12 Haziran 2019 Çarşamba 12:03

GÜNDEM

Mondelez International’In Sürdürülebilir Atıştırmalık Raporu Açıklandı

Mondelez International’ın sürdürülebilir ve bilinçli atıştırmalık konusunda yaptığı çalışmaların sonucunu açıklayan 2018 Etki İlerleme Raporu yayınlandı. Rapora göre Mondelez International 2018 yılında, üretimden gelen CO2 emisyonunu yüzde 10, su kullanımını ise yüzde 22 azalttı. Atık oranını da yüzde 13 oranında azaltan şirket, 59.600 metrik ton ambalaj malzemesini bertaraf etti.

Mondelez International’In Sürdürülebilir Atıştırmalık Raporu Açıklandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mondelez International’ın hem insanlar hem de gezegenin geleceği için atıştırmalıkları en doğru şekilde tasarlayıp üreterek, sektörünün geleceğine bir lider olarak ışık tutma misyonu doğrultusunda hazırladığı etki raporu yayınlandı. Rapora göre 2020 için belirlediği Etki Hedefleri karşısında anlamlı bir ilerleme kaydeden şirket, sürdürülebilirlik ve bilinçli atıştırmalıklar konusunda geniş ölçekte fark yaratacak alanlara odaklanıyor. 2020 yılına kadar Mondelez International’ın zirai ve ekolojik konularda sürdürülebilir bir ayak izi oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği çalışmaların yaygınlaştırılmasına yer veren rapor, aynı zamanda şirketin ormanların yok edilmesine karşı mücadele çerçevesindeki hedeflerini de ortaya koyuyor.

Mondelez International’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dirk Van de Put, “Tüketicilerin atıştırmalık ürünler ile doğru beslenme arasında bir tercih yapmamaları veya atıştırmalıkla ilgili tercihlerinin dünya üzerindeki etkileri hakkında endişelenmemeleri gerektiğine inanıyoruz. Şirketimiz, insanların dünya üzerinde refah içerisinde sürdüreceği bir gelecek oluşturmak ve portföyümüzü bilinçli atıştırmalık alışkanlıklarına ilham veren bir şekilde geliştirmek suretiyle önemli bir rol üstlenmekte.2018’te özellikle planlanandan daha önce hedefe ulaşabildiğimiz sağlıklı atıştırmalıklar alanında kaydettiğimiz ilerlemeden dolayı gurur duyuyorum” dedi.

Raporda aynı zamanda dünyanın lider atıştırmalık şirketinin, duyarlılığı ve refahı açısından son derece önemli bir hedefini karşıladığı, porsiyon kontrollü atıştırmalıklarından net gelirin yüzde 15’ini elde ettiği ve böylece beklentilerini iki yıl önceden karşıladığı vurgulanıyor.

Mondelez International 2018 Etki İlerleme Raporu’na göre;

Sürdürülebilir atıştırmalıklar

Amaç: İçerik maddeleri konusunda esnek tedarik zincirleri oluşturarak çevre üzerindeki etkiyi minimuma indirmek ve atık ambalajda net sıfır değerine ulaşmak suretiyle insanların ve gezegenimizin varlıklarını devam ettirebileceği bir gelecek oluşturmak.

Neler yapıldı?

Bilinçli atıştırmalıklar

Amaç: Atıştırmalık deneyimi üzerine tekrar düşünmek; ürün portföyünü çok daha fazla seçenek sunacak hale getirmek; her bir lokmanın lezzetini hissetmeye ve etki için yenilikçi ortaklıkları harekete geçirmeye odaklanan duyarlı atıştırmalık alışkanlıkları kazandırmak.

Neler yapıldı?

Mondelez International, 2025 Sürdürülebilirlik Hedeflerini ortaya koydu ve yıllar öncesinden net bir yol haritası çıkardı.

Bu hedefler arasında:

Raporun tamamı için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz

[1]*Rusya, Ukrayna ve Çin hariç.

İlginizi Çekebilir

The Bodrum Edıtıon Ödüllerine Bir Yenisini Ekledi

Haute Grandeur Global Awards The Bodrum EDITION'ı Küresel Düzeyde En İyi LifeStyle Otel ve Küresel Düzeyde En Benzersiz Konuk Deneyimi seçti.


Filli Boya’Nın “Zafere Selam” Projesi Prida’Da İki Ödül Kazandı

Filli Boya’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi prestijli PRida ödül organizasyonunda iki ödülün sahibi oldu. Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği Gelibolu Yarımadası’nda hayat bulan “Zafere Selam” projesi tarihi alandaki kültürel mirası korumayı amaçlıyor. Proje kapsamında Şehitlikler ve Şehitler Abidesi, Dur Yolcu silüeti, Tarihi Alanda bulunan sekiz ayrı köyde toplam 2100 adet köy evi ve köy okulları gibi birçok alanın, özgün yapısı korunarak Tarihi Alan Başkanlığı ile birlikte bakımları yapılacak.


Moda Devrimi Sergisi Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirliği Ortaya Koydu

Moda Devrimi Sergisi Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirliği ortaya koydu


Sünnet Deyip Geçmeyin!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Yıldız, sünnet ile alakalı en çok merak edilen soruları yanıtladı.


Mesajınız Var! Twıst Sevgililer Gününü Kutluyor

MESAJINIZ VAR!


Etiketler: International, Mondelez, için, atıştırmalıklar, atıştırmalık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.