3 Mayıs 2019 Cuma 11:33

MODA

Modanisa.Com’Dan Yapılan Her Alışveriş Afrika’Da Bir Damla Suya Dönüşüyor

Modanisa, IHH iş birliği ile Burundi, Mali ve Çad'da tamamlanan 4; Gana, Uganda, Zimbabve ve Burundi’de açılmakta olan 5 su kuyusu ile bugüne dek yaklaşık 45 bin Afrikalıyı temiz suya kavuşturdu. Ramazan'a kadar açılacak 11 adet yeni su kuyusu ile toplamda 100 bin Afrikalıyı suya kavuşturmak hedefleniyor

Modanisa.Com’Dan Yapılan Her Alışveriş Afrika’Da Bir Damla Suya Dönüşüyor
Modanisa.Com’Dan Yapılan Her Alışveriş Afrika’Da Bir Damla Suya Dönüşüyor
Modanisa.Com’Dan Yapılan Her Alışveriş Afrika’Da Bir Damla Suya Dönüşüyor
Modanisa.Com’Dan Yapılan Her Alışveriş Afrika’Da Bir Damla Suya Dönüşüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Günümüzde yaklaşık 700 milyon insan temiz suya ulaşamıyor. Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için her gün kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor. Yaklaşık 2 milyar insanın içtiği su hijyen kurallarına uymuyor. Kirli suyun neden olduğu kolera, ishal ve tifo nedeniyle her gün yaklaşık 1000 çocuk ölüyor. Kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü nedeniyle her yıl hayatını kaybeden insan sayısı 2 milyonu geçiyor.

Afrika’nın en büyük sorunlarından olan susuzluğa bir nebze çare olabilmek adına Modanisa, müşterilerinin desteği, İHH iş birliği ile ilk olarak Burundi, Mali’de açtığı iki su kuyusu ile geçtiğimiz yıl yola çıktı. Çad'da açılan 2 su kuyusu ile devam eden proje; Gana, Burundi, Uganda ve Zimbabve’de açılmakta olan 5 su kuyusu ile bugüne geldi ve yaklaşık 45 bin Afrikalının temiz suya ulaşması sağlandı. Modanisa; Ramazan’a kadar 11 su kuyusu daha açarak toplamda 20 su kuyusu ile yaklaşık 100 bin Afrikalının temiz suya ulaşmasını sağlayacak. Binlerce Afrikalıya hayat veren su kuyuları projesi, alışveriş yapanların da desteğiyle sonraki yıllarda da devam edecek.

Temiz suya ulaşamamak en çok kadın ve çocukların hayatlarını zorlaştırıyor; binlerce kadın temiz su için her gün saatlerce yürümek zorunda kalıyor. Tüm dünyada kadınların hayatını kolaylaştırmak için çalışan Modanisa, Afrika’da da kadınları suya kavuşturarak en hayati ihtiyaçlarını karşılıyor. Yapılan her alışveriş, Afrikalı bir kadının saatlerce yürümeden temiz suya ulaşmasını sağlıyor. Modanisa, su kuyuları projelerine devam ederek başta kadınlar olmak üzere yüz binlerce insanın hayatına dokunmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

Yüksek Konsantre C Vitaminli Serum Dermaceutic Trı Vıta C30

Dermokozmetik konseptinin öncü markalarından Fransız Dermaceutic Laboratuvarları’nın geliştirdiği, Dermaceutic Tri Vita C30 ile C Vitamininin eşsiz gücünü cildinizde hissedebilirsiniz. %30'luk eşsiz bir konsantrasyonda üç C vitamini formunun sinerjik hareketlerini ilk kez birleştirerek, cildin çeşitli katmanlarına ulaşmak ve daha uzun süreli yaşlanma karşıtı ve antioksidan fayda sağlamak için tasarlandı.


Huaweı Kadıköy Servis Merkezi Ürün Satışı Ve Teknik Servis Hizmetine Başladı

Kullanıcı taleplerini dikkate alarak verdiği tüketici hizmetlerini geliştiren HUAWEI, teknik servis ağını İstanbul Anadolu yakasında yaygınlaştırıyor. Huawei Kadıköy Teknik Servisi 19 Ekim itibariyle ürün satışına, 21 Ekim itibariyle Huawei kullanıcılarına hizmet vermeye başladı.


İyi Bir Hafıza İçin Beyninizi Abur Cuburla Doldurmayın

Yüzyılın Bilim İnsanları listesine adını yazdıran ve beyin cerrahisi alanının tüm dünyadaki idolleri arasında yer alan Prof. Dr. Gazi Yaşargil, ilerlemiş yaşına rağmen 20-30 yıl önceki hastası hakkında dahi tüm tıbbi detayları hatırlamasıyla da genç meslektaşları arasında bir efsane olarak görülüyor. Prof. Dr. Yaşargil, hafızasıyla ilgili en önemli sırrının, beynini abur cubur bilgilerden uzak tutmak olduğunu söyledi. Yaşargil, “İyi bir hafızanın genetikle de ilgisi var elbette ama beyni, abur cuburdan korumak gerekiyor. Nasıl ki sağlıklı olmak için iyi beslenmek gerekli, beyni de sağlıklı tutmak için gereksiz bilgiden uzak tutmak lazım” dedi.


‘Hunililer’ 23 Ekim Çarşamba Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Yiğit Özgür’ün efsane karikatürü, ‘Hunililer’, 23 Ekim Çarşamba günü saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahneleniyor.


Bulmaca Kulesi’Nin Kahramanları Trump Avm’Ye Geliyor, 26 29 Ekim

Ekranların sevilen çizgi filmi ‘Bulmaca Kulesi’, eğlence ve bilmece dolu gösterisiyle Trump AVM’de çocuklarla buluşuyor. AVM’nin çocuk katında kurulacak özel sahnede 26-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek gösteri tüm çocukların ücretsiz katılımına açık olacak. Gösteride çizgi filmin baş kahramanları Can, Mert ve Aslı hem kendileri soruları cevaplayacak hem de kendilerini izlemeye gelen çocuklara sorular soracak. Çocuklar gösteride çok sevdikleri Can, Mert ve Aslı ile tanışma fırsatı yakalayacak.


Etiketler: suya, temiz, kuyusu, yaklaşık, Modanisa

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.