27 Şubat 2020 Perşembe 15:11

GÜNDEM

Otogarda Öncelik Mevcut Kiracının

Mülkiyeti İBB'ye ait Büyük İstanbul Otogarı'ndaki dükkan ve ticari alanlar kiraya verilirken, öncelik mevcut kiracıların olacak. Sadece kâr ve kazanç amacı gütmeyen İBB, bu anlayışla daha güvenilir bir hizmet sunulmasını hedefliyor.

Otogarda Öncelik Mevcut Kiracının
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yap- işlet- devret modeline göre inşa edilen ve 25 yıllık işletme dönemi 5 Mayıs 2019 tarihinde sona eren İstanbul Otogarı'nın yönetimi 9 Eylül'den bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) bulunuyor. Teslim alır almaz, Otogar'ın içinde kapsamlı bir bakım, onarım ve temizlik çalışması yürüten İBB, ticari işletmelerin kiraya verilmesi için ihale açtı. İhaleyi, İBB İştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ üstlendi.

MEVCUT KİRACILARA ÖNCELİK

İBB ve Boğaziçi Yönetim AŞ, Otogar'da bulunan ticari alanların işletilmesinde önceliği, fiilen faaliyet yürüten işletmecilere verme kararı aldı. İBB, işyerinde çalışarak hizmet veren, değer üreten ve Otogar yönetimine karşı yükümlülüklerini yerine getiren işletmecilerin kiralamada tercih edilmesine özen gösterdi.

Otogar'ın geçmiş dönem sözleşmesi 25 yıllık olduğundan tahsis belgeleri eski sözleşme süresi bitiminde sona erdi. İBB sadece kar ve kazanç amacı gütmeden, Otogarın tüm İstanbulluların güvenle kullanabileceği bir yer olmasını amaçlıyor.

YENİ OTOGRADAN HERKES MEMNUN

Bu kapsamda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve işletmeci Boğaziçi Yönetim AŞ,tüm İstanbulluların huzur içinde kullanabileceği bir Otogar için hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor.İBB, Otogarı devraldıktan sonra kapsamlı bir onarım çalışması yaptı. Merkezi ödeme sistemini hayata geçirip, giriş-çıkışlarda oluşan trafiği rahatlattı. Geçmiş dönemde çokça şikayet alan tuvaletler başta olmak üzere halka açık alanlar Boğaziçi Yönetim AŞ kontrolünde yenilenmeye başlandı. Geçmiş dönemde birçok olumsuzlukla anılan Otogar'dan hem İstanbullular hem de esnaf memnun.

İlginizi Çekebilir

Psikolojinizi Yüksek Tutmak İçin Burçlarınızı Dinleyin

Psikolojinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için burçlarınızı dinleyin


Ayhancan Güven Sezona Zaferle Başladı

Sayın Basın mensubu,


“Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz” İbb Kültür Daire Başkanlığı Kültür Sanat Etkinliklerini Evinize Getiriyor

“Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz”


“İnşaat Sektörü Ekonomik Ve İnsani İşlevi Son Derece Önemli Olan Bir Sektördür”

“İnşaat Sektörü Ekonomik ve İnsani İşlevi Son Derece Önemli Olan Bir Sektördür”


Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin Milli Pazar Yeri ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske sağlanacak, kargo gönderimleri de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirilecektir.


Etiketler: Otogar, Boğaziçi, Yönetim, İstanbul, yıllık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.