19 Temmuz 2019 Cuma 14:11

GÜNDEM

Oyak Renault’Un Desteği İle Paris’E Dünya Finaline

Renault Grubu’nun dünya çapında başlattığı Twizy Contest yaratıcılık ve tasarım yarışmasının Türkiye birincisi Bluezy takımı oldu

Oyak Renault’Un Desteği İle Paris’E Dünya Finaline
Oyak Renault’Un Desteği İle Paris’E Dünya Finaline
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Renault Grubu’nun dünya çapında başlattığı Twizy Contest tasarım ve yaratıcılık yarışmasının Türkiye ayağının finali Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında gerçekleşti. Yarışmanın birincisi TWIZY Tourism: Discover the City with TWIZY projesi ile Bluezy takımı seçildi. Birinci seçilen Bluezy takımı, 14 Ekim’de, Renault Grubu’nun Paris’teki inovasyon ve mühendislik merkezinde gerçekleşecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

RENAULT Grubu’nun, 2018 yılında dünya çapında faaliyet gösterdiği ülkelerde başlattığı ve toplumların mobilite ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi hedefleyen genç yeteneklerin yaratıcılıklarını ortaya koymalarına imkan sağlayan Twizy CONTEST 2019 yarışmasının Türkiye birincisi belli oldu. Yarışmanın birincisi TWIZY Tourism: Discover the City with TWIZY projesi ile Bluezy takımı seçildi.

Farklı üniversitelerden 5 takımın katıldığı Twizy Contest yarışmasının Türkiye ayağının finali 17 Temmuz’da Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında, Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun’un ve Oyak Renault üst yönetiminin katılımıyla yapıldı.

Yarışmada birinci seçilen Bluezy takımı 14 Ekim’de, Renault Grubu’nun Paris’teki inovasyon ve mühendislik merkezinde gerçekleşecek dünya finalinde ülkemizi temsil edecek.

10’u aşkın ülkeden 100’e yakın gencin inovatif çözümlerini yarıştıracağı finalde birinci olan ekip Ocak 2020’de Las Vegas’ta düzenlenecek dünyanın en büyük ve en yeni teknolojilerinin tanıtıldığı CES (Consumer Electronics Show) fuarına katılma hakkı kazanacak.

Geleceğin tasarımcılarını yetiştirmeyi hedefliyor

İsmini Renault’nun iki kişilik küçük elektrikli otomobili Twizy'den alan Renault Grubu ile Segula Teknoloji şirketinin iş birliğinde geleceğin mühendis ve tasarımcılarını yetiştirmek için başlatılan yarışmayla Renault Grubu ile genç yeteneklerin bir araya gelmesi amaçlanıyor.

Oyak Renault, sosyal medya üzerinden ve üniversitelerle yürüttüğü iş birliğiyle 3 ay boyunca yarışmaya katılacak takımları belirlemek üzere kayıt topladı. Oyak Renault’nun Türkiye ayağını organize ettiği yarışma için 10’dan fazla üniversiteden başvuru geldi. Yapılan elemelerden sonra da finalde Insetto, Connectors, Bafta, Bluezy ve Marketing Busters ekipleri yarıştı. Oyak Renault yetkilileri, projenin Türkiye ayağında yarışmaya hak kazanan 5 takım ile bir araya gelerek projenin amacı, kapsamı ve zaman planını oluşturdu. Mart 2019’dan itibaren proje sürecinde takımlar teknik anlamda danışabilecekleri, Oyak Renault mühendislik direktörlüğünde çalışan her biri alanında yetkin mentorlerle eşleşti. Mentorlar ve takımlar 4 aylık yoğun bir süreç içinde geliştirdikleri proje ile ilgili kavramsal çözüm tasarımlarını ortaya koydu.

Aoun: Genç yeteneklere kariyer fırsatı sunuyoruz

Türkiye birincisinin seçildiği yarışmanın finalinde yaptığı konuşmada öğrencilere Renault Grubu’nun yenilikçi ve yaratıcı yönünü anlatan Oyak Renault Genel Müdürü Antione Aoun, teknolojinin üretim süreçleri üzerindeki etkisini ve genç yeteneklere bu alanda sunulan kariyer fırsatları hakkında şunları söyledi: “Otomotiv sektörü yaşadığımız dijital çağda teknolojik gelişmelerden en fazla etkilenen sektörlerin başında geliyor.Otomotivin geleceğinde teknoloji odaklı tasarımların her geçen gün daha fazla talep edildiği yepyeni bir dönemin içindeyiz. Oyak Renault olarak bu sürece ayak uydurmak için fabrikamızda dijital dönüşüm süreci başlatarak hem kaliteli insan kaynağımızı hem de üretim süreçlerimizi son teknolojiyle uyumlu hale getirmek üzere çalışmalara başladık. Tüm bu çalışmalarla geleceğin fabrikası olma yolunda hızla ilerlerken, mühendislik öğrencilerini desteklediğimiz bu projelerle onların eğitimleri esnasında endüstri ortamını deneyimlemesini amaçlıyoruz. Oyak Renault olarak genç yetenekleri şirketimize çekmek ve onlara uluslararası çapta kariyer fırsatı sunmak üzere Ar-Ge ve inovasyona yönelik yatırımlarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. “

OYAK RENAULT OTOMOBİL FABRİKALARI

Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim hacmi ile Renault’nun en yüksek kapasitesine sahip tesislerinden biridir. Oyak Renault, Clio IV, Clio Sport Tourer ve Yeni Megane Sedan modellerini, ayrıca bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamı üretip ihraç etmektedir. Bursa’da 582,483 m2 üzerinde kurulu üretim tesislerinde, Karoseri-Montaj ve Mekanik-Şasi Fabrikaları, ARGE Merkezi ve Uluslararası Lojistik Merkezi bulunmaktadır. 1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 2018 yılı sonu itibariyle 7 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. Oyak Renault, Kalite Güvence Sistemi’ni 1996 yılında ISO 9001 belgesiyle onaylatan ilk Türk otomobil üreticisi olmuştur. Eylül 1999’da “sıfır hata” ile ISO 14001 belgesini alan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Renault Grubu çevre politikası çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. BİLGİ İÇİN:

Oyak Renault

İlginizi Çekebilir

Huawei, P30 Pro İle İkinci Kez Eısa’Nın “En İyi Akıllı Telefon” Ödülünü Kazandı

Huawei, dünyanın en saygın tüketici elektroniği dergilerinden 55'inin oluşturduğu bir grup olan Avrupa Görüntü ve Ses Birliği'nden (EISA) yeni bir ödül aldı. HUAWEI P30 Pro, EISA tarafından “EISA En İyi Akıllı Telefon 2019-2020” ödülüne layık görüldü. Huawei bu kategoride üst üste ikinci kez ödül kazanıyor.


Teoxane'dan Etkili Temizleme Solüsyonu

Teoxane Laboratuvarları tarafından geliştirilen, Teosyal Işık Dolgusu ile aynı içeriğe sahip Teoxane RHA Micellar Solution, Micellar teknolojisi sayesinde ciltteki kalıntıları ve yağ fazlasını mıknatıs gibi çekiyor, ovalamaya gerek kalmadan cildi ölü hücrelerden ve makyajdan arındırıyor.


Albaraka Alneo, App Store’Da Da Kullanıma Açıldı

Albaraka Türk’ün, KOBİ’ler için “POS”, KOBİ’lerin müşterileri için ise “Cüzdan” uygulamasından oluşan Türkiye’nin ilk yapay zekâ destekli kolay ve hızlı ödeme platformu ALNEO, Play Store’un ardından App Store’da da kullanıma açılarak tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu.


İstanbul’Un Tarihi Mekanlarındaki Otoparkları Araştıran Proje Brezilya Yolcusu

KPM kerem piker mimarlık SAO PAULO MİMARLIK BİENALİ’NDE


Genç Yaşta Anne Olmak İstemeyenler İçin Yumurta Dondurma İşlemi Çok Önemli!

Genç yaşta anne olmak istemeyenler için yumurta dondurma işlemi çok önemli!


Etiketler: Renault, Oyak, Grubu, Türkiye, Otomobil

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.