13 Kasım 2019 Çarşamba 10:31

GÜNDEM

Müşteri Alacağı Ürüne 3.5 Saniyede Karar Veriyor!

Perakendede listeyle planlı alışveriş devri bitti…

Müşteri Alacağı Ürüne 3.5 Saniyede Karar Veriyor!
Müşteri Alacağı Ürüne 3.5 Saniyede Karar Veriyor!
Müşteri Alacağı Ürüne 3.5 Saniyede Karar Veriyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yeni nesil araştırma ve teknoloji şirketi REM People, perakende dünyasındaki değişen satın alma trendlerini açıkladı. Eskisi gibi liste ile planlı alışveriş dönemi bitti. Müşteriler mağazaya girdiğinde alacağı ürüne rafa bakarak ortalama 3.5 saniyede karar veriyor. Tüketiciler, aklındaki her 1 ürüne karşılık 1.7 ürün daha satın alıyor. Müşteriler en uygun fiyatı yakalayabilmek için birden fazla mağaza geziyor…

Perakende analitiği alanında çalışan yeni nesil araştırma ve perakende teknolojileri şirketi REM People, perakende dünyasındaki değişimi ortaya koydu. REM People’a göre artık tüketiciler eskisi gibi liste yaparak alışverişe çıkmıyor. Müşteriler alışveriş sırasında 3.5 saniye içinde alacağı ürüne karar veriyor. Ayrıca aklındaki alacağı her ürüne karşılık 1.7 ürün daha satın alıyor. Dünyanın 40 ülkesinde perakende devlerine hizmet veren REM People, perakende dünyasındaki yeni trendi şöyle açıklıyor:

Son 10 yılda alışkanlıklar değişti

Özellikle son 10 yılda tüketicilerin satın alma davranışları da değişti. Eskiden Türkiye’de önceden hazırlanan bir listeyle yapılan alışveriş yerine artık daha çok mağaza içindeki deneyim süresince karar veriliyor. Yani artık planlı alışverişin büyük oranda sonuna gelindi.

1 ürüne karşılık 1.7 ürün alıyorlar

Yeni dönemde alışveriş yaparken tüketicilerin aklında genel bir liste bulunuyor. Ancak yapılan araştırmalar markette tüketicinin aklındaki her 1 ürün için fazladan 1.7 ürün daha aldığını gösteriyor.

Rafın karşısında 3.5 saniye

Tüketiciler bir ürünü almak üzere rafın karşısına geçtiklerinde ortalama 3.5 saniye içerisinde satın alma kararını veriyor ve ürünü sepete atıyor.

Rafı en güçlü markaya gidiyor

Tüketicinin satın alma kararının yüzde 70’inden fazlasını etkileyen unsurlardan biri mağaza içindeki performans ve uygulamalar. Kararın en büyüğü mağaza içinde veriliyor. Tüketiciler rafı en güçlü ve büyük olan markayı güçlü marka olarak algılayıp tercih ediyor.

Uygun fiyat için geziyorlar

Türkiye’de perakende sektörünün içinde bulunduğu dönemde tüketicilerin fiyat hassasiyeti de arttı. Daha önce sadece belirli bir kategori fiyat hassasiyeti taşırken artık neredeyse tüm tüketici grupları en uygun fiyat için birden çok mağaza geziyor.

REM People hakkında:

REM People, 2015 yılında perakende ve teknoloji tecrübesine sahip tekno girişimciler tarafından, perakende şirketlerine bağımsız denetim ve danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla kuruldu. Perakende analitiği alanında faaliyet gösteren yeni nesil araştırma ve perakende teknolojileri şirketi REM People, firmaların, satış noktaları içerisindeki satış, pazarlama, tanzim, teşhir ve genel perakende performanslarını ölçümlüyor. Sahadaki ekipleriyle yaptıkları ölçümleri yüzde 100 yerli yazılım ve yapay zeka uygulamalarıyla doğruluyor ve anlık olarak ilgili yöneticilere özel bir portal üzerinden raporluyor. Türkiye ve yurtdışında sunduğu teknoloji altyapısıyla rakipsiz olan REM People, 130 kişilik ekibiyle şirketlerin sahadaki gözü, kulağı olarak hizmet veriyor.

Unilever, P&G, Mondelez, PepsiCo, Nestle, Red Bull, Huawei, Pernod Ricard, Bayer, Microsoft, Intel ve Turkcell gibi alanında lider 25 kuruma 40 ülkede hizmet veren REM People, ayda 55 bin perakende noktasına temas ederek kurumların verimliliğini artırıyor. REM People’ın iş hacminin yüzde 40’ını yurtdışı pazarlar oluşturuyor.

İlker Pehlivan

t. 0535 747 30 12

Serkan Filiz

İlginizi Çekebilir

Vakıfbank Ve Tnb’Den Dijital İşbirliği

VakıfBank ve TNB’den Dijital İşbirliği


Rıot Games, Üçüncü Parti Geliştiricilerle Oyun Yayınlamak İçin Yeni “Rıot Forge” Markasını Duyurdu!

Riot Games, League of Legends evrenini genişleterek tüm dünyadaki oyunculara ulaştırmak amacıyla oluşturduğu Riot Forge markasını duyurdu. Geçtiğimiz Ekim ayında yeni oyunlarını duyuran Riot Games’in girişimi, daha önce hiç görülmemiş yeni oyun deneyimleri çıkaracak ve şirketin araştırma ve geliştirme projelerinde yer alarak yeni oyunlara da katkıda bulunacak.


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 5 10 Aralık Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Signal Whıte Now Gold’Un En Yenisiyle Anında Beyazlık

Signal White Now Gold, içten sıcacık bir gülümsemenin olmazsa olmazı sağlıklı bembeyaz dişler için yenilendi. Gold, mavi-safir pigment teknolojisi ile yenilenen güçlü formülü sayesinde dişlerin aşındırmadan daha beyaz görünmesini sağlıyor.


Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 23 Milyon 153 Bin 556 Oldu

BASIN BİLDİRİSİ


Etiketler: perakende, People, satın, ürüne, ürün

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.