27 Şubat 2020 Perşembe 15:11

GÜNDEM

Otogarda Öncelik Mevcut Kiracının

Mülkiyeti İBB'ye ait Büyük İstanbul Otogarı'ndaki dükkan ve ticari alanlar kiraya verilirken, öncelik mevcut kiracıların olacak. Sadece kâr ve kazanç amacı gütmeyen İBB, bu anlayışla daha güvenilir bir hizmet sunulmasını hedefliyor.

Otogarda Öncelik Mevcut Kiracının
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yap- işlet- devret modeline göre inşa edilen ve 25 yıllık işletme dönemi 5 Mayıs 2019 tarihinde sona eren İstanbul Otogarı'nın yönetimi 9 Eylül'den bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) bulunuyor. Teslim alır almaz, Otogar'ın içinde kapsamlı bir bakım, onarım ve temizlik çalışması yürüten İBB, ticari işletmelerin kiraya verilmesi için ihale açtı. İhaleyi, İBB İştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ üstlendi.

MEVCUT KİRACILARA ÖNCELİK

İBB ve Boğaziçi Yönetim AŞ, Otogar'da bulunan ticari alanların işletilmesinde önceliği, fiilen faaliyet yürüten işletmecilere verme kararı aldı. İBB, işyerinde çalışarak hizmet veren, değer üreten ve Otogar yönetimine karşı yükümlülüklerini yerine getiren işletmecilerin kiralamada tercih edilmesine özen gösterdi.

Otogar'ın geçmiş dönem sözleşmesi 25 yıllık olduğundan tahsis belgeleri eski sözleşme süresi bitiminde sona erdi. İBB sadece kar ve kazanç amacı gütmeden, Otogarın tüm İstanbulluların güvenle kullanabileceği bir yer olmasını amaçlıyor.

YENİ OTOGRADAN HERKES MEMNUN

Bu kapsamda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve işletmeci Boğaziçi Yönetim AŞ,tüm İstanbulluların huzur içinde kullanabileceği bir Otogar için hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor.İBB, Otogarı devraldıktan sonra kapsamlı bir onarım çalışması yaptı. Merkezi ödeme sistemini hayata geçirip, giriş-çıkışlarda oluşan trafiği rahatlattı. Geçmiş dönemde çokça şikayet alan tuvaletler başta olmak üzere halka açık alanlar Boğaziçi Yönetim AŞ kontrolünde yenilenmeye başlandı. Geçmiş dönemde birçok olumsuzlukla anılan Otogar'dan hem İstanbullular hem de esnaf memnun.

İlginizi Çekebilir

Geforce Now’Da Oyuna Hazır – Muhteşem Bağımsız Yapımlar!

NVIDIA, Indie Spotlight Programı’yla bağımsız oyun geliştiricilerini uzun zamandır destekliyor ve artık GeForce NOW en iyi ve en parlak olanları tanıtmak için başka bir yol sunuyor. Bu haftanın GeForce NOW’da Oyuna Hazır güncellemesinde bazı muhteşem bağımsız yapımlar yer alıyor.


Xiaomi 2019 Yılını 29 Milyar Dolar Gelirle Tamamladı

Xiaomi 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. 2019 yılında tüm iş kollarında sağlam bir büyüme yakalayan Xiaomi’nin toplam geliri yıllık %17,7’lik büyüme ile ilk kez 200 milyar RMB’yi aşarak 208,5 milyar RMB (29,4 milyar USD) oldu. Böylece 9 yılda %112’lik büyüme yakalayan şirket yıllık net karını 11,5 milyar RMB’ye (1,6 milyar USD) çıkardı.


İbb, Mahkemenin Gar Kararının Reddi İçin Danıştay’A Gidecek

İstanbul 11. İdare Mahkemesi, İBB’nin Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının ihalesinin iptali için açtığı davayı, 2’ye 1 alınan kararla uygun bulmadı. Karara itiraz eden hakim; ihale ilanı ile ihale şartnamesi arasında çelişki bulunduğunu, çelişkili kuralların rekabeti engellediğini, iş deneyim belgesinin ortaklıktaki her şirket tarafından verilmesinin gerekli olmadığını şerh düştü; ihalenin iptali gerektiğini savundu. İBB, mahkemenin bu red kararını yasal süre içinde Danıştay’a taşıyacak.


Icbc Türkiye’Den Vakıfbank’A 325 Milyon Dolar Kredi

VakıfBank, 2017 yılında ICBC Grubundan temin ettiği 250 milyon dolar tutarındaki krediyi 75 milyon dolar artırarak 325 milyon dolar olarak yeniledi. Genel Müdür Abdi Serdar Üstünsalih, zor bir dönemde temin ettikleri kaynağın VakıfBank ve ülke ekonomisine olan güvenin bir göstergesi olduğunu belirtti.


Anadolu Sigorta Uyarıyor Çevrimiçi Sürelerle Beraber Siber Riskler De Artıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma, uzaktan eğitim gibi nedenlerle çevrimiçi olma sürelerinin artması siber güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getiriyor. Son dönemde mobil ve ağ üzerinde karşılaşılabilecek zararlı içeriklerin arttığına işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, tüm kullanıcıları siber güvenlik konusunda uyardı.


Etiketler: Otogar, Boğaziçi, Yönetim, İstanbul, yıllık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.