9 Ağustos 2019 Cuma 11:01

GÜNDEM

Nıvea Sun İle Sağlıklı Güneşlenme Tüyoları

Güneş insan sağlığı için gereklidir. D vitamini sentezini düzenler, bu da güçlü kemik yapısı ve yoğunluğu için hayati önem taşır. Cilde sağlıklı bir ışıltı verir, seratonin salgısını arttırarak mutlu hissettirir. Ancak uzmanlar, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmanın cildin erken yaşlanmasına ve cilt kanseri gibi tehlikeli hastalıklara sebep olduğu konusunda uyarmayı sürdürüyor.

  Nıvea Sun İle Sağlıklı Güneşlenme Tüyoları
  Nıvea Sun İle Sağlıklı Güneşlenme Tüyoları
  Nıvea Sun İle Sağlıklı Güneşlenme Tüyoları
  Nıvea Sun İle Sağlıklı Güneşlenme Tüyoları
  Nıvea Sun İle Sağlıklı Güneşlenme Tüyoları
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın 1 numaralı güneş bakım markası NIVEA SUN ürünleriyle tatil keyfini doyasıya çıkarmak mümkün oluyor. NIVEA SUN, cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan, nemlendiren, kalıcı bronzluk sağlayan geniş ürün yelpazesi ile farklı cilt tipleri ve yaş grupları için yaz aylarında güvenilir korunma seçeneklerini bir araya getiriyor.

Güneş tutucular’ı korumak…

Kremlerindeki Güneş Koruma Faktörü anlamına gelen GKF veya SPF (Sun Protection Factor); kişinin kremi sürdükten sonra güneş yanığı olmadan güneşin altında kalma süresini gösterir. Cildin kendini koruma süresi yaklaşık 5 ila 30 dakika kadardır; örneğin GKF 30, cildin normalden 30 kat daha uzun süre güneşte kalabileceğini ifade eder. Bunun için güneş kreminin her 2 saatte bir ve her yüzdükten/kurulandıktan sonra tekrarlanması gerekir.

Vücudun "güneş tutucular" olarak adlandırılan kısımları; yüz, özellikle burun köprüsü, dudaklar, göz bölgesi, alın ve yanaklardır. Yüzdeki deri çok ince ve daha hassas olduğundan özellikle yüksek seviyede güneş koruması kullanmak önemlidir. Tatildeyken veya uzun süre güneş ışınlarına maruz kalacakların özellikle hassas ciltler için geliştirilmiş güneş kremlerini tercih etmeleri gerekir. Hızlı güneş yanığı olan alanlar arasında üst göğüs bölgesi, boyun, ayağın üstü, omuzlar, kulaklar ve kafa derisi bulunur. Bu bölgeler için de, güneş koruma faktörlü kremler veya losyonların yanı sıra şapka gibi aksesuarları kullanmak gerekir.

Fazla güneşe maruz kalındığında ne yapmalı?

Fazla güneşe maruz kalındığında gölgeye geçerek serinlemek ve çok sıvı tüketmek öncelik olmalıdır. Ardından kolay uygulanabilen, cildi yatıştırıcı nitelikte güneş sonrası bir nemlendirici kullanılabilir. Nemlendirici ürünler aloe vera gibi doğal içerikleri sayesinde cildi yatıştırarak yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki kızarıklık ve buna bağlı güneş yanığı kaybolana kadar güneşten birkaç gün uzak durulması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Ek Görseller “Kalıpların Dışında” Hikâyelere Sahip Ünlü Erkekler Ramsey İçin Objektif Karşısına Geçti

RAMSEY Yeni Nesil Kişiye Özel Dikim Hizmeti Made to Measure İçin


Emirates Kabin Ekibi 2019 World Travel Awards Büyük Finali'nde Dünyanın En İyisi Oldu!

Emirates kabin ekibi, 2019 World Travel Awards (WTA) Büyük Final Gala Töreni'nde Dünyanın Lider Kabin Ekibi ödülünün sahibi oldu. WTA'nın her yıl dünyanın en kaliteli seyahat ve turizm organizasyonlarını bulması için en üst nokta olan etkinlikte, altı bölgesel törenin kazananları gıpta edilen dünya birincilikleri için yarışıyor. Emirates ayrıca Dünyanın Lider Havayolu- Ekonomi Sınıfı kategorisinde de dünya birincisi oldu.


Gün Gelecek Platformu, Yerli Market Haftası’Nda Aile Şirketlerini Konuştu

İstanbul PERDER ve PİN Grup organizasyonuyla bu yıl 5'incisi düzenlenen Yerli Market Haftası’nın gündeminde aile şirketleri vardı. Ülke ekonomisinde önemli paya sahip olan ‘aile şirketleri’ Gün Gelecek Platformu’nun kurucusu Lila Group’un CEO’su Alp Öğücü, oturumda konuşmacı olarak yer alırken panelde ‘Aile Şirketlerinin Kaçınılmaz Gündemi’ masaya yatırıldı.


Eminevim Düzenlediği Sempozyumla Kentsel Dönüşüm Modelini Tanıttı

EMİNEVİM DÜZENLEDİĞİ SEMPOZYUMLA KENTSEL DÖNÜŞÜM


Facebook, Spotify Ve Google Vergi İle Tanışıyor! Hazine Ve Maliye Bakanlığı Facebook, Spotify Ve Google’A Erişimi Engelleyebilir!

Facebook, Spotify ve Google Vergi ile Tanışıyor!


Etiketler: güneş, için, gerekir, cildi, veya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.