3 Ocak 2019 Perşembe 13:07

GÜNDEM

Orta Ölçekli Şirketlere Birinci Sınıf Güvenlik Kalkanı

Network ve ağ teknolojileri alanında lider firmalardan biri konumunda olan Zyxel, KOBİ’lerin veri ağlarını güven altına almak için yeni nesil güvenlik duvarı ATP ürün ailesini genişletti. Serinin en yeni üyesi; ATP800, “akıllı bulut” özelliği ile kalkan vazifesi görerek orta ölçekli şirketlerde birinci sınıf koruma sağlıyor.

Orta Ölçekli Şirketlere Birinci Sınıf Güvenlik Kalkanı
Orta Ölçekli Şirketlere Birinci Sınıf Güvenlik Kalkanı
Orta Ölçekli Şirketlere Birinci Sınıf Güvenlik Kalkanı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Pazar araştırmaları verilerine göre 2018’de 838 milyon kötü amaçlı yazılım çeşidi tespit edildi. Yapay zeka ürünü yeni nesil tehditlerin sayısındaki bu hızlı artış, geleneksel güvenlik çözümlerini yetersiz bırakıyor.Pazarın bu ihtiyacından yola çıkan Zyxel, ATP serisi güvenlik duvarı serisi için ekstra koruma sağlayan“Bulut Sorgu- Bulut Zekası ” özelliğini geliştirdi. Sınırlı BT personeli ile çalışan KOBİ’leri adresleyen ATP800, özelikle malware (kötü amaçlı yazılım) ve zero day( sıfır gün) ataklarına karşı kalkan vazifesi görüyor. Alışılmışın dışında ekstra güvenlik önlemleri sunan ürün, bulut tabanlı tehdit zekası tespit yaklaşımı ile kötü amaçlı yazılımlara karşı anında önlem alıyor.

Günümüzün siber saldırıları; crypto jacking (gizli kripto para madenciliği), malware (kötü amaçlı yazılım), ransomware (fidye yazılımı) çeşitleri gibi farklı tehditlerle birlikte her geçen gün çoğalıyor. ZyWALL ATP800 Firewall, geleceğin bilinmeyen ataklarına karşı derinlemesine savunma sağlayarak, tüm bu gelişmiş tehditlere karşı kusursuz koruma sunan “akıllı bulut” sistemi ile KOBİ’lerin iş yükünü de hafifletiyor.

Çok katmanlı koruma

ATP800, içerden ve dışarıdan gelen tehditlere karşı konvansiyonel güvenlik çözümlerinden farklı olarak çok katmanlı koruma sağlıyor. Çözümün yapay zekaya dayalı algoritması, kuruma yapılan her siber tehdidi önem derecesine göre sınıflandırıyor. Böylece işletmelerin en aktif tehditleri tanımlaması ve ona uygun önlem alması sağlanıyor.

Donanım kapasitesi sizi zorlamasın, buluta terfi edin!

Kötü amaçlı yazılım taramasının, donanım kapasitesiyle sınırlı olduğuna dikkat çeken Zyxel Satış Mühendisi Kerem Kırkıç “Örneğin, bir güvenlik duvarının veri tabanında depolanabilecek tehdit sayısının belli bir limiti vardır. Bulut tabanlı veri tabanının kullanılması ise işletmelere esneklik ve yüksek kapasite vaat eder. Saldırıları daha geniş bir açıdan derinlemesine değerlendirmenize olanak tanıyan bu yapı, güvenlik duvarının performansından ödün vermeden yanıt süresini de saniyeler seviyesine indirir. ATP800, bulut tabanlı sandboxing özelliği sayesinde dışarıdan ağa saldırı veya tanımlanamayan bir program olduğunda zararlı virüslere karşı uçtan uca en efektif önlemleri alır” dedi.

Hepsi bir arada!

Büyüyen işletmeler için en güvenli çözüm

Sandboxing’in (Korumalı Alan), geleneksel statik güvenlik mekanizmasının algılayamayacağı yeni zararlı yazılım türlerini tanımlamak için bilinmeyen dosyalar içeren ve sıfır gün (zero day) saldırılarına karşı koruma sağlayan yalıtılmış bir bulut ortamı olduğunu hatırlatan Kırkıç sözlerini şöyle noktaladı:

“Bilinmeyen programların çalıştırılması ve incelenmesi Sandboxing bulut içinde yapılır, sonrasında uygulamanın davranışı analiz edilir ve zararlı olup olmadığı belirlenir. ATP serisindeki çok katmanlı koruma özelliği bu nedenle veri ağlarında ekstra güvenlik sağlar. Zyxel’in yeni nesil güvenlik kalkanı, dünya genelindeki tespit edilen her yeni ve farklı virüse karşı önlem alır. Sürekli güncellenen seri, veri ağlarına sızmaya çalışan virüslere geçit vermez. Ürün “all-in-one” (hepsi bir arada) ağ geçidi çözümü olması nedeniyle kurumlara maliyet avantajı sunmaktadır.”

Komple çözüm sunan Zyxel ATP serisi, tehditlerin yapılarına özel, farklı davranış modeli sergileyen 5 özel güvenlik katmanını bünyesinde barındırıyor. İnternet güvenliği ( içerik ve botnet filtreleme), uygulama ve e-posta güvenliği, saldırı tespit ve önleme, coğrafi ( ülke bazlı) engelleme, yönetilebilir AP servisleri, güvenlik raporlama, bulut tabanlı güvenlik izleme ve analiz servisleri* secure reporter gibi farklı kategoride hizmet paketi bulunduran yeni seriden işletmeler ihtiyaçlarını kapsayan seçenekleri tercih etme imkanına sahip.

8.000 Mbps'ye kadar verimli çalışma ortamı sunan ATP800, 200- 500 kişi arasında çalışanı bulunan orta ölçekli işletmeler için tasarlandı. Bulut sorgulama, Makine öğrenme tabanlı bulut zekası, anlık raporlama ve analitik değerlendirme, çok katmanlı koruma, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra savunma gibi artıları bulunan güvenlik duvarının, tüm servis katmanları ATP 200 ve ATP 500’de olduğu gibi 1 yıl ücretsiz olarak kullanılabilir. Her farklı katmanın tüm özelliklerini deneyimleme şansı elde eden işletmeler bir yılsonunda Gold ve Silver hizmet paketinden ihtiyacı olanı servis grubunu seçebilirler.

İlginizi Çekebilir

Bmw İ8'in Plug İn Hybrid Motoru 5. Kez Yılın Motoru Seçildi

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin plug-in-hybrid otomobili BMW i8'in ödül avcısı motoru, Yılın Motoru Ödülleri’nde ‘’En İyi Hibrit Motor’’ kategorisinde birinciliği elde ederek üst üste 5. kez Yılın Motoru seçildi. 2014 yılında pazara sunulan BMW i8’in plug-in-hybrid motor sistemi, ‘’Best Hybrid Powertrain’’ kategorisinde birinci oldu.


Son Dakika! İyi Parti 39 İlçede İtiraz Etti!

SON DAKİKA!


Şampiyon Galatasaray’A Türk Telekom Ana Sponsorluğunda Özel Kutlama

Galatasaray 22. şampiyonluğunu kazanıp büyük ses getirirken Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu Şampiyonluk Kupası’nı Türk Telekom Stadyumu’nda, Türk Telekom ana sponsorluğundaki özel etkinlikte taraftarlarıyla birlikte kaldırdı. Onbinlerce seyircinin katıldığı kutlamalar birbirinden renkli görüntülere sahne olurken adeta yer sarı gök kırmızı oldu.


7. Giv Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen 7. GİV Girişimcilik Ödül Töreni, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, üniversite rektörleri, akademisyen, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK temsilcileri ve girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti.


1915 Çanakkale Köprüsü’Nde Asya Kule Keson Temeli Batırıldı

1915 Çanakkale Yükseliyor


Etiketler: güvenlik, karşı, koruma, bulut, farklı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.