21 Ocak 2017 Cumartesi 13:44

AİLE

“Oyuncu Anne”den Ebeveynlere Önemli Tavsiyeler

Sosyal medyada “Oyuncu Anne” olarak tanınan yazar Şermin Çarkacı, çocukların teknolojiden uzak tutularak, oyunla ve ebeveynleriyle iletişim kurarak yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

“Oyuncu Anne”den Ebeveynlere Önemli Tavsiyeler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çocukların zihinsel ve sosyal gelişimlerinin önemine vurgu yapan Küçükçekmece Belediyesi, “Oyuncu Anne” olarak tanınan ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla annelere yol gösteren, yazar Şermin Çarkacı ile ebeveynleri buluşturdu. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşide konuşan Şermin Çarkacı, üç çocuğunu büyütürken yaşadığı deneyimleri anne ve babalarla paylaşarak, ailelere çocuk yetiştirme konusunda önemli tavsiyelerde bulundu. Küçükçekmeceli ebeveynler de Çarkacı’ya yoğun ilgi gösterdi.


0-6 Yaş Dönemi İyi Değerlendirilmeli
0-6 yaşlarının çocuk için çok önemli olduğunu, bu nedenle iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Çarkacı, bu dönemde anne ve babaların yaptıkları yanlışları şu şekilde sıraladı: “Çocuklarını kurslara, televizyona ihale eden ebeveynler var. Ancak televizyon aktivite kitabı değildir. Çocukları yüreklendirmek televizyondaki bir aktörün görevi değildir. Bir de sürekli mutsuz yaşayan ebeveynler var.”

Evleri Kirlenir Diye Oyun Oynamayan Aileler Var
Birlikte limonata yapmak ya da çocukla oyun oynamanın çocuğun gelişiminde çok büyük faydaları olduğunu kaydeden Çarkacı, “Bu nitelikli zaman geçirmektir. Bu tür faaliyetler çocukların ince motor ve kaba motor gelişimlerini sağlar. Bu nedenle evimiz kirleniyor diye düşünmeyin. İlla oyuncak almak zorunda da değilsiniz. Evde neyi oyuncağa çevirebilirim diye düşünün” dedi.

Her Şey Oyuncak Olarak Kullanılabilir

Kendi çocuklarıyla oynadıkları oyunları, aktiviteleri de katılımcılarla paylaşan Çarkacı, Küçükçekmeceli ebeveynlere de ne tür oyunlar oynayabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu: “Her türlü şey boyanabilir, kabak, eski bir bluz, ayakkabı. Mukavva koliden uçak, fırın, ev her şey yapılabilir. Temizlik yaptırın, ince motor becerileri gelişir. Çocuğu yaz kış demeyin sokağa çıkarın. Çocuğunuzla sohbet edin. Mesela ben masanın altını gökyüzü gibi boyadım. Üzerine de yere kadar örtü çektim. Bu şekilde onlara masanın altında güzel bir uzay ortamı oluşturdum.”


Çocuklarınızı Teknolojiden Uzak Tutun

Normalde sosyal medya kullanmayı sevmeyen biri olduğunu kaydeden Çarkacı, “Sosyal medyada sadece paylaşım yapıp sonra kapatıyorum. Orada paylaştıklarım günlük anne yaşantısı. Başka bir şey yok. Biz bir oyun oynuyoruz. Bir bakıyorum Urfa’da bir anne de çocuğuyla aynı oyunu oynamış” dedi. Çarkacı ayrıca, çocukların teknolojiden de uzak tutularak oyunla anne ve babasıyla iletişim kurarak yetişmesi gerektiğini ifade etti.
Program sonunda, Küçükçekmece Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Salih Nurettin Çevik Çarkacı’ya teşekkür ederek çiçek takdim etti. Ayrıca Küçükçekmecelilerin geniş katılım gösterdiği söyleşi sonrasında Çarkacı, hayranları için kitaplarını imzaladı.

İlginizi Çekebilir

Hem Göz Çevresine Hem Boyun Bölgesine Tek Bir Thalia Yeter Bb

Hem göz çevresine hem boyun bölgesine tek bir Thalia yeter!


Kahvenin Yanında Pikan Cevizli Lezzetler Var

İstanbul Kahve Festivali altıncı yılını kutluyor. Birbirinden farklı kahve çeşitlerinin yanı sıra; seminerlerin ve yarışmaların da yer alacağı festivalde kahve yanına çok yakışan pikan cevizli eşleşmeler de ikramlar arasında. İstanbul Kahve Festivali 19-22 Eylül tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta.


Başkan İmamoğlu “İstanbullunun Öncelikli Konusu Ulaşım”

BAŞKAN İMAMOĞLU: “İSTANBULLUNUN ÖNCELİKLİ KONUSU ULAŞIM”


Hileye Son Kaspersky, E Spor Karşılaşmalarında Hile Yapmayı Önleyen Bulut Tabanlı Yeni Çözümünü Sundu

Kaspersky, e-sporda adil yarışmayı korumak adına ilk adımı attı. Şirket, turnuva düzenleyicilerinin hile ile mücadelesine yardımcı olacak yeni Kaspersky Anti-Cheat çözümünün beta sürümünü kullanıma sundu. Bu yeni bulut tabanlı çözüm ile Kaspersky, gerçek zamanlı hile tespiti hizmeti sunuyor ve kuralları bozan kişilere hakkında disiplin yaptırımları uygulama yetkisine sahip müşterilere otomatik hazırlanan raporlar gönderiyor. Çözümün duyurusu ve sunumu 7 Eylül 2019’da gerçekleşen StarLadder Berlin Major 2019 etkinliğinde yapıldı.


Yemekte Denge Mutafı’Ndan “Genç Şefler’Den Sağlıklı Tarifler” Karşınızda!

Sabri Ülker Vakfı’nın yeterli ve dengeli tarifler sunan Yemekte Denge Mutfağı projesi İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü işbirliği ile yenilendi. “Genç Şeflerden Sağlıklı Tarifler” sloganıyla yola çıkan, genç ve yetenekli şef adayları ülkemizin gelenekselleşmiş yemek tariflerini Yemekte Denge Mutfağı için yeniden yorumladı.


Etiketler: Çarkacı, anne, sosyal, ebeveynler, olduğunu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.