20 Şubat 2020 Perşembe 10:42

GÜNDEM

Öğrenciye Kartvizit İş Kapısı Açıyor!

İstanbul Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü dört yıldır düzenlediği “Rengarenk Uluslararası Ticaret” etkinliğinde 400’e yakın konuk ağırladı. Öğrenciler bu etkinlikte sektördeki önemli isimlerden deneyimlerini dinlemekle kalmıyor, her etkinlik sonrası verilen katılım belgesi ile CV’lerini de zenginleştiriyor.Bir öğrenci mezuniyetine kadar yaklaşık 30 adet sertifikanın sahibi oluyor.

Öğrenciye Kartvizit İş Kapısı Açıyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ayşenur Topçuoğlu bölüm hakkında “Kadromuzun uluslararası ticarete yakın isimlerden oluşması nedeniyle kuruluşumuzdan bu yana pek çok ilke imza attık. Sigorta ve Dış Ticaret, Dış Ticarette Kalite ve Standartlar derslerini ilk kez müfredata ekledik. İş insanlarından oluşan danışma kurullarımız ile senede iki kere toplantı yapıyoruz. Onlardan görüş alıyoruz.

Mezuniyet projeleri kariyer kapısını açıyor

Öğrencilerimiz Kambiyo Rejimleri dersinde mezuniyet projesi olarak bir ürünü alıyor. Ambalajından kalite standartına o ürünün ihracat adımlarını projelendiriyor. Bunları iş insanlarından oluşan bir jüri değerlendiriyor ve geçme notunu onlar veriyor. Bu projeler öğrencilerime kariyer imkanı sunuyor. E-ticaret dersimiz var, öğrencilerimize web sayfası tasarlatıyoruz. Elektronik ticaretle uğraşan iş insanları bu web sayfalarını değerlendiriyor” diyor.

Gündemi, günceli takip eden bir müfredatla eğitim veren İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde öğrencilerle bir araya gelen iş insanlarının yüzde 80’i onları şirketlerinde staja davet ediyor. Bir bölümü de işe alıyor. Bölüm kapsamında hayata geçirilen öğrenci kartviziti projesi ile öğrenciler kartvizitlerini iş insanlarına verme imkanı yakalıyor. Bu sayede gençlere staj ve iş kapısı açılıyor.

“Rengarenk Uluslararası Ticaret” etkinliğine 18 Şubat 2020 tarihinde Cosmed’in CEO’su Deren Mataracı konuk oldu. Mataracı öğrencilerle Cosmed’in kuruluş ve ihracat hikayesini paylaştı.

İlginizi Çekebilir

Koronavirüs Salgınında Ayakkabı Ve Terlik Temizliğine Dikkat! Prof. Dr. Birol Baytan Cevaplıyor

KORONAVİRÜS SALGININDA AYAKKABI VE TERLİK TEMİZLİĞİNE DİKKAT! PROF. DR. BİROL BAYTAN CEVAPLIYOR


Başakşehir Şehir Hastanesi Ulaşım Yolları İbb Eski Yönetimi Tarafından Durduruldu

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ ULAŞIM YOLLARI İBB ESKİ YÖNETİMİ TARAFINDAN DURDURULDU


Tivibu İle Sinema

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, film izlemek #EvdenDeGüzel diyerek sinema heyecanını ve keyfini evlere taşıyor.


Ayhancan Güven Red Bull Gaming Ground@Home’Da Formula 1 Pilotlarıyla Yarıştı

Sayın Basın mensubu,


Düzeltme Fiyat Artışının Kanunda Yaptırımı Var!

OTOBÜS BİLETİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞ KANUNA AYKIRIDIR!


Etiketler: Ticaret, Bölüm, insanlarından, oluşan, kariyer

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.