12 Şubat 2019 Salı 10:17

GÜNDEM

‘Müzede Oyun’ Konferansı, Dijital Oyun Endüstrisinde Yer Almak İsteyenlere Ve Genç Kadın Girişimcilere Işık Tutuyor

138 milyar dolarlık oyun sektöründe, kadınların yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını desteklemek amacıyla kurulan Women in Games Türkiye’nin, dijital oyun endüstrisinde üretmek ve değer zincirine katkıda bulunmak için düzenlediği ‘Müzede Oyun’ konferansı, 16 Şubat tarihinde Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de alanında uzman isimleri, Türkiye’den yeni sektör oyuncuları ile buluşturuyor.

‘Müzede Oyun’ Konferansı, Dijital Oyun Endüstrisinde Yer Almak İsteyenlere Ve Genç Kadın Girişimcilere Işık Tutuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

British Council’ın desteğiyle, Women in Games UK CEO’su Marie-Claire Isaaman’ın açılış konuşmasını yapacağı “Oyun Sanattır” temalı konferansta, Women in Games Türkiye’nin kurucusu Simay Dinç, Gram Games’in kurucusu Mehmet Ecevit ve Apple Design Award gibi dünya çapında birçok ödül alan Indie Oyun Geliştiricisi Özgür Taşkın’ın, dijital oyun endüstrisi ve başarı hikayeleri ile ilgili konuşmaları yer alacak.

Global oyun firmalarının temsilcilerinin de tecrübelerini katılımcılarla paylaşacağı etkinlik, oyun sektöründen yazılım geliştiricileri, ara yüz tasarımcıları, bilgisayar programcılarını da içeren oyun sektöründeki birçok alanda tüm ilgililere açık. ‘Müzede Oyun’ konferansına www.eventbrite.com/e/muzede-hackathon-tickets-56038002173 linkinden kayıt yaptırmak mümkün.

Ayrıca Women in Games Türkiye’nin, oyun sektöründe yer almak isteyen 18 yaş üstü kız öğrencilere açtığı başvurudan seçilecek 50 kız öğrenci de, hem konferansa katılabilecek hem de 24 saat boyunca Sabancı Müzesi’nde düzenlenecek olan Hackathon’da “Oyun Sanattır’ temasında kodlayacaklar. Müzede Hackathon’a başvuru için 18 yaş üstü, oyun dünyasında kariyer yapmak isteyen kız öğrenciler, özgeçmişlerini 12 Şubat 2019 tarihine kadar wing@oyunder.org adresine gönderebilirler.

‘Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik’ programı, Birleşik Krallık’ın uzmanlığını Türkiye’ye taşıyor

‘Müzede Oyun’ konferansının öncüsü olan Women in Games Türkiye’nin Kurucusu Simay Dinç, aynı zamanda British Council’ın kültür alanındaki kadın profesyonellerin mesleki ilerlemesini desteklemeyi amaçlayarak başlattığı ‘Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik’ programındaki dört kadın liderden biri. Program kapsamında, Londra’ya, UKIE’nin (The Association for UK Interactive Entertainment) CEO’su Jo Twist’in yanına giderek iki hafta birlikte zaman geçiren Dinç, dünya çapında oyunla ilgili uzmanlığı birebir deneyimlemenin, fikir alışverişinde bulunmanın ve Jo Twist’ten mentorluk desteği almanın profesyonel gelişimi için çok faydalı olduğunu belirtiyor.

16 Şubat 2019, Cumartesi

Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed

15:00 Kayıt

15:30 Açılış Konuşmaları

Simay Dinç - Kurucu, Women in Games Türkiye

Marie-Claire Isaaman - CEO, Women in Games UK

Mehmet Ecevit – Kurucu, Gram Games

16.45 Indie Paneli

17.30 Mentorleri Tanıyalım

18.00 Hackathon

17 Şubat 2019, Pazar

16.00 Hoşgeldiniz & Dün Gece Neler Oldu (Video Gösterimi)

16.15 Büyük Oyun Paneli

17.00 Sunumlar

18.00 Ödül Töreni

İlginizi Çekebilir

İstmarina Sanat’Ta Karma Resim Ve Heykel Sergisi Açılıyor!

İstanbullu sanatseverleri bu ay göz kamaştırıcı bir sergi bekliyor. Şehrin yeni sanat merkezi İstMarina Sanat, “Aslı Gibidir!... Porteler / Karma Resim ve Heykel Sergisi” ile şehrin kültürel yaşamına önemli bir tat katmaya hazırlanıyor.


Bülten Nike By Levi's®

NIKE BY LEVI’S®


Türk Turizminin Yükselişiyle Akfen Gyo'nun Otel Gelirleri %19 Arttı Bb

2019 yılında turizm sektöründe hem ziyaretçi hem de gelirler anlamında yükselişini devam ettiren Türkiye’nin bu performansı turizm şirketlerinin finansal tablolarına da olumlu yansıyor.


Emel Yıldırım'ın Mucize Parfümünün Çekimleri Lazzoni Hotel'de Gerçekleşti... 22 Ağustos İtibariyle Satışta!

Muejaza By Emel Yıldırım parfümleri 22 Ağustos itibariyle satışta!


Masters Tour Seoul’Un Şampiyonu Felkeine Oldu

20.08.2019 – Hearthstone Masters Tour’un Seoul ayağında final maçları iki Fransız, Théo “Felkeine“ Dumont ve Martin “Zhym” Prêté, arasında oynandı. Her iki oyuncu da Highlander Mage destesiyle karşılaşmaya çıktı.


Etiketler: Games, Women, Oyun, oyun, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.