16 Mart 2019 Cumartesi 11:24

GÜNDEM

Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin 13 Nisan 2019 tarihinde yapılacak 57. Olağan Genel Kurulu için Genel Başkan adayı olarak Kamber Çal belirlendi.

Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi
Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi
Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi
Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi
Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi
Önder Yeni Başkan Adayını Belirledi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Başkan adayının belirlenmesi için Başkanlar Kurulu, Yönetim Kurlu, Denetleme ve Disiplin Kurulu, eski ve yeni Yönetim Kurulu üyeleri dernek genel merkezinde bir araya geldi. Toplantıda, 61 yılını geride bırakan derneğin 4 yıldır genel başkanlığını yapan ve görevi devreden Halit Bekiroğlu’nun yerine gelecek ismin kim olacağı ele alındı. Yapılan istişareler sonucu ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Kamber Çal’ın adaylığı konusunda görüş birliğine varıldı.

Kişi odaklı olmadık

Halit Bekiroğlu, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan ÖNDER’in birikiminden ve teamüllerinden bahsederek başkan adayı belirleme sürecindeki usul ve nezaket dolayısıyla teşekkür ederek şunları ifade etti: “Kişilerin ön plana çıkmadığı, faaliyetlerin ve kurumsal yapının ön plana çıktığı ÖNDER’de geçmişten gelen birikimin yenilenerek geleceğe taşınmasını kıymetli bulduk ve ekip olarak buna katkıda bulunmaya çalıştık. Kişilerin uzun süre bir görevde kalmaması daha çok insanın yetişmesine ve dinamizmin sürdürülmesine vesile olacaktır.”

Büyük bir emaneti yüklendik

ÖNDER Yönetimi tarafından çeşitli toplantılar yapılarak mutabakatla genel başkan adaylığına karar verilen Kamber Çal yaptığı değerlendirmede, "Büyük bir emaneti yüklendik. Öncelikle göreve layık gören herkese teşekkür ediyorum” dedi. Çal, 60 yılı aşkın hizmete devam eden ÖNDER'in yükünün ağır olduğunu ama aynı zamanda onur duyulacak bir görev olduğunu ifade ederek devralacağı bayrağı daha da ilerilere taşımak için çaba gösterdiğini söyledi.

İmam hatipler en önemli model

Milyonlarca mezunu ve hızla artan mensupları ile ÖNDER’in, Mezun derneklerinin, İmam Hatip camiasının büyük bir birikim ve potansiyele sahip olduğunu kaydeden Çal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sebeple imam hatiplerin sadece Türkiye'ye değil, dünyaya model olacağı bir çaba içerisindeyiz. İmam hatip mücadelesi, darbe dönemlerini aşıp her defasında küllerinden yeniden doğan bir çabadır. İmam hatipler çok daha nitelikli hale gelerek daha önce olduğu gibi bundan sonra da öncü nesillerin yetişmesine vesile olacaktır.”

Başkanlar Kurulu üyelerinin, Din Öğretimi Genel Müdürünün, Denetleme Kurulu Başkanı’nın ve Öncüspor Başkanı’nın birer konuşma yaptığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duayla tamamlandı.

KAMBER ÇAL KİMDİR?

1972 Kayseri’nin Develi ilçesinde doğan Kamber Çal ilkokulu köyünde tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Develi İmam-Hatip Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Lise ve Üniversite yıllarında muhtelif sivil toplum kuruluşlarında görevler yapan Çal, Başakşehir İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (BİHADER) kurucu başkanlığını yaptığı dönemlerde okulların nicel ve nitel gelişimine katkıda bulundu. Pendik Ömer Çam AİHL Okul Aile Birliği yönetiminde görev alan Kamber Çal 2017-2018 eğitim sezonunda İstanbul Recep Tayyip Erdoğan AİHL Okul Aile Birliği Başkanlığını yaptı.

2017’de yapılan 56. Genel Kurul’da ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2018-2019 eğitim sezonunda ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2014 yılına kadar siyasi çalışmalarda bulunan ve meclis üyeliği de yapan Kamber Çal, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, TÜRES (Türkiye Turizm ve Restoranlar Derneği) üyelikleri yaptı.

Çal, halen sağlık ve gıda sektöründe ticaretle iştigal etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Abdullah CEYLAN

Genel Sekreter

Alemdar Mah. Yerebatan Cad.

Salkım Söğüt Sok. No:7

Fatih-İSTANBUL

İlginizi Çekebilir

Oppo’Nun İlk 5G Akıllı Telefonu 5G Ce Sertifikası Aldı

OPPO’NUN İLK 5G AKILLI TELEFONU 5G CE SERTİFİKASI ALDI


Amerikan Hastanesi Sanata Verdiği Desteği İksv İşbirliği İle Sürdürüyor

Kurulduğu günden bu yana kültür ve sanata verdiği desteği sürdüren Amerikan Hastanesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2019 yılı boyunca düzenlenecek olan etkinliklerin sağlık servis sponsoru oldu.


Play Doh İle Çocukların Hayalleri Emaar Mall’Da Gerçek Oluyor...

İstanbul’un en gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar Mall, çocuklara yönelik etkinlik serisine bir yenisini daha ekliyor. 23 – 31 Mart tarihleri arasında Emaar Mall’da kurulacak Play-Doh etkinlik alanında çocuklar, oyun hamurları ve dijital karakter kalıplarıyla yaratıcılıklarını geliştirirken hayallerini de canlandırma fırsatı bulacak.


Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam

Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD), ‘’Büyük Türkiye için üretmeye devam’’ başlığı altında kamu kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör temsilcileriyle ortaklaşa paneller düzenliyor. Büyük yankı uyandırması beklenen ve Türkiye’nin 20 noktasında düzenlenmesi planlanan etkinliklerin ilki dün İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşti.


İki Türk Öğrenci Abd’De Uzay Kampına Seçildi

İstanbul, Türkiye; 22 Mart, 2019 – Honeywell, Türkiye de dahil olmak üzere 41 ülkeden 292 öğrencinin katıldığı Huntsville, Alabama'da bulunan ABD Uzay ve Roket Merkezi’nde her yıl gerçekleşen Honeywell Liderlik Akademisi’ne (HLCA) sponsor olarak destek veriyor. İki hafta süren programlar kapsamında öğrenciler, kodlama, bilgisayar bilimleri ve astronotlukta karşılaşılan zorluklarla bire bir mücadele ederek; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında kariyer yapmaya teşvik ediliyor.


Etiketler: ÖNDER, Kurulu, Genel, Kamber, İmam

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.