD Ryzen işlemcili Swift 3 dizüstü bilgisayarlar bu noktada kullanıcıların tüm beklentilerini karşılıyor.


Mine Uygulamalı Baget Koleksiyonu, Eşsiz Işıltısı Ve Rengiyle Büyülüyor!

Ariş’ten benzersiz ustalık ve seçkin bir görünüm...


Axa Acentelerini “Dünya Dostu Acente” Hareketine Davet Ediyor

AXA Sigorta, iklim değişikliği ile mücadelede global olarak yürüttüğü projelerine şimdi de acentelerini dahil ediyor ve Dünya Dostu Acente programını hayata geçiriyor. Sektörde bir ilk olan program ile AXA, daha geniş bir ekosistemi iklim değişikliği gibi önemli bir konuda dönüşüme katkı sağlamak amacıyla destekliyor.


Bültençokuluslu Metito, Türk Kimya Şirketi Info Grubu’Nun Çoğunluk Hissesini Satın Alarak Türkiye Pazarına Girdi

Dünyada 60 yıldan fazla süredir temiz ve güvenli su erişimini sağlayan global akıllı su yönetimi çözümleri sağlayıcısı Metito, Türk kimya şirketi Info'nun çoğunluk hissesini alarak büyümekte olan Türk su sektörüne katkıda bulunuyor.


Ahmet Kural’Dan Baba Parası İçin Manidar Sözler

9’uncusu düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası'na katılan oyuncu Murat Cemcir ve Ahmet Kural, yeni filmlerinin tanıtımını yaptılar. Ahmet Kural,filmin konusuna dair küçük ip ucu olarak söylediği sözlerin kendisine mal edildiğini aslında bu sözlerin filmin ruhunu yansıttığını ifade etti.


Etiketler: Moda, Fashion, Show, moda, Direktörü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.