10 Ekim 2019 Perşembe 10:59

GÜNDEM

Nutanix, Özel Bulut Sistemleri İçin Yeni Bt Otomasyon Sistemini Duyurdu

Bulut bilişim alanında lider marka Nutanix (NASDAQ: NTNX), Nutanix hiper-bütünleşik altyapı (HCI) platformunu, bulut tabanlı kritik iş akışlarının otomasyonunu mümkün kılacak ServiceNow BT Operasyon Yönetimi çözümleriyle entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyonla birlikte, ServiceNow müşterileri sadece Nutanix HCI ortamını otomatik olarak keşfetmekle kalmayacak, aynı zamanda Nutanix tarafından desteklenen IT hizmetlerine de erişim sağlayabilecekler. Öte yandan kişisel bulutlarındaki Nutanix HCI ile ilgili kritik konularda doğrudan bildirimler alabilecekler.

Nutanix, Özel Bulut Sistemleri İçin Yeni Bt Otomasyon Sistemini Duyurdu
Nutanix, Özel Bulut Sistemleri İçin Yeni Bt Otomasyon Sistemini Duyurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Günlük ve sıradan BT görevlerinin otomasyonu, işletmelerdeki dijital dönüşümü ivmelendirmek ve rahatlatmak için esastır. En çok gereken hizmet ve iş akışlarını otomatik hale getirmek, BT ekiplerinin bu tip servislere ayırdıkları zamanı azaltmasına yardımcı olurken veri merkezi içinde genel bulut benzeri bir deneyim sunmaya, rekabetçi farklar yaratmaya ve stratejik planlamaya odaklanmalarına imkan tanır.

Nutanix tarafından yaptırılan ve dünyanın her yerinden 2.650 BT yetkilisinin katılımıyla gerçekleşen Vanson Bourne anketinde[1], katılımcıların tamamına yakını (yüzde 98) kendi organizasyonları için BT otomasyonunun önemli olduğunu söylerken, yüzde 56’sı ise bunun “son derece önemli” olduğunu vurguladı. Buna ek olarak, Gartner’a göre “2022 yılına kadar akıllı altyapı; birleştirilebilir tümleşik sistemlerin ve HCI’ın yüzde 60’ına altyapı makine öğrenimi, analitik ve IT operasyonları için yapay zekayı (AIOps) bir yazılım olarak sağlayacak.”[2]

ServiceNow’la gerçekleştirilen BT Operasyon Yönetimi çözümleri entegrasyonu sayesinde Nutanix müşterileri:

Nutanix Bulut Platformları CTO’su Rajiv Mirani, “Otomasyonu; özel bulutun esnekliğini ve gücünü kullanmak için bir anahtar olarak görüyoruz. Ayrıca otomasyon gündelik ve sıradan görevleri ortadan kaldırarak BT’nin, altyapı yatırımlarının geleceğe uyumlu olmasını sağlarken bir yandan da en son inovasyonları kullanma yoluyla rekabetçi farklılaşmaya odaklanabilmesine yardımcı oluyor.” dedi. Mirani sözlerini şöyle sürdürdü: “Nutanix yazılımını ServiceNow’ın alanında lider dijital iş akışı çözümleriyle entegre ederek, uçtan uca otomasyonu uygulama iş akışlarına ve altyapılarına ulaştırmayı çok daha kolay hale getiriyoruz. Bu sayede özel bulut da genel bulut hizmetleriyle aynı kolaylığı ve esnekliği kullanıcılara ulaştırabilir.”

ServiceNow BT Operasyon Yönetimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jeff Hausman, “BT liderleri, dijital dönüşüme üst seviyede odaklanabilmek için şirketlerinin bulut altyapıları üzerinde daha fazla otomasyon talep eder hale geldi.” dedi ve devam etti: “ServiceNow BT Operasyon Yönetimi’ni Nutanix ortamlarına erişim için kullanmak, müşterilere şirketlerinin tüm operasyon kapasitesini daha iyi yönetme, engelleyici önlemler alarak sorunlu noktaları düzeltme ve IT yatırımlarının dayanıklılık ve etkinliğini koruma olanağı verecek.”

Ek Kaynaklar

Bulunulabilirlik

ServiceNow ve Nutanix entegrasyonu, Acropolis için platform keşfi ve Nutanix Calm için ServiceNow Mağazası’nda tamamen entegre bir eklenti ile 9 Ekim’den itibaren başladı.

Nutanix Hakkında

Bulut yazılımı ve hiper-bütünleşik altyapı çözümlerinde tüm dünyada lider konumda olan Nutanix, altyapıyı görünmez kılarak, BT yetkililerinin işletmelerine güç katacak uygulama ve hizmetler üzerine yoğunlaşabilmesini sağlıyor. Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımını, genel, özel ve sınır bulutların tümünde tek tıkla uygulama yönetimi ve mobilite sağlayabilmek adına dünyanın her yerinden pek çok işletme kullanmaktadır. Nutanix sayesinde işletmeler, çarpıcı seviyede düşük toplam sahip olma maliyetleriyle, her ölçekte her uygulamayı çalıştırabilmektedir. Sonuç olarak kurumlar, uygulama sahiplerine gerçek bir bulut benzeri deneyim yaşatabilen, yüksek performanslı BT ortamlarını talep üzerine sağlayabilmektedir.

ServiceNow, ServiceNow logosu, Now, Now Platform ve diğer ServiceNow markaları, ServiceNow, Inc. şirketinin ABD ve / veya diğer ülkelerde ticari markaları ve / veya tescilli ticari markalarıdır.

[1] Nutanix, BT karar vericilerine, bugün iş uygulamalarını nerede yürüttüklerini, gelecekte nasıl çalıştırmayı planladıklarını, bulut ortamlarını kurmada yaşadıkları zorlukları ve bulut inisiyatiflerinin diğer IT proje ve önceliklerine karşı nasıl konum aldığını sormak için Vanson Bourne şirketini görevlendirdi. Anket; Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), Asya-Pasifik ve Japonya (APJ) bölgelerinde, birçok sektörden, işletme büyüklüğünden ve coğrafyadan 24 ülkede yaklaşık 2.650 katılımcıyla sonuçlandı. Anketin tam raporunun, yılın kalanında sunulması bekleniyor.

[2] Gartner, How to Migrate From Legacy Infrastructure to HCI and Integrated Systems, Hiroko Aoyama, Mart, 2019

İlginizi Çekebilir

Madeni Yağın Uzmanı Motul, Deniz Tutkunları İle Cnr Avrasya Boat Show’Da Buluşuyor

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Motul, CNR Avrasya Boat Show’da yerini aldı. Motul, 1 Mart’a kadar devam edecek olan 15.Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı CNR Avrasya Boat Show’da marin ürünlerini, tekne sahipleri ve servislerle buluşturuyor.


Creavit Ürün

Foglia banyo serisi: Defne Koz, Creavit için tasarladı.


Tecno Mobile Türkiye Lansmanına Hazır...

60’un üzerinde ülkede premium akıllı telefon markası olarak faaliyetlerini sürdüren ve yaklaşık 21 bin satış noktası olan TECNO Mobile, mart ayı başında Türkiye’de lansman yapmak için hazırlıklarını tamamladı.


Dekorasyonun Günü Pazar

Evdema’nın 3 büyük mağazası artık Pazar günleri de açık…


Elektrik Dağıtım Sektöründe Hedef Sıfır Ölümlü İş Kazası

ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE ODAKLANDI


Etiketler: Nutanix, ServiceNow, için, bulut, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.