12 Şubat 2019 Salı 10:17

GÜNDEM

‘Müzede Oyun’ Konferansı, Dijital Oyun Endüstrisinde Yer Almak İsteyenlere Ve Genç Kadın Girişimcilere Işık Tutuyor

138 milyar dolarlık oyun sektöründe, kadınların yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını desteklemek amacıyla kurulan Women in Games Türkiye’nin, dijital oyun endüstrisinde üretmek ve değer zincirine katkıda bulunmak için düzenlediği ‘Müzede Oyun’ konferansı, 16 Şubat tarihinde Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de alanında uzman isimleri, Türkiye’den yeni sektör oyuncuları ile buluşturuyor.

‘Müzede Oyun’ Konferansı, Dijital Oyun Endüstrisinde Yer Almak İsteyenlere Ve Genç Kadın Girişimcilere Işık Tutuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

British Council’ın desteğiyle, Women in Games UK CEO’su Marie-Claire Isaaman’ın açılış konuşmasını yapacağı “Oyun Sanattır” temalı konferansta, Women in Games Türkiye’nin kurucusu Simay Dinç, Gram Games’in kurucusu Mehmet Ecevit ve Apple Design Award gibi dünya çapında birçok ödül alan Indie Oyun Geliştiricisi Özgür Taşkın’ın, dijital oyun endüstrisi ve başarı hikayeleri ile ilgili konuşmaları yer alacak.

Global oyun firmalarının temsilcilerinin de tecrübelerini katılımcılarla paylaşacağı etkinlik, oyun sektöründen yazılım geliştiricileri, ara yüz tasarımcıları, bilgisayar programcılarını da içeren oyun sektöründeki birçok alanda tüm ilgililere açık. ‘Müzede Oyun’ konferansına www.eventbrite.com/e/muzede-hackathon-tickets-56038002173 linkinden kayıt yaptırmak mümkün.

Ayrıca Women in Games Türkiye’nin, oyun sektöründe yer almak isteyen 18 yaş üstü kız öğrencilere açtığı başvurudan seçilecek 50 kız öğrenci de, hem konferansa katılabilecek hem de 24 saat boyunca Sabancı Müzesi’nde düzenlenecek olan Hackathon’da “Oyun Sanattır’ temasında kodlayacaklar. Müzede Hackathon’a başvuru için 18 yaş üstü, oyun dünyasında kariyer yapmak isteyen kız öğrenciler, özgeçmişlerini 12 Şubat 2019 tarihine kadar wing@oyunder.org adresine gönderebilirler.

‘Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik’ programı, Birleşik Krallık’ın uzmanlığını Türkiye’ye taşıyor

‘Müzede Oyun’ konferansının öncüsü olan Women in Games Türkiye’nin Kurucusu Simay Dinç, aynı zamanda British Council’ın kültür alanındaki kadın profesyonellerin mesleki ilerlemesini desteklemeyi amaçlayarak başlattığı ‘Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik’ programındaki dört kadın liderden biri. Program kapsamında, Londra’ya, UKIE’nin (The Association for UK Interactive Entertainment) CEO’su Jo Twist’in yanına giderek iki hafta birlikte zaman geçiren Dinç, dünya çapında oyunla ilgili uzmanlığı birebir deneyimlemenin, fikir alışverişinde bulunmanın ve Jo Twist’ten mentorluk desteği almanın profesyonel gelişimi için çok faydalı olduğunu belirtiyor.

16 Şubat 2019, Cumartesi

Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed

15:00 Kayıt

15:30 Açılış Konuşmaları

Simay Dinç - Kurucu, Women in Games Türkiye

Marie-Claire Isaaman - CEO, Women in Games UK

Mehmet Ecevit – Kurucu, Gram Games

16.45 Indie Paneli

17.30 Mentorleri Tanıyalım

18.00 Hackathon

17 Şubat 2019, Pazar

16.00 Hoşgeldiniz & Dün Gece Neler Oldu (Video Gösterimi)

16.15 Büyük Oyun Paneli

17.00 Sunumlar

18.00 Ödül Töreni

İlginizi Çekebilir

Görüntülü Haber 23 Nisan’Da Çocuklara Zeyço Sürprizi

23 Nisan’da çocuklara ZeyÇo sürprizi


Nn’Den 23 Nisan’Da Çocuklara Özel Hediye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigorta sektöründe yenilikçi ve müşteri odaklı çözümler sunan NN Hayat ve Emeklilik, 23 – 30 Nisan tarihleri arasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) özelinde çocuklara yönelik bir kampanya başlatıyor. TSS bilinirliğini artırmak ve 23 Nisan’da çocuklara farklı bir fırsat sunmak amacıyla geliştirilen kampanya, TSS satın alan ebeveynlerin 15 yaş ve altındaki çocuklarına da ek prim ödenmeden bu sigortadan yararlanma imkânı sağlıyor.


Vodafone, Bir Liseye Müzik Odası Kuracak

VODAFONE FREEZONE, SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI KAPSAMINDA


Taç'tan Ev Tekstili Fuarına Özel Çevre Dostu Ürünler Pet Şişeden Perde & Geri Dönüştürülmüş Pamuktan Nevresim...

TAÇ’tan Ev Tekstili Fuarı’na Özel Çevre Dostu Ürünler:


Basın Bu¨lteni Yandex 23 Nisan’I Unutmadı

YANDEX 23 NİSAN’I UNUTMADI


Etiketler: Games, Women, Oyun, oyun, Türkiye

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.