21 Mart 2017 Salı 02:24

MODA

Modanın Kalbi Beyoğlu Moda-Haber

Modanın Kalbi Beyoğlu Moda-Haber
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Moda-Haberleri-İstanbu-2017:

Türk moda endüstrisini dünyaya tanıtan en önemli organizasyonlardan birisi olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI), Beyoğlu’nda başladı. Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğin Grand Pera’da düzenlenen basın toplantısına katılan Başkan Demircan, “Böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmak, katkı sunmak, paydaş olmak, bizim için hem mutluluk, hem sorumluluk. Çünkü modanın kalbi yüzyıllardır Beyoğlu’nda atıyor. ”dedi.


Türk moda endüstrisinin dünyaya tanıtılmasında en önemli uluslararası etkinlik olarak kabul edilen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI), Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla Grand Pera’da düzenlenen basın toplantısıyla başladı. Toplantıya katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, MBFWI Komite Başkanı Volkan Atik, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı Mehtap Elaidi, İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Özak Global’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) Direktörü Seda Lafçı bu yıl dokuzuncu sezonuna giren MBFWI hakkında bilgi verdiler. 24 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek olan MBFWI’nin yenilikleriyle katma değerli ve markalı ihracatta üstlendiği kaldıraç rolünü daha da pekiştirmesi hedefleniyor.


MODANIN KALBİ YÜZYILLARDIR BEYOĞLU’NDA ATIYOR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Fashion Week, Türk moda endüstrisinin dünyaya tanıtılmasında en önemli uluslararası etkinliklerden birisi olduğunu belirterek, “Böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmak, katkı sunmak, paydaş olmak, bizim için hem mutluluk, hem sorumluluk. Çünkü; modanın kalbi yüzyıllardır Beyoğlu’nda atıyor. 1 hafta boyunca, İstanbul’da moda rüzgarı esecek. Yeni trendleri, İstanbul belirleyecek. Her toplantıda söylediğim bir şey var. Markalaşmak, markalaşmak. Her alanda markalaşmak zorundayız. Türkiye; hep bahsini ettiğimiz ‘orta gelir tuzağını’ ancak markalaşarak aşabilir. Bilişimden Beyaz eşyaya, Konuttan Ayakkabıya, hizmet sektörlerinden modaya. Her alanda küresel markalar çıkarmak için dünya ile yarışıyoruz.”dedi.


ARTIK ÜRÜNLERİMİZ; TÜRK MALI OLARAK DEĞİL; TÜRK MARKASI OLARAK İMZALANMALI

İnsanlar Türk Malı etiketli ürünlere güvendiğini de belirten Başkan demircan, “Bu algıyı bir adım ileriye taşıyarak kaliteyi Türk Markasıyla, Türk Markalarıyla tescillemeliyiz. Artık ürünlerimiz Türk Malı olarak değil, Türk Markası olarak imzalanmalı. Ürünlerimizin kalitesine güveniyoruz. Türkiye’de üretilen bir ürünün, Tasarımı İtalya’dan, Fransa’dan şurdan burdan geliyor. Her şeyi biz yapıyoruz diyebiliriz ama ürün bizim etiketimizi, bizim markamızı taşımadığı için asıl parayı onlar kazanıyor. Ben diyorum ki, Türkiye, Aslan payına talip olmalıdır.” ifadelerini kullandı.


BURASI BEYOĞLU, TÜRKİYE’NİN BOY AYNASI, İSTANBUL’UN SAHNESİ

Başkan Demircan, Modanın Beyoğlu’nda nostalji olmaktan çıktığını da ifade ederek, “Galata ve hinterlandı, moda ve tasarım üssüne dönüştü. Orada yeni yetenekler, yeni tasarımcılar yetişiyor. Sektöre taze kan akışı sağlıyoruz. Sağlamaya devam edeceğiz. Beyoğlu Belediyesi olarak, Modanın, tekstil sektörümüzün daha da gelişmesi için tüm destek ve işbirliğine hazırız, gönüllüyüz. Katkı vermekten, işbirliğinden büyük mutluluk duyarız. Burası Beyoğlu, Türkiye’nin boy aynası, İstanbul’un sahnesi.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE, MARKALI EKONOMİYE YÖNELİYOR

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi: “Türkiye’nin geçen yıl 17 milyar dolarlık hazır giyim ihracatında markalı ürünlerin payı yüzde 15’lerde kaldı. Bu oranı en az iki katına çıkarmayı planlıyoruz. MBFWI ve benzeri organizasyonlar sayesinde hedefe çok daha hızlı ulaşacağımıza inanıyorum.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel: “Global markaların fason üreticisi kimliğini üzerinden atan Türkiye, markalı ekonomiye yöneliyor. İstanbul ise artık moda ve markalar açısından önemli bir merkez olarak algılanıyor. Bu noktada, BMD olarak önümüzdeki dönemde moda tasarımına özel bir önem vereceğiz.”

MBFWI SADECE HAZIR GİYİMİ DEĞİL, BÜYÜK BİR EKOSİSTEMİ BESLİYOR

MBFWI Komite Başkanı Volkan Atik: “MBFWI sadece hazır giyimi değil, büyük bir ekosistemi besliyor. Üretim, tasarım ve mağazacılık tarafıyla birlikte 2 milyondan fazla insanımız istihdam ediliyor. Önümüzdeki 6-7 yılda en az 1 milyon insanımızı bu yapıya dahil edeceğiz.”

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı Mehtap Elaidi: “MBFWI, dokuzuncu sezonunda sadece Türkiye’nin değil, bölgenin de en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürecek. Türkiye'de tasarımın ve hazır giyimin global ölçekte konumlandırılmasına katkıda bulunuyoruz.”


SEKTÖREL BAŞARI

İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Özak Global’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık: “Sektörel başarımızı modanın global alıcılarına çok iyi anlatmak zorundayız. MBFWI sadece hazır giyim endüstrisine değil aynı zamanda önemli gelişim sinyalleri veren Beyoğlu’na da yeni bir soluk ve ekonomik canlılık getirecek.”


İstanbul Moda Akademisi (İMA) Direktörü Seda Lafçı: “MBFWI özellikle genç tasarımcılar için mutlaka yer almayı hedefledikleri bir platform olmalı. Zira MBFWI sektöre genç tasarımcıları kazandırma misyonuyla her geçen gün daha da güçleniyor. Bu sayede moda endüstrisi de önemli bir dinamik kazanıyor.”

İlginizi Çekebilir

Üniversite Öğrencileri Yarışı Başarıyla Tamamladı

5. Aksaray Ihlara Klasik Otomobil Festivali’ne katılarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren İstanbul Rumeli Üniversitesi Klasik Araçlar ve Hobi Kulübü, restorasyonu öğrenciler tarafından gerçekleştirilen 1967 Model Volkswagen ile yoğun ilgi gördü.


Tisk Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen’Den 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Sayın Önen mesajında şu ifadelere yer verdi:


Spotify Hakkında

Spotify, 2008’de İsveç’te kurulduğu günden bu yana, müzik dinleme alışkanlıklarını sonsuza dek değiştirdi.


Türkiye’Nin Lider Çelik Halat Üreticisi Çelik Halat Ve Tel Sanayii A.Ş., Dünyanın En Önemli Çelik Halat Fuarı Wire Düsseldorf’Ta Gövde Gösterisi Yaptı.

Ürünlerini 45’in üzerinde ülkeye ihraç eden Çelik Halat, 2017 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile geçtiğimiz günlerde “Çelik İhracatının Yıldızları” ödülü kazanmıştı.


Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Ödeme Kanallarına Yapı Kredi De Katıldı

Avrasya Tüneli ve Yapı Kredi Bankası arasında gerçekleştirilen iş birliği ile sürücüler, geçiş ücretleri ve ihlalli geçiş cezalarını kolayca ödeyebilecek. Yapı Kredi Bankası’nın tüm şubelerinden yapılabilecek ödemeler ayrıca mobil şube ve internet bankacılığı kullanılarak 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilecek.


Etiketler: MBFWI, Beyoğlu, Başkanı, moda, İstanbul

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.