10 Nisan 2020 Cuma 11:29

GÜNDEM

Nutanix İkinci Yıl Üst Üste Gartner Peer Insights Hiper Bütünleşik Altyapı İçin Müşterilerin Tercihi Seçildi

Kurumsal bulut bilişim sektörünün liderlerinden Nutanix (NASDAQ: NTNX), Gartner Inc. tarafından 2020 Gartner Peer Insights Hiper Bütünleşik Altyapı İçin Müşterilerin Tercihi olarak seçildiğini duyurdu. Nutanix bu unvanı ikinci kez üst üste elde etti.

Nutanix İkinci Yıl Üst Üste Gartner Peer Insights Hiper Bütünleşik Altyapı İçin Müşterilerin Tercihi Seçildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Birçok şirketin işlerini uzaktan yürütmenin zorluklarıyla yüzleştiği bir dönemde müşterilerimize görünmez ve otomatik bir BT altyapısı sunmaya devam ediyor, ekiplerin daha acil ihtiyaçlara odaklanmasını sağlıyoruz.” diyen Nutanix COO’su David Sangster, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gartner Peer Insights Hiper Bütünleşik Altyapı İçin Müşterilerin Tercihi seçilmek bizim için büyük bir onur. Bu unvan, müşterilerimizin yaygın uzaktan çalışma gibi değişen ihtiyaçlarına uyum sağlayan, esnek, sade ve güvenilir bulut bilişim çözümleri sunma kararlılığımızı artırıyor.”

Nutanix hiper bütünleşik altyapı; bilgi işlem, sanallaştırma, depolama, ağ ve güvenliği entegre ederek sanal masaüstü ortamı kurma gibi işleri daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Eski BT sistemleriyle haftalar sürecek işler Nutanix sayesinde saatler içinde tamamlanabiliyor. Taşınabilir, abonelik tabanlı yazılım lisanslarıyla kullanışlı bir esneklik sunan Nutanix, BT altyapılarının belirli donanım araçlarına ve yapılandırmalarına bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Bu da global tedarik zincirini etkileyen durumlarda kritik önem kazanıyor.

Müşterilerin Tercihi unvanı, geçtiğimiz yıl içinde 68 müşteriden alınan ayrıntılı geri bildirimlere göre birden çok hiper bütünleşik altyapı markası arasında en yüksek dereceyi alana veriliyor. Nutanix çözümleri, hiper bütünleşik altyapı pazarının Gartner Peer Insights değerlendirmesine dahil olmasından bu yana müşteriler tarafından 301 kez incelendi ve 5 üzerinden ortalama 4,7 puan aldı.*

Müşteriler Nutanix hakkında şunları söylüyor:

Her Sektörde Karmaşık Veri Merkezi İş Yüklerinin Üstesinden Gelebiliyor

“Burada bütünüyle Nutanix platformunu uyguluyoruz. Nutanix ekibi, uygulama planlamasından en sorunlu oyun yazılımlarımızı nasıl dahil edeceğimiz konusunda yardımcı olan çözüm mimarları göndermeye kadar her aşamada çok yardımcı oldu.”

- Hizmet sektöründe çalışan bir veri tabanı yöneticisi

Nutanix Kurumsal Bulut Platformu İncelemesi

“Sanallaştırma, bilgi işlem ve depolama kapasitesiyle Nutanix, BT işlerini kesinlikle daha kolay hale getiriyor. Aslında yalnızca BT departmanına değil, maliyetleri düşürdüğü için tüm şirkete büyük fayda sağlıyor. [...] Platform ölçeklenebilir yüksek performanslı depolama ve sanallaştırma çözümleri sunuyor. Platformda sanal makinelerimizi aynı fiyata kolayca geliştirmemizi sağlayan araçlar bulunuyor. Bunu sıradan bir ortamda yapmamız çok zor çünkü böyle bir işe girişmeden önce birçok etkeni düşünmemiz gerekli.”

- Hizmet sektöründe çalışan bir bilgisayar mühendisi

Gelmiş Geçmiş En İyi Hiper Bütünleşik Altyapı

“Yıllardır kullandığım en iyi hiper bütünleşik altyapı. Bu altyapıyı sanal ortamımızın tümünü yönetmek ve aynı zamanda hizmetleri de takip etmek için kullanıyoruz. Sistemimiz kaynaklarını paylaşan düğümlerden meydana geldiğinden ve bu düğümlerdeki disklerin, belleklerin, işlemcilerin ve diğer kaynakların tek bir kaynak olarak gösterilmesinden dolayı işimizin sürekliliğini korumak için hizmetleri takip etmek büyük önem taşıyor.”

- Sağlık sektöründe çalışan bir sistem operatörü

Kolay Uygulama ve Sürekli Gelişen Bir Ürün

“Bu ürün ve profesyonel hizmetler beklentilerimizi aştı. Halen VMware’i Nutanix ile birlikte kullanıyoruz fakat geleneksel 3 katmanlı sistemden Nutanix’e geçiş gayet kolay oldu. Profesyonel hizmetlerden de yararlandık ama bunları ofis içinde kurduktan sonra kullanmadan da çalışmaya devam edebilirdik. Kurulum o kadar kolaydı. Ürün harika çalışıyor, son derece kullanışlı ve içinde dolaşmak çok kolay. Nutanix yeni ürünler ve entegrasyon yöntemleri geliştirmeye devam ediyor.”

— Finans sektöründe çalışan bir BT yöneticisi

Kolay Kurulum ve Harika Büyüyen Bir Sistem

“Bu tamamen yazılım tanımlı ve harika çalışan bir canavar. Hiçbir sorun yaşamadık[.] Çalışmayan bir şey henüz görmedim.”

- Eğitim sektöründe çalışan bir ağ mühendisi

Müşteri odaklı olmak, Nutanix’in temel değerleri arasında yer alıyor. Son altı yıl içinde ortalama net tanıtım puanının 90’ın üzerinde olması ve 2020 mali yılının ikinci çeyreğinin sonunda %97 müşteri geri dönüş oranı elde edilmesi, müşteri memnuniyetini ortaya koyuyor.

Birçok kurum uzaktan çalışmaya geçerken, Nutanix akıllı, kolay ve güvenilir bulut yazılım çözümleri sunmaya devam ediyor. Bunu da aralarında yaklaşık 880 adet Global 2000 şirketinin yer aldığı dünya çapında toplam 16.000’e yakın müşterisine mükemmel müşteri hizmeti vererek yapıyor. Şirketin esnek ve ölçeklenebilir hiper bütünleşik altyapı çözümleri, bu belirsiz dönemde ihtiyaç duyulan esnekliği, ölçeklenebilirliği ve performansı, Nutanix’in bilindik kolay kurulum ve yönetim imkanlarıyla birlikte sunuyor.

Müşterilerin Nutanix ürünlerine yaptığı yorumların daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Yasal Uyarı:

*Puanlar ve incelemeler 24 Mart 2020 tarihinde güncellenmiştir. Gartner Peer Insights Müşterilerin Tercihi, son kullanıcı incelemelerindeki kişisel fikirler, puanlar ve belgeli bir yöntemle işlenen verileri içerir. Gartner veya iştiraklerinin fikirlerini yansıtmaz ve onayı anlamına gelmez.

Nutanix hakkında

Bulut yazılımlarında global bir lider ve hiper bütünleşik altyapı çözümlerinde öncü olan Nutanix, bilişim teknolojileri her yerde görünmez kılıyor. Tüm dünyada şirketler Nutanix yazılımlarını kullanarak, kendi özel, hibrit ve çok platformlu bulut ortamlarında istedikleri uygulamaları istedikleri konumda ve istedikleri ölçekte tek bir platform üzerinden yönetebiliyor. Daha fazla bilgi için www.nutanix.com adresini ziyaret edebilir veya @nutanix Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Flamingolardan Gölbaşı Sularında Görsel Şölen

FLAMİNGOLARDAN GÖLBAŞI SULARINDA GÖRSEL ŞÖLEN


Tüyap 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Ve Teması Belirlendi

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 31 Ekim - 8 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecektir.


“70 Yıllık Birikimimizle Ülkemizin Kalkınma Yolculuğunda Gelecek 70 Yıla Hazırız”

TSKB’nin kuruluşunun 70’inci yılı nedeniyle açıklama yapan TSKB Genel Müdür Vekili Ece Börü: “Kurum olarak 70 yıla ulaşmak deneyim, uzmanlık, iyi yönetim ve doğru stratejiler gerektirir. Diğer yandan başarıyı sürdürmenin en önemli şartlarından biri zamanın gerisinde kalmamak, hatta önünde gitmektir. Biz hep kendini yenileyen, dönüştüren bir banka olduk. Tüm kaynaklarımız, donanımımız, iş ortaklıklarımız ve en önemlisi yetkin insan kaynağımızla gelecek 70 yıla hazırız. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da aynı sorumluluk ve vizyonla çalışmaya, ülkemizin üretim kalitesini ve hacmini artırma yolculuğumuza yeni kilometre taşları eklemeye devam edeceğiz” dedi.


Şekerbank’Tan Restoran Ve Kafelere Destek

Şekerbank, normalleşme sürecine geçiş ile birlikte faaliyetlerine yeniden başlayacak olan kafe, restoran, lokanta ve hazır yemek firmaları gibi yeme – içme sektöründeki işletmelerin finansal ihtiyaçlarına destek olmak üzere, %0,79’dan başlayan faizlerle, 3 aya kadar ödemesiz dönemli ve esnek ödeme planlarının yer aldığı kampanya başlattı.


?İmamoğlu “Deprem Ana Mesele; Kanal İstanbul Boşboğazlık”

?İMAMOĞLU: “DEPREM ANA MESELE; KANAL İSTANBUL BOŞBOĞAZLIK”


Etiketler: Nutanix, hiper, bütünleşik, altyapı, kolay

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.