24 Ocak 2019 Perşembe 12:14

GÜNDEM

Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından düzenlenen “ÖRAV Eğitimcileri Kampı”, 19-23 Ocak tarihleri arasında Kartal Titanic Otel’de gerçekleştirildi. “Şimdi Üretim Zamanı” temasıyla düzenlenen kampa Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan ÖRAV’ın 200 eğitimcisi katıldı.

Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu
Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu
Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu
Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu
Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu
Öravlılar “Şimdi Üretim Zamanı” Demek İçin Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sömestr tatiline denk gelen 5 günlük kamp boyunca eğitimciler; Vakfın çatı programı olan Öğrenen Lider Öğretmen eğitimi ve eğitim yöneticilerine özel olarak tasarlanmış Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı eğitiminin içeriğini güncelledi. Eğitimciler ayrıca Vakfın çevrimiçi anket aracılığıyla yaptığı ihtiyaç analizi sonucunda sahadan gelen taleplere yanıt verecek yeni bir programın daha ana çatısını şekillendirdi. Aktif öğrenme, teknolojinin eğitime entegrasyonu, özel eğitim, öğretmen koçluğu gibi başlıkları içeren yeni programın da yaz sonunda son halini alması hedefleniyor.

Kamp boyunca ayrıca ÖRAV Yönetimi, Vakfın 2019 yılı hedeflerini tüm eğitimcileriyle paylaşırken, eğitimciler de gerek kişisel gerekse de takım olarak 2019 için kendi gelişim hedeflerini belirledi.

ÖRAV Eğitimcileri Kampı’nın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Dr. Adem Çilek, kampa katılan eğitimcilerin her birinin özel olduğunu vurgulayan ve sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen konuşmasında şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu programı kapsamında, öğretmenlerimizin öneminin anlaşılması için çaba harcıyoruz. Sizler eğitim sistemimize ve Bakanlığımıza bugün burada olduğu gibi harika fikirler üreterek çok önemli katkılarda bulunuyorsunuz. Bu destek çok önemli. Sizler özelsiniz, özel kalmaya da devam edin.”

Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Füsun Çürüksu ise yaptığı konuşmada, sömestr tatilinde dinlenmek yerine 5 gün boyunca oldukça yoğun geçen bir kampa katılmayı seçen tüm öğretmenlere teşekkür etti. Çürüksu konuşmasına şöyle devam etti:“2019 yılının zorlu bir yıl olacağını biliyoruz. ÖRAV zaten tam da bu nedenle var. Zorluklarla mücadele etme yolunda eğitimi meşale kabul ederek yoluna devam etmek, eğitici eğitimine ihtiyaç duyulmayacak günlere ulaşmak için var. İçerisinde bulunduğumuz koşullar, ÖRAV’ın misyonu önünde bir engel değil, aksine bizi daha çok çalışmaya, daha hızlı adımlar atmaya yönlendiren unsurlar. Hepimizin ÖRAV adına, eğitim sistemimiz adına harika planları ve önerileri var. ÖRAV ailesine ve ekibin kuvvetine olan inancım tam. Bugün burada bizimle olan tüm eğitimcilerimize ve bu kampı gerçekleştirmemiz için gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 230 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 167.000’den fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

İlginizi Çekebilir

Kıa Ve Anadolu Efes Spor Kulübü İş Birliği Beşinci Yılında Ve Görseller

Otomotiv sektörünün öncü markalarından KIA, 2019 -2020 sezonunda da Türk basketbolunda ilklerin öncüsü Anadolu Efes Spor Kulübü ile iş birliğine devam edeceğini açıkladı. İş birliği kapsamında Anadolu Efes’in araç sponsorluğunu üstlenen KIA, kulübün basketbolcularına yıl boyunca kullanacakları Sportage model araçları teslim etti. KIA, iş birliği kapsamında Sinan Erdem Spor Salonu’nda farklı etkinliklerle Anadolu Efes maçlarını renklendirmeyi sürdürecek.


Aws İstanbul’Daki İlk Pop Up Loft İle Türkiye’Deki Yerli Yetenekleri Destekliyor

Amazon Web Services (AWS); start-uplara, işletmelere ve AWS meraklılarına çeşitli ücretsiz aktiviteler, eğitim atölyeleri ve etkinlikler sunan Türkiye'deki ilk Pop-Up Loft’u başlattı. İstanbul’daki Galata Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Loft, 16 Eylül - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında sistem kuruculara, girişimcilere ve geliştiricilere, güçlü ve başarılı bulut tabanlı uygulamalar oluşturmalarına yardım edecek AWS kaynaklarına ve uzmanlarına erişme fırsatı sunuyor.


Acı Şeker Diyabet!

Batıgöz Sağlık Grubu


Jcr Sur Yapı Kaynak Yaratmaya Devam Ediyor

Dünyanın en önemli kredi derecelendirme kuruluşlarından biri olan JCR-Eurasia Rating, Sur Yapı ve Sur Enerji’nin ulusal ve uluslararası ölçekte yatırım yapılabilir kategorisinde olduğunu duyurdu.


Modül İstanbul Kanyon’Da

Kanyon, tasarımı ve belli bir yaşam tarzını merkezine almış farklı markaların vitrini olan konseptiyle meşhur Modül İstanbul’u misafirleriyle buluşturuyor. Takıdan çantaya, ev tekstilinden modaya, gözlükten ev dekorasyonuna, kırtasiyeden kozmetiğe ve çocuk giyim & oyuncaklarına kadar her bütçeye ve kişiye uygun çeşit çeşit ürün ve hediye alternatifleri bulunan Modül İstanbul’un özel tasarım markalarını yakından tanımak için 19-20-21 Eylül tarihlerinde Kanyon’a davetlisiniz.


Etiketler: ÖRAV, eğitim, Öğretmen, özel, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.