14 Kasım 2016 Pazartesi 13:18

DEKORASYON

Ofis koltuğundaki risklere dikkat!

Masa başında çalışırken saatlerimizi geçirdiğimiz koltukların sadece rahatlığına değil, üretiminde kullanılan malzemelerine de dikkat etmemiz gerekiyor. Koltuk üretimini, toksik etkiler yani zehirli kimyasallar içermeyen malzemelerle gerçekleştiren Tuna Girsberger, ofis çalışanlarına sağlıklı ve güvenli bir ortam sunuyor.

Ofis koltuğundaki risklere dikkat!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Hizmet sektöründe çalışıp uzun saatlerini masa başında geçirenlerin yaşadığı rahatsızlıkların başında boyun, bel ve sırt ağrıları geliyor. Bunlar, herkesten duyduğumuz ve sıkıntılarını hissedip önlem aldığımız rahatsızlıklar. Peki ya fark edemediklerimiz? Korkutucu gerçek şu ki, saatlerce oturduğumuz koltukların üretiminde kullanılan malzemeler, toksik etkileri olan PAH bileşenleri içeriyor olabilir! Bugünün ofis yaşamını yansıtan çizgileriyle Tuna Girsberger, ergonomideki iddiasını Endüstriyel Tıp Raporu ile taçlandırırken, sahip olduğu PAH sertifikası ile de insan sağlığına önem verdiğini bir kez daha ispatlıyor.Çalışma ve misafir koltuklarının Türk Akreditasyon Kurumu’ndan onaylı PAH sertifikasına sahip olduğunu söyleyen Tuna Ofis Satış & Pazarlama Bölüm Başkanı ve Tuna Girsberger Genel Müdürü G. Mehmet Arda, “PAH bileşenleri içeren ürünlerin deri ile temas etmesi sonucunda, zehirli kimyasallar vücudumuza girebiliyor. Uzun saatlerini masa başında geçiren çalışanlar için, bu durum çok ciddi bir tehdit oluşturuyor. PAH’lar, çevrede bulunan, insan sağlığına olumsuz etki eden her şey olabilir. Kumaşlar, metal parçalar, özellikle de plastiklerde çok yoğun olarak bulunabiliyor. Koltuklarda, diğer malzemelerin yanı sıra plastik aksamın da oldukça fazla olduğu göz önünde bulundurulunca, PAH içermeyen malzemelerin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Kaliteli mobilya üretimi ve tasarım kadar sağlık konusuna da hassasiyetle eğilen bir marka olarak, bu konu üzerinde titizlikle çalıştık. Plastik aksamlarından kumaşlarına kadar, Tuna Girsberger koltuklarının üretiminde kullandığımız hiçbir malzeme, PAH bileşenlerini içermiyor” diyor.Deri yoluyla bulaşıyor, karaciğer ve böbreklerde birikiyor

PAH, yani polisiklik aromatik hidrokarbonlar, toksik etkiye sahip kimyasallardır. Orman yangınları gibi doğal yollarla ya da sigara dumanı, motorlu taşıtlar gibi nedenlerle insan kaynaklı oluşan PAH’lar, yiyecek, içme suyu, kirli hava ve deriyle temas yoluyla vücuda girebiliyor. Genellikle karaciğer, yağ ve böbreklerde birikerek çok ciddi sağlık sorunlarına yol açan PAH’ların en bilineni, zararlarına rağmen hala yoğun olarak kullanılan naftalin. Özellikle plastiklerde bulunan PAH’lar, ayakkabılardan sandalyelere, gün içinde sürekli kullandığımız ürünler ile vücudumuza girerek sağlığımızı tehdit ediyor. Bu nedenle, bu kimyasalları içermeyen sertifikalı ürünler kullanmak büyük önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Müzikseverleri Sevindirecek Kampanya!

Dünyanın en önemli sanat etkinliklerine, konserlerine ve festivallere yönelik olarak düzenlenen Notalı Rotalar®, müziksever gezginlerimizi görkemli salonlar ve eşsiz atmosferlerde ünlü orkestralar, şefler ve müzisyenlerle buluşturuyor.


Taç Kendini Temizleyen Stor Perde İle Storlar İlk Günkü Gibi Temiz...

TAÇ Kendini Temizleyen Stor Perde ile storlar ilk günkü gibi temiz


Güneş Gözlüğünün Yeni Adresi Solaris

Dünyanın lider güneş gözlüğü perakende zincirlerinden Solaris ve alışveriş sitesi www.solarisco.com’un Türkiye lansmanı Mert Vidinli ile düzenlenen özel bir davetle gerçekleşti. Solaris Güneş Kategori Başkanı Thibault De Bodman’ın da katıldığı davette sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri geniş portföyündeki dünyaca ünlü markaların güneş gözlüklerini denerken Monality ve DJ Aytek Dorken’in eğlenceli performansıyla keyifli anlar yaşadılar.


Kadın Girişimciler Ups İle Dünyaya Ulaşıyor

UPS Hakkında


Ekrem İmamoğlu Millet Karar Verdikten Sonra Karşısında Duracak Kişi Henüz Doğmadı

Ekrem İmamoğlu: Millet karar verdikten sonra karşısında duracak kişi henüz doğmadı


Etiketler: Tuna, başında, Girsberger, sahip, insan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.