22 Ekim 2019 Salı 13:37

GÜNDEM

Oled Tv’Ler Düşük Mavi Işık Seviyesi İle Gözleri Koruyor

LG Electronics Hakkında:

Oled Tv’Ler Düşük Mavi Işık Seviyesi İle Gözleri Koruyor
Oled Tv’Ler Düşük Mavi Işık Seviyesi İle Gözleri Koruyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Televizyon önünde uzun saatler geçirenlerin en yaygın kaygılarından biri, ekran ışıklarının göz sağlıkları üzerinde olumsuz bir etki yaratma olasılığı. Özellikle art arda izlenen favori diziler, saatler süren programlar sonrası, hassas gözler, bu ışıkların etkisini görüşlerde bulanıklık, odaklanamama ya da baş ağrısı şeklinde hissetmeye başlayabiliyor. LG, TÜV Rheinland tarafından “göz dostu” olarak onaylanan OLED TV panelleri ile bu kaygıyı taşıyan tüketicilere çözüm sunuyor.

LG OLED TV panellerinin “göz dostu” sertifikası aldığı Göz Konfor Testi, üç genel kaygıyı ele alıyor: mavi ışık içeriği, titreme ve yüksek kaliteli görüntüleme. Yapılan çalışmalar, yüksek mavi ışığa maruz kalmanın uykusuzluk, göz hasarı, hatta görme kaybının da aralarında olduğu farklı sağlık sorunlarına yol açabileceğini gösteriyor. LG Display'in 65 inç OLED panelleri tarafından üretilen ışık, % 50 eşiğinin altında kalarak, % 34 mavi ışıktan oluşuyor. En yüksek özellikli 65 inç LCD paneller % 64 mavi ışık üretirken, LG Display'in OLED panelleri bu miktarın sadece yarısını yayıyor.

LG Display, Yüksek Renk Aralığı ve Yüksek Dinamik Aralık kategorileri dahil olmak üzere tüm test kriterlerini karşılıyor. LG’nin ışık yansıma kategorisinde aldığı % 0.87 oranı, LCD panellerin aldığı ortalama değerin yarısına denk geliyor.

LG Display Genel Müdür Yardımcısı ve TV İş Birimi Başkanı Dr. Chang-Ho Oh, “TÜV Rheinland tarafından belgelendirme, LG Display'in OLED TV panellerinin uluslararası alanda “göz dostu” olarak tanındığı anlamına geliyor. Tüketicilerin artık OLED TV'leri daha güvenle seçebileceklerini düşünüyoruz” dedi.

TÜV Rheinland’da Ürün Başkan Yardımcısı Holger Kunz, “TÜV Rheinland, test sertifikasyon alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip, uluslararası alanda hizmet veren bağımsız bir test hizmeti sağlayıcısıdır. LG Display'i sertifikasyon aldığı için tebrik ediyoruz ve şirketin yeni nesil ekran teknolojisi olan OLED'in kalitesiyle ilgili uluslararası tanınırlık kazanması için gerekli desteği sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Dünyanın tek büyük OLED üreticisi olan LG Display, Paju tesisinde 55, 65 ve 77 inç UHD OLED panelleri üretiyor. Guangzhou’daki OLED üretim tesisinin tamamlanmasıyla, aylık 60 bin unite üretim kapasitesine ulaşacak. Böylelikle aylık toplam üretim kapasitesi 130 bin üniteye çıkacak.

IHS Markit’in öngörüsüne göre, 2019 sonunda OLED satışları 3,8 milyon’a, 2020 sonunda ise 6,7 milyona çıkacak.

İlginizi Çekebilir

11. Kârgir Yapılarda Koruma Ve Onarım Semineri’Nde Ortak Miras Vurgusu

11. KÂRGİR YAPILARDA KORUMA VE ONARIM SEMİNERİ’NDE ORTAK MİRAS VURGUSU


İş Dünyasında Cinsiyet Eşitliği Yolunda Bir Adım Daha Pegasus Hava Yolları, Iata’Nın “25By2025” Girişimini İmzaladı

Pegasus Hava Yolları, IATA üyesi hava yollarının sektörde kadın temsilini 2025 yılına kadar %25 veya en az %25'e kadar artırması için oluşturulan “25by2025” girişimini dünyada ilk imzalayan hava yolu şirketlerinden biri olarak, cinsiyet dengesini sağlama konusundaki taahhütleri yerine getireceğinin sözünü verdi.


Boeing Ve Fraport, Frankfurt’Ta Düzenlenen Boeing Ecodemonstrator European Expo’Da Yenilikçi Teknolojiler Sergiliyor

Havacılığı ileriye taşıyan yenilikçi teknolojileri sergilemek üzere Boeing ve Fraport tarafından Frankfurt Havaalanı’nda düzenlenen Boeing ecoDemonstrator European Expo bugün başladı. Aralarında sektör paydaşları, öğrenciler ve çalışanların olduğu 1000’in üzerinde konuk, önümüzdeki iki gün boyunca teknoloji sergisine katılmak ve 2019 Boeing ecoDemonstrator test uçağındaki teknoloji projelerini incelemek için fuara kayıt yaptırdı. Bu yılki fuarda, bir adet Boeing 777, 50’nin üzerinde projeyi test etmek üzere “test uçağı” olarak hizmet verecek.


Teksüt Teksüt, Avrupa Kapısını Açtı

Kasım 2019


Acer, İşletmeler İçin Chrome Enterprise Portföyünü Genişletti

Editör Özeti


Etiketler: OLED, Display, Rheinland, panelleri, aldığı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.