20 Şubat 2019 Çarşamba 09:03

GÜNDEM

Olumsuz Hava Koşulları Veri Kaybını Artırıyor

VERİLERİNİZ KÖTÜ HAVA

Olumsuz Hava Koşulları Veri Kaybını Artırıyor
Olumsuz Hava Koşulları Veri Kaybını Artırıyor
Olumsuz Hava Koşulları Veri Kaybını Artırıyor
Olumsuz Hava Koşulları Veri Kaybını Artırıyor
Olumsuz Hava Koşulları Veri Kaybını Artırıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KOŞULLARINDAN ETKİLENMESİN!

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI

VERİ KAYBINI ARTIRIYOR

Yağmur, fırtına, aşırı sıcak gibi olumsuz hava koşulları cihazlarda hasar yaratarak veri kaybına yol açabiliyor. Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal, ağır hava koşullarından etkilenen cihazlardaki verileri korumanın yollarını paylaşıyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle yaz ve kış aylarının en ağır geçtiği zamanlarda sıvı teması, aşırı ısınma, elektrik kesintisi gibi durumlar depolama cihazlarının olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Şiddetli hava koşullarının yaşandığı dönemlerde veri kayıplarının arttığını belirten Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal, depolama cihazlarını bu gibi durumlarda olası bir hasardan korumak ya da hasar sonrası yanlış müdahalede bulunmamak adına kullanıcıların bilmesi gerekenleri paylaşıyor.

Verilerinizi Ağır Hava Koşullarından Korumanın Yolları

1. Yaz sıcakları, depolama cihazlarında aşırı ısınma yaratarak ciddi problemlerin habercisi olabiliyor. Bu nedenle bilgisayarlarınızı ve mobil cihazlarınızı nispeten soğuk ve kuru bir yerde tutun ve yazın aşırı sıcak olan araba gibi ortamlarda cihazlarınızı uzun süre bulundurmayın.

2. Cihazlarınızdaki soğutucuların düzenli çalıştığından emin olun. Bilgisayar işlemcisinin hızındaki artışlar, daha çok güce ihtiyaç duymasına yol açar. Bu durum ise cihazın ısınmasına sebebiyet vereceği için özellikle yaz aylarında cihazların soğutma sisteminde bir eksiklik olması veri kaybına yol açabilir.

3. Yıldırım düşmeleri ani veri kayıpları yaratabiliyor. Böyle bir zararı önlemek için güç kaynağınız ile bilgisayarınızın elektrik kablosu arasında bir voltaj sabitleyici kullanın.

4. Elektrik kesintileri sırasında cihazlarınızın kapanmasını engelleyecek çözümlerle veri kaybının önüne geçecek önlemler alın.

Hava Koşullarından Etkilenen Cihazlara Bunları Yapmayın!

1. Hasarlı olduğunu açık olarak gördüğünüz laptop, masaüstü bilgisayar, telefon, tablet ya da hard diskleri çalıştırmayı kesinlikle denemeyin.

2. Kullanıcıların yanlış müdahaleleri nedeniyle pek çok veri kurtarma operasyonu daha zor hale geliyor. Verilerinizin tamamen kaybolmasını önlemek adına zarar gören hiçbir diskin ya da sunucunun içini açıp parçalara ayırmayın ya da temizlemeye çalışmayın.

3.Yağmur gibi nedenlerle sıvı temasına maruz kalan cihazları açıp kurutmaya çalışmayın. Saç kurutma makinesi gibi cihazların maruz bıraktığı sıcak, diskleri aşındırarak hasarı artırır. Diski nemli haliyle bırakıp profesyonel ellere teslim etmek ise veri kurtarma şansını artıracaktır.

4. Fiziksel hasar görmüş bir hard diskteki verileri veri kurtarma yazılımı aracılığıyla kurtarmayı denemeyin. Bu tür yazılımlar, sadece tamamen çalışan ve böyle bir hasara sahip olmayan disklerde işe yarar.

5. Zarar ne kadar ciddi gözükürse gözüksün, verilerinizin kurtarılamayacağına emin olup verinizden vazgeçmeyin. Medyanızla bir profesyonel veri kurtarma hizmetlerine başvurarak veri kurtarma seçeneklerinizi ve şansınızı öğrenin.

Veri Kurtarma Hizmetleri Ltd. Hakkında:

Türkiye'nin profesyonel veri kurtarma alanında önde gelen firması Veri Kurtarma Hizmetleri Ltd., 15 yıllık tecrübesi, 3000’den fazla çözüm ortağı ve Türkiye’nin ilk clean-room laboratuvarı ile veri kaybı yaşayan kullanıcılara hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana yatırım maliyeti 5 milyon doları bulan Veri Kurtarma Hizmetleri Ltd., her türlü dijital kayıt ortamında veri kurtarma, veri kopyalama, veri silme, bilişim suçlarına yönelik veri araştırma ve şifre çözme işlemleri yürütmekte, bu alanda var olan tüm yeni teknolojileri başarıyla kullanmaktadır. Yakın zaman önce AR-GE faaliyetlerine de başlamış, yerli ve milli yazılım ve donanım üretiminde de kendi alanında lider konumda olmaya aday olmuştur.

İlginizi Çekebilir

Amerikan Rüyası Kâbusa Dönüşürken

ABD’li yazar F. Scott Fitzgerald’ın “Caz Çağı Öyküleri”, Amerikan rüyasının nasıl kâbusa dönüştüğünü anlatan hikâyelerden oluşuyor. VakıfBank Kültür Yayınları’nın okura sunduğu kitapta Fitzgerald, ihtişamı ve aşırıya kaçmayı resmediyor, karakterleriyle çöküşün ayak seslerini duyuruyor.


Rtb House, 3 Yılda Yüzde 721 Büyüdü

RTB House, Avrupa'nın en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında


Emin Grup'tan Kudüs Gecesi

Emin Grup'tan Kudüs Gecesi


Kadın Ve Erkek İçin Üreme Diyeti Yaptılar

Genellikle kadınlar için yapılan üreme diyeti bu sefer hem kadın hem de erkekler için geliştirildi. Yeni Üreme Diyeti, erkeklerin sperm kalitesinde parametreleri düzeltirken kadınlarda hamilelik oranlarını yükseltiyor.


Takeda Türkiye’Nin Yeni Genel Müdürü Şeyda Atadan Memiş Oldu

TAKEDA TÜRKİYE’NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ


Etiketler: veri, kurtarma, gibi, Veri, Kurtarma

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.