11 Ocak 2019 Cuma 12:39

GÜNDEM

Öğretmen Akademisi Vakfı 'Yarıyıl Atölyeleri' Başlıyor

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), sömestre tatilinde, İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde 18 farklı atölyeye ev sahipliği yapacak. Yaratıcı yazmadan travmatik deneyimleri olan öğrencilerle çalışma eğitimine, dijital araçlarla zenginleştirilmiş matematikten şehirde yaban hayatı korumaya kadar zengin içerikler sunan atölyelere, kayıt yaptıran tüm öğretmenler ücretsiz olarak katılabilecek.

Öğretmen Akademisi Vakfı 'Yarıyıl Atölyeleri' Başlıyor
Öğretmen Akademisi Vakfı 'Yarıyıl Atölyeleri' Başlıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÖRAV, 2019 -2020 eğitim dönemi yarıyıl tatilinde düzenleyeceği atölyelerle öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. Sekiz gün boyunca 18 farklı konu başlığında atölyeler düzenleyecek olan Vakıf, yarıyıl tatili döneminde hem öğretmenlerin gelişimlerine katkı sağlamayı hem de keyifli ve verimli bir tatil dönemi geçirmelerini hedefliyor.

Tüm öğretmenlerin davetli olduğu yarıyıl atölyeleri, 21 - 31 Ocak tarihleri arasında Öğretmen Akademisi Vakfı’nın İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde gerçekleştirilecek. Yarım gün veya tam gün olarak planlan atölyeler, farklı kurumlardan gelen eğitimcilerin liderliğinde düzenlenecek.

Aralarında “Yaratıcı Yazma Oyunları”, “Zihin Haritaları”, “Şehirde Yaban Hayatı ve Yaban Hayatını Koruma”, “Geleceğimiz Buğday”, “Yöntem olarak Yaratıcı Drama”, “Girişimci Zihin Yapısında Çocuk Yetiştirmek”, “Başka Bir Müze Deneyimi Mümkün: Müze Kiti Projesi”, “Dijital Araçlarla Zenginleştirilmiş Matematik Dersleri”, “İlkokullarda Görevli Öğretmenler için Travmatik Deneyimleri Olan Çocuklarla Çalışma Eğitimi” başlıklı atölyelerin de yer aldığı program; beslenmeden psikolojiye, şehir yaşamından kişisel gelişime zengin bir içerik yelpazesi sunuyor.

Atölyelerin verimli yürütebilmesi için katılımcı sayısı kontenjanı olduğundan, katılmak isteyen öğretmenlerin http://user.orav.org.tr/event/register adresinden ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Atölye içerikleri ile ilgili tüm detaylı bilgilere kayıt sayfasından ulaşılabiliyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 230 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 167.000’den fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

İlginizi Çekebilir

İş Yaşamında Motivasyon Nasıl Sağlanır

Çalışanların motive edilmesi, psikolojiden sağlığa, iş performansından bağlılığa kadar birçok unsurda önemli rol oynuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Programı öğrencileri farklı kurumlardan uzmanlarla mülakatlar gerçekleştirerek ödül, eğitim, iş zenginleştirme ve esnek çalışma saatleri gibi modern motivasyon yöntemlerinin etkilerini araştırdı. Araştırma sonuçları “İş Yaşamı ve Ertelenemeyecek Konular” toplantısında paylaşıldı


Tuzla'daki Fabrika Yangını Kontrol Altına Alındı

Tuzla Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikada çıkan yangın 18.15 itibariyle kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları yürütülüyor. Patlamada yaralanan itfaiye eri Nebi Polat’ın tedavisi devam ediyor.


Overwatch’In Yeni Etkinliği Çok Özel Hediyelerle Geliyor

Oyuncular 17-30 Eylül tarihleri arasında beş sprey, altı oyuncu simgesi ve efsanevi Brick Bastion kostümüne sahip olabilecek.


İbb Plajlarında Sezon Sona Erdi

Her gün on binlerce İstanbulluyu temiz ve güvenli ortamda denizle buluşturan İBB Plajlarında sezon kapandı. 1 Haziran’da başlayan plaj hizmetleri 15 Eylül’de sona erdi. Yaz boyunca Menekşe, Güneş ve Caddebostan 1, 2, 3 olmak üzere 5 ayrı İBB Plajından toplam bir buçuk milyondan fazla kişi istifade etti.


Karaca İle İpek Yolu’Nun Zarif Esintileri Sofralara Taşındı...

Karaca, yeni koleksiyonunu İpek Yolu esintileriyle birleştiriyor. Kültürler arasındaki farklılığı ve bağlantıları temsil eden İpek Yolu şimdi Karaca sofralarındaki yerini alıyor. Sanat, zanaat ve insan değerlerinin yansıtıldığı yeni tasarımlar, evlere egzotik baharatlar ve en özel işçiliklerin öyküsünü getiriyor.


Etiketler: öğretmenlerin, kişisel, yarıyıl, Öğretmen, Akademisi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.