11 Ocak 2019 Cuma 12:39

GÜNDEM

Öğretmen Akademisi Vakfı 'Yarıyıl Atölyeleri' Başlıyor

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), sömestre tatilinde, İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde 18 farklı atölyeye ev sahipliği yapacak. Yaratıcı yazmadan travmatik deneyimleri olan öğrencilerle çalışma eğitimine, dijital araçlarla zenginleştirilmiş matematikten şehirde yaban hayatı korumaya kadar zengin içerikler sunan atölyelere, kayıt yaptıran tüm öğretmenler ücretsiz olarak katılabilecek.

Öğretmen Akademisi Vakfı 'Yarıyıl Atölyeleri' Başlıyor
Öğretmen Akademisi Vakfı 'Yarıyıl Atölyeleri' Başlıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÖRAV, 2019 -2020 eğitim dönemi yarıyıl tatilinde düzenleyeceği atölyelerle öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. Sekiz gün boyunca 18 farklı konu başlığında atölyeler düzenleyecek olan Vakıf, yarıyıl tatili döneminde hem öğretmenlerin gelişimlerine katkı sağlamayı hem de keyifli ve verimli bir tatil dönemi geçirmelerini hedefliyor.

Tüm öğretmenlerin davetli olduğu yarıyıl atölyeleri, 21 - 31 Ocak tarihleri arasında Öğretmen Akademisi Vakfı’nın İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde gerçekleştirilecek. Yarım gün veya tam gün olarak planlan atölyeler, farklı kurumlardan gelen eğitimcilerin liderliğinde düzenlenecek.

Aralarında “Yaratıcı Yazma Oyunları”, “Zihin Haritaları”, “Şehirde Yaban Hayatı ve Yaban Hayatını Koruma”, “Geleceğimiz Buğday”, “Yöntem olarak Yaratıcı Drama”, “Girişimci Zihin Yapısında Çocuk Yetiştirmek”, “Başka Bir Müze Deneyimi Mümkün: Müze Kiti Projesi”, “Dijital Araçlarla Zenginleştirilmiş Matematik Dersleri”, “İlkokullarda Görevli Öğretmenler için Travmatik Deneyimleri Olan Çocuklarla Çalışma Eğitimi” başlıklı atölyelerin de yer aldığı program; beslenmeden psikolojiye, şehir yaşamından kişisel gelişime zengin bir içerik yelpazesi sunuyor.

Atölyelerin verimli yürütebilmesi için katılımcı sayısı kontenjanı olduğundan, katılmak isteyen öğretmenlerin http://user.orav.org.tr/event/register adresinden ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Atölye içerikleri ile ilgili tüm detaylı bilgilere kayıt sayfasından ulaşılabiliyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 230 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 167.000’den fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

İlginizi Çekebilir

Türkiye İmsad Gündem Buluşmaları ''Fırtınalı Havada Dümende Olmak''

TÜRKİYE İMSAD GÜNDEM BULUŞMALARI: ‘FIRTINALI HAVADA DÜMENDE OLMAK’


Prof. Dr. Ahmet Kırman Uluslararası Cam Komisyonu’Nun Başkanlık Ödülü’Ne Layık Görüldü

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, dünyada cam biliminin en saygın kuruluşu olarak 1933 yılında beri faaliyet gösteren Uluslararası Cam Komisyonu tarafından Başkanlık Ödülü’ne layık görüldü. Uluslararası Cam Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Alicia Duran Carrera cam sanayinin gelişimine yaptığı olağanüstü katkılardan dolayı Prof. Dr. Ahmet Kırman’a ödülünü ABD’nin Boston kentinde düzenlenen bir törenle takdim etti.


L’Oréal Türkiye Gönüllüleri, Cerebral Palsy’Li Çocuklar İçin Çalıştı

L’Oréal Türkiye Gönüllüleri, Cerebral Palsy’li Çocuklar için ÇalıştıL’Oréal Türkiye Gönüllüleri’nden Cerebral Palsy’li Çocuklara Tam Destek!


Türkiye’De İlk Kez “Kent Ve Çocuk Yüksek Lisans Programı” Açılıyor

“TÜRKİYE NÜFUSUNUN YÜZDE 28,7’Sİ ÇOCUK”


Vodafone’Un Geri Dönüştürdüğü E Atıklar, Mardinli Çocuklara Kodlama Sınıfı Oldu

E-ATIKLAR KOD YAZIYOR


Etiketler: öğretmenlerin, kişisel, yarıyıl, Öğretmen, Akademisi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.