16 Nisan 2019 Salı 10:49

MODA

Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor

OPPO, ROYAL COLLEGE OF ART İLE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK GENÇ TASARIMCILARI DESTEKLİYOR

Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor
Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor
Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor
Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor
Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

OPPO’nun dünyaca ünlü sanat okulu Royal College of Art ile yaptığı iş birliği kapsamında, genç tasarımcıların 5G dönemine ve ileriye dönük ürün tasarımları Milano Moda Haftası 2019'da sergilendi.

Akıllı telefon pazarının öncü markası OPPO, Royal College of Art (RCA) ile geleceğin tasarımcılarını desteklemek amacıyla bir iş birliğine imza attı. OPPO’nun bu değerli desteği, RCA Tasarım Ürünleri Programı öğrencilerinin Milano Moda Haftası 2019’da yaptığı sergide gözler önüne serildi. OPPO, Milano Moda Haftası kapsamında sanat eğitiminin en köklü üniversitelerinden RCA ile ortaklık kuran tek teknoloji şirketi oldu. Lider akıllı telefon üreticileri arasında yer alan OPPO, aynı zamanda Londra’da kurduğu OPPO Tasarım Merkezi ile dünya çapındaki genç tasarımcıların gelişimini destekliyor.

OPPO’da Akıllı Telefon Başkanlığı yapan Garven Yin, RCA ile yapılan ortaklık konusunda şunları söyledi: “Teknoloji ve sanatın bütünleşmesine tutkuyla yaklaşıyoruz. Bu nedenle RCA Tasarım Ürünleri Programı ile çalışmaktan memnunuz. RCA ile OPPO, estetik memnuniyet ve yenilikçi teknoloji konusunda bir sinerji oluşturdu. Buna paralel olarak, inovasyon tasarımı için öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeye büyük önem veriyoruz. OPPO olarak gelecekte de RCA gibi önde gelen kurumlarla güçlü iş birlikçi projeler yapmaya ve genç tasarımcıların gelişimini desteklemeye devam edeceğiz.”

5G döneminde tasarım

OPPO, gelişmekte olan 5G çağını aktif olarak benimsiyor. Kullanıcılar için akıllı bağlantı teknolojileri ile daha fazla değer yaratma amacında olan OPPO, nesnelerin interneti çözümlerini doğru bir şekilde kullanıyor ve yenilikçi 5G senaryoları geliştiriyor. OPPO, RCA ile yaptığı iş birliğinin bir parçası olarak, “5G Döneminde Akıllı Yaşam Alanları” projesini paylaştı. Marka, bu proje ile öğrencileri ileri teknoloji ürün tasarımı konusunda keşif yapmaya davet etti. OPPO’nun endüstriyel tasarım ekibi, 15 günden fazla süren birçok çalıştay ile öğrencilerin yenilikçi fikirlerini tasarım ürünlerine uygulamasına yardımcı oldu.

RCA’nın Tasarım Ürünleri Başkanı Profesör Saeema Ahmed-Kristensen şunları söyledi: “RCA Tasarım Ürünleri Programı, insanların mevcut ve gelecek gerçek dünyadaki zorlukların üstesinden gelebilecekleri, bağlamsal içgörü ve empati ile yüksek düzeyde yaratıcılık ve teknik yeteneği dengelemek için çalışıyor. OPPO ile yaptığımız eşsiz ve derinlemesine iş birliği sayesinde, öğrencilerimiz akıllı cihaz tasarımının eğilimleri hakkında derin ve pratik bir bakış açısı kazanıyor. Bu yenilikçi tasarımları bu yılki Milano Moda Haftası'nda bir araya getirmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

OPPO, yeni nesil tasarımcıların gelişmesini teşvik ediyor

RCA'dan 24 öğrenci OPPO ile yapılan programa katıldı. Program kapsamında 5G döneminde kişisel teknoloji için çeşitli yenilikçi kullanım durumlarını gösteren 23 yüksek kaliteli tasarım yaratıldı. OPPO ve RCA, Milano Moda Haftası'nda yer alan Ventura Future sergi alanında sergilenen dört seçkin tasarımı ortak karar vererek seçti. Ayrıca, programın kazananlarına OPPO Londra Tasarım Merkezi'nde uygulamalı yenilik tasarımı konusunda bir yaz stajı fırsatı sunuldu.

OPPO Londra Tasarım Merkezi, OPPO’nun yenilikçi tasarım araştırmasının ön saflarında yer alıyor. Merkez, OPPO’nun tasarım yeteneklerini geliştirmek için dünyanın dört bir yanından premium tasarım kaynakları sağlamayı hedefliyor. RCA ile yapılan çalışma, uluslararası üne sahip bir sanat ve tasarım üniversitesiyle OPPO Londra Tasarım Merkezi’nin ilk iş birliğini işaret ediyor. Gelecekte, OPPO Londra Tasarım Merkezi, endüstriyel tasarım, sanat tasarımı ve inovasyon tasarımını keşfetmek için önde gelen sanat okulları, prestijli tasarımcılar ve sanat organizasyonları ile geniş bir iş birliği içinde olmayı hedefliyor. OPPO ayrıca proje iş birlikleri, yaz kampı programları ve diğer girişimlerle dünyanın dört bir yanından seçkin genç tasarımcıların yetişmesine yardımcı olmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir

Açık Alanlarda Çalışanlar Dikkat! Verileriniz Tehlikede!

Günümüzde birçok insan, ofis masraflarını ortadan kaldırdığı için yeni nesil kahvecileri sıklıkla çalışma alanı olarak kullanmaya başladı. Bu alanlarda çalışmak keyifli ve ekonomik gözükse de süreç içinde ortaya çıkan güvenlik problemi akıllardaki en büyük soru işareti.


Kipa Alışveriş Merkezleri’Nde Geleneksel Resim Yarışması Coşkusu Başlıyor

Kipa Alışveriş Merkezleri çocukları eğlendirirken eğiten ve hayal dünyalarını geliştiren etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bu yıl 9’uncu kez düzenlenecek olan Kipa Alışveriş Merkezleri Geleneksel Çocuk Resim Yarışması bu yıl da yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak çocukları bekliyor.


The Body Shop’In İlk Kiosk Mağazası Zorlu Center’Da! & Görseller

THE BODY SHOP’IN İLK KİOSK MAĞAZASI ZORLU CENTER’DA


Aksigorta’Dan Yeni Ürün Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel hastane kullanım alışkanlığının giderek yaygınlaştığı günümüzde sigortalılarının ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak ürün ve hizmetlerini genişleten Aksigorta, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile Sgk anlaşmalı özel hastanelerde sıra beklemeden ve kaliteli hizmet almak isteyen müşterilerin ödeyecekleri fark ücretlerin karşılanması için güvence sunuyor.


“Çocuk İzleri” Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin 23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Çocuk İzleri” Resim Sergisi, Faber – Castell’in desteğiyle 18 Nisan – 18 Mayıs tarihleri arasında İMOGA Grafik Sanatlar Müzesi’nde sanatseverleri ağırlıyor


Etiketler: OPPO, Tasarım, tasarım, sanat, yenilikçi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.