6 Mayıs 2019 Pazartesi 12:35

GÜNDEM

Nimaş Atağa Geçti! 100'Ün Üzerinde Saha Anlaşması Yapıldı

Altın göründü

Nimaş Atağa Geçti! 100'Ün Üzerinde Saha Anlaşması Yapıldı
Nimaş Atağa Geçti! 100'Ün Üzerinde Saha Anlaşması Yapıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bir süre önce kurduğu Nimaş AŞ ile madencilik sektöründe yeni bir soluk getiren Niziplioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, yapılan analizlerin ardından anlaşma yaptıkları maden sahalarında altın tespit edildiğini ve sondaj çalışmalarına başlayacaklarını söyledi...

100'ün üzerinde saha

Türkiye'nin madencilik konusunda çok ciddi bir potansiyeli olduğunu belirten Niziplioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, geçtiğimiz günlerde Nimaş AŞ'yi kurarak madencilik sektörüne adım atmıştı. Nimaş arama ve çıkarma ruhsatlı sahalarıyla ve rezerv tespitiyle ilgili çalışmalarına hız verdi. "Rezerv tespiti yapılıp ekonomik değeri ortaya konulan madenleri ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlıyoruz" diyen Niziplioğlu, anlaşması yapılan 100'ün üzerinde metalik, doğaltaş ve endüstriyel hammadde sahalarının bulunduğunu söyledi.

Doğaltaş da var

Maden ön arama süreci kapsamında altın ve metalik sahalarından kum ve kayaç örneklerinin alındığını belirten Ömer Niziplioğlu, "Bu örnekler, uluslararası akredite bir laboratuvara analize gönderildi. Analiz sonuçlarına bakılırsa sahalardaki arama döneminde ikinci aşamaya geçilecek jeofizik ve detay arama amacıyla sondaj işlemine başlanacak. Doğaltaş sahalarımızda ise saha gezileri ile değerlendirme devam etmek ve rezerv belirlenmesi amacıyla sondaj işlemleri için ön hazırlıklar devam ediyor" diye konuştu.

Halk ortak olacak

Ağırlıklı olarak altından başlayarak daha sonra gümüş, demir, bakır, nikel ve her madeni aramaya başlayacaklarına dikkat çeken Niziplioğlu, "Arama konusunda sahada çalışıyoruz. Üniversitelerde hocamız, yurt içi ve ve yurt dışından çok sayıda kişi ve kurumla istişare halindeyiz" dedi. Nimaş’ı kurma amaçlarının, güç olan finansmana erişimi kolaylaştırmak ve kaynak çeşitliliğini artırmak olduğunu söyledi ve ekledi: "Rezerv tespiti yapılıp ekonomik değeri ortaya konulan madenleri ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlıyoruz. Her maden için bir fon kurma hedefimiz var. Tüm madenlerin ekonomik değerini borsaya taşımak istiyoruz. Bu da, ulusal borsa değerimizin çok daha değerlenmesi ve ülke olarak zenginliğimizin artması anlamına geliyor. Atıl durumda yer altında çıkarılmayı bekleyen madenlerin ekonomiye kazandırılmasıyla, ülkemizin döviz açığının kapanmasına da önemli bir katkımız olacak."

İlginizi Çekebilir

Idc Akıllı Üretim Zirvesi & Idc Dijital Perakende Zirvesi 2019’Da Türkiye'nin Üretim Ve Perakende Sektörü Liderleri İstanbul Intercontinental Otel’De Bir Araya Geldi

IDC Akıllı Üretim Zirvesi & IDC Dijital Perakende Zirvesi 2019’da


Bültenekonomi İçin Yeşil Işık Yenilenebilir Enerji

"Türkiye'de Yenilenebilir Enerjiyle Sanayi Gelişimi, Ticaret Fırsatları ve İnovasyon" çalışması kamuoyu ile paylaşıldı


Tangonun Dünya Şampiyonları Zorlu Psm’Ye Geliyor!

Tango ve müziğin eşsiz harmanını ve tarihsel evrimini muhteşem bir şovla anlatan “I AM TANGO” dünyanın en iyi ilk 10’unda yer alan dansçılardan oluşan kadrosuyla, İstanbul seyircisiyle buluşacak. Müzik, dans, moda, ışık ve multimedia’yı en iyi şekilde sunan ödüllü gösteri “I AM TANGO” ile tüm duyuları harekete geçirecek.


Gloria Jean’S Coffees’Te Kitap Buluşması Vakti Geldi!

Okulların Kütüphanesi Gloria Jean’s Coffees İle Büyüyor


Türkiye’Deki Müze Sayıları İki Kata Yakın Arttı

BASIN BİLDİRİSİ


Etiketler: Niziplioğlu, Nimaş, arama, madencilik, Ömer

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.