4 Ocak 2018 Perşembe 15:13

MODA

Moda Haber: “Türkiye’de Moda Eğitimi Çok İlerledi”

Moda Haber: “Türkiye’de Moda Eğitimi Çok İlerledi”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’deki eğitim imkanlarını ve Türk modasının gelişimine değinen genç modacı Seren Erdoğan, moda sektöründe Paris ile yarışacak düzeye gelebileceğimizi söyledi.


Türkiye’deki eğitim olanaklarının ilerlediğini belirten Seren ErdoğanEğitim olanakları eskisi gibi değil. Meslek alanları her geçen gün artıyor. Tasarımcılık da bu mesleklerden birisi. Son dönemlerde oldukça popüler. Tabi herkes bu işin okulunu okumuyor ama ben bu işin okullusu olarak, hocalarımdan çok şey öğrendim. Hepsinden çok değerli bilgiler edindim. Türkiye eğitim olanakları arttıkça çok güzel öğrenciler, öğretmenler yetişiyor. Mezun olduğunuzda mesleki hayatınızda daha donanımlı oluyorsunuz” dedi.


“Sizde yetenek yoksa isterseniz Avrupa’da eğitim alın”


Bizim mesleğimizde eğitim çok önemli ama yetenek daha önemli diyen Seren Erdoğan, “Avrupa’da ya da dünyanın moda merkezinde, nerede eğitim alırsanız alın yeteneğiniz yoksa tasarımcılık sektöründe yer alamazsınız” dedi. Eğitim hayatında hocalarından çok şey öğrendiğinin altını çizen Erdoğan, mesleki hayatındaki başarını eğitimine ve yeteneklerine bağladı.


Türkiye, Paris ile yarışacak


Türk modası her geçen gün ilerlediğini belirten genç modacı, “Her sene düzenlenen Fashion Week’ler genç tasarımcılara imkan sunuyor. Bizlere imkan verildiği sürecek çok yakında dünyanın moda merkezi Paris ile yarışacak düzeye gelebiliriz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Çocuklar, 23 Nisan Coşkusunu Evrim Akın İle Yaşayacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Ece Türkiye tarafından yönetilen Marmara Park AVM’nin minik ziyaretçileri hayallerini seramik sanatıyla gerçeğe dönüştürecek. Atölye çalışması sonrasında çocukların ablası Evrim Akın ile eğlence, doruk noktasına taşınacak.


Reeder’Dan Yeni İndirim Kampanyası

reeder’dan yeni indirim kampanyası


Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ valilikleri ile Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyalılar Vakfı ve Ruan Fuarcılık birlikteliğiyle bu yıl ilki düzenlenen “Trakya Tanıtım Günleri”, Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı açılış töreninde; eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Edirne Valisi Günay Özdemir ile milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar yer aldı. Dört gün sürecek tanıtım etkinliğinin açılışında; Roman halk dansları misafirlere keyifli dakikalar yaşatırken, Kırklareli Ertuğrul Köyü’nün yaşları 40 ila 80 arasında değişen Cumhuriyet Kadınları Korosu, gösterdiği performansla alkış topladı. Türkiye'nin en eski belediye bandolarından Edirne Belediyesi Bandosu, misafirlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.


Migros, 23 Nisan’I Çocuklarla Birlikte Kutluyor

Çocukları ve çocuklu aileleri yılın her gününde mutlu eden Migros, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da etkinlik ve kampanyalarına devam ediyor. 19 Nisan tarihinde Migros mağazalarında çocuk kitapları, oyuncaklar, scooter ve kaykaylar gibi birçok farklı üründe başlayacak kampanyalar 23 Nisan’a kadar sürecek. Migros ayrıca, bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek olan “Migros 23 Nisan Geleneksel Tiyatro Şenliği”ne tüm çocukları davet ediyor. ‘Paylaşmanın Mutluluğu’nu yaşamak isteyenler de Migros mağazalarına kurulan TEGV kutularına aldıkları kitap, oyuncak ve kırtasiyeleri bırakarak çocuklara bayram sevinci yaşatabiliyor.


Heyecanla Beklenen Yeni God Of War Oyunu, 20 Nisan 2018 Tarihinde Oyunseverlerle Buluşacak

Değişim geçiren ve eski hikayeye göre daha farklı bir karakter olarak karşımıza çıkacak olan Kratos, yeni kurguda oğlu Atreus uğruna geçmişteki hatalarını telafi etmek ve daha iyi bir adam olmak için çabalıyor. Artık Kratos’un bir olgunlaşma döneminde olduğu ve şiddet üzerine derin bir yolculuğa çıktığı görülüyor. Canavarlar, ejderhalar ve tanrılarla dolu bir dünyada kaos içindeyken, geleceği korumak için geçmişle hesaplaşan bu yarı tanrı, zorlu macerası boyunca oyunseverlerin yardımını bekliyor.


Etiketler: eğitim, Türkiye, Erdoğan, genç, Seren

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.