22 Mayıs 2020 Cuma 11:25

GÜNDEM

O Pizza Şimdi 630 Milyon Tl... 'Bitcoin Pizza Günü’Ne Btcturk'ten Pizzalı Kutlama

Türkiye’de bitcoin ve kripto para ile blokzincir bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran BtcTurk, 22 Mayıs ‘Bitcoin Pizza Günü’nün 10. yılını pizza kampanyası ile kutluyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BtcTurk kampanya çerçevesinde, 22 Mayıs günü 15.00 – 16.00 saatleri arasında BtcTurk veya BtcTurk | PRO’da Türk Lirası ile Bitcoin alım emri veren ve işlemi gerçekleşen ilk 3000 kullanıcıya Dominos’tan 2 orta boy cazip pizza hediye ediyor.

O pizza bugün yaklaşık 630 milyon TL değerinde…

18 Mayıs 2010 tarihinde BitcoinTalk forumunda “Laszlo” isimli kullanıcı, birkaç pizza için 10 bin Bitcoin ödemek istediğini belirten bir mesaj yayınladı. Sevdiği pizzaları da tarif etmeyi ihmal etmeyen Laszlo, diğer kullanıcılardan gelecek cevapları beklemeye başladı. Birkaç kullanıcı ilgilenmiş olsa da pizzalarına kavuşamayan Laszlo, nihayet 22 Mayıs 2010 günü, 10 bin Bitcoin ile başarıyla pizza aldığını duyurdu.

10 bin Bitcoin karşılığında 2 adet pizzanın satın alındığı 22 Mayıs 2010 tarihi ticari anlamda ilk Bitcoin alışverişinin yapıldığı gün olarak kabul ediliyor ve her yıl ‘Bitcoin Pizza Günü’ olarak kutlanıyor. 2010 yılında alınan o pizzaların bugünkü değeri ise yaklaşık 630 milyon TL…

‘Bitcoin Pizza Günü’ ve BtcTurk’ün kampanyası ile ilgili detaylı bilgi için; https://www.btcturk.com/bitcoin-pizza-gunu adresi ziyaret edilebilir. Ayrıca bu tarihi gün ile ilgili videoya buradan ulaşılabilir.

BtcTurk hakkında

2013 yılında kurulan ve CEO’luğu Özgür Güneri’nin yaptığı Türkiye’nin en büyük kriptopara işlem platformu BtcTurk, Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü kripto alım satım platformu olarak hizmet veriyor. 1 Temmuz 2013'te TL ile ilk Bitcoin alım satımına aracılık eden BtcTurk’ün 90'dan fazla çalışan bulunuyor. Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilen BtcTurk, Türkiye’nin 81 ilinden 830 bin kullanıcıya 7/24 hizmet veriyor.

İlginizi Çekebilir

Masdaf, Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmet Anlayışıyla Farklılık Yaratıyor

Masdaf Hakkında;


Lenovo’Dan Yenilikçi Tasarımıyla Üstün Performanslı Yoga Mouse

Lenovo’dan yenilikçi tasarımıyla üstün performanslı Yoga Mouse


Spor Yaparak Covıd 19 Fonu’Na 1 Milyon Dolar Bağış

adidas, 29 Mayıs - 7 Haziran tarihleri arasında 10 gün sürecek #HOMETEAMHERO hareketiyle, herkesi spor yaparak katkı sağlayabileceği bir iyilik hareketine davet ediyor. Kampanyanın amacı, #HOMETEAMHERO meydan okumasıyla bir milyon aktivite saatine ulaşarak Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na 1 milyon Dolar bağışlanmasını sağlamak. Bu hedefe ulaşmak için katılımcıların https://adirun.app/vZus bağlantısından indirebileceği adidas Running veya adidas Training uygulamaları üzerinden yaptığı her 1 saat aktivite 1 Dolar bağış yerine geçecek.


Ameliyat Önerilen Tiroid Nodülünden İğneyle Eritme Yönetimiyle Kurtuldu

İstanbul’da yaşayan 36 yaşındaki Ozan Buçan'ın boğazında takılma ve baskı hissi oluşması üzerine doktora gitti. Tiroid dokusunda 36 milimetre çapında nodül, yani beze tespit edilen Buçan'ın bu bezesinin kötü huylu olmadığı anlaşıldı. Kendisine ameliyat önerilen ve beze ile birlikte tiroid dokusunun da alınması gerektiğini öğrenen genç adam, kötü huylu olmayan bu nodül için tiroid dokusunun alınmasını ve boynunda bir kesi izi olmasını istemedi. Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Endokrin Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erhan Ayşan'a başvuran Buçan'a, ultrasonografi cihazı yardımıyla, iğne ile eritme yöntemi yani, radyofrekans tedavisi uygulandı ve nodül eritildi.


Kizlarsoruyor, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Değişen Kullanıcı Alışkanlıklarını Ve Sonrası İçin Öngörülerini Paylaştı

Her ay 15 milyon farklı kişiye ulaşan ve Türkiye'de ziyaret edilen siteler arasında ilk 10’da olan KizlarSoruyor Koronavirüs salgınının nasıl karşılandığı, kullanıcı alışkanlıklarının nasıl değiştiği konusunda çok önemli ipuçları veriyor.


Etiketler: BtcTurk, Bitcoin, Mayıs, pizza, 2010

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.