16 Eylül 2019 Pazartesi 17:48

GÜNDEM

Oyun Geliştiricileri Teknolojiye Yön Veriyor

16.09.2019 – Ülkemizdeki oyun geliştiricilerini bir çatı altında birleştiren Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği’nin (TOGED) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada ulusal ve küresel oyun sektörü hakkındaki öngörülerini paylaştı. Erkin, yıllık 1 milyar dolarlık ihracat yapan Türk oyun sektörünün savunma, telekomünikasyon, sağlık, tanıtım, ulaşım ve eğitim gibi pek çok sektöre de katkı yaptığını belirtti.

Oyun Geliştiricileri Teknolojiye Yön Veriyor
Oyun Geliştiricileri Teknolojiye Yön Veriyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mobil Oyunların ve Konsolların Payı Artacak

Teknolojiyi ve eğlenceyi birleştirmesiyle farklılaşan oyun sektörünün tüm dünyada 150 milyar dolar civarında bir ekonomik büyüklüğe ulaştığını belirten Ali Erkin, pastadan aslan payını 60 milyar dolarlık büyüklüğü ile mobil oyunların aldığını açıkladı. Son yıllarda PC ve konsol segmentlerinde bir küçülme yaşandığını söyleyen Erkin, yeni nesil konsolların çıkışıyla birlikte konsolların piyasadaki payını artıracağı öngörüsünde bulundu.

Erkin ayrıca, oyun endüstrisinin küresel ekonomik krizlerden etkilenmemesini de sektörün en önemli artılarından biri olarak gördüğünü belirtti.

Yerli Geliştiriciler Global Listeleri Zorluyor

Türkiye’deki oyun sektörü hakkında da değerlendirmelerde bulunan Erkin, yerli oyun sektörünün potansiyelini elde ettiği yüksek büyüme hızı, her yıl artan geliştirici ve oyun sayısı ile 1 milyar dolar seviyesine yükselen ihracat miktarıyla ortaya koyduğunu belirtti.

Ülkemizdeki oyun geliştiricilerinin oyunlarıyla dünyada tanınmaya başladığını söyleyen Ali Erkin, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini çeşitli işbirlikleri ile git gide artıran geliştiricilerimizin Google Play Store ve Apple App Store gibi mobil mağazalarda sık sık zirveye çıktığını vurguladı.

TOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin’in değerlendirmelerini içeren haberin tamamını https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/oyun-gelistiriciler-teknolojiye-de-yon-veriyor/1584799# adresinden okuyabilirsiniz.

###

TOGED Hakkında

Türkiye'deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Basın sorularınız ve röportaj talepleriniz için lütfen bize ulaşın:

seti PR

Deniz Görmez

İlginizi Çekebilir

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii A.Ş'ye Tusaş Boğaziçi Üniversitesi'nde Ödül

18 Ekim 2019


Bbtürk Takımlarından, 2020’Deki Shell Eco Marathon’A İddialı Başlangıç

Türk takımlarından, 2020’deki Shell Eco-marathon’a


Sitare Kalyoncuoğlu “Çocukluğumdan Beri Sebze Ve Lif Ağırlıklı Beslenirim”

Sitare Kalyoncuoğlu “Çocukluğumdan beri sebze ve lif ağırlıklı beslenirim”


Garanti Bbva ‘Girişimci Kadın Buluşmaları’Nın Yeni Durağı Bursa Oldu

Garanti BBVA’nın Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile birlikte düzenlediği ve her yıl Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen ‘Girişimci Kadın Buluşmaları’nın 2019’daki son durağı Bursa oldu.


Düzeltme Huaweı Kadıköy Servis Merkezi Yarın Açılıyor

Kullanıcı taleplerini dikkate alarak verdiği tüketici hizmetlerini geliştiren HUAWEI, teknik servis ağını İstanbul Anadolu yakasında yaygınlaştırıyor. Kadıköy’de açılışa hazırlanan Huawei Kadıköy Teknik Servisi 19 Ekim itibariyle ürün satışına, 21 Ekim itibariyle Huawei kullanıcılarına hizmet vermeye başlayacak.


Etiketler: oyun, Erkin, milyar, ekonomik, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.