24 Ekim 2019 Perşembe 09:02

GÜNDEM

Paris Orly Havalimanı’Ndaki Teknik Arıza Uçuşları Durdurdu

HAVALİMANINDA TEKNİK ARIZA YAŞANDI

Paris Orly Havalimanı’Ndaki Teknik Arıza Uçuşları Durdurdu
Paris Orly Havalimanı’Ndaki Teknik Arıza Uçuşları Durdurdu
Paris Orly Havalimanı’Ndaki Teknik Arıza Uçuşları Durdurdu
Paris Orly Havalimanı’Ndaki Teknik Arıza Uçuşları Durdurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

UÇAKLAR YERDE KALDI

PARİS ORLY HAVALİMANI’NDAKİ

TEKNİK ARIZA UÇUŞLARI DURDURDU

Paris Orly Havalimanı’nda yaşanan kriz uçuşlarda rötara neden oldu. Havalimanı bilgisayarlarındaki teknik arıza nedeniyle gerçekleşen kriz 2 saatten fazla sürdü. Türkiye’nin önde gelen yönetilen hizmet sağlayıcılarından Clonera’ya göre, yaşanan teknik arızalardan dolayı şirketlerin zarar görmemesi için iş sürekliliği çözümlerine sahip olunması gerekiyor.

Geçen hafta Paris Orly Havalimanı’ndaki yolcular büyük bir şok yaşadı. Havalimanındaki uçaklar 2 saatten fazla süreyle yerlerinden hareket edemedi. Uçuşların rötar yapmasına neden olan kriz ise havalimanındaki bilgisayarların nedeni bilinmeyen bir şekilde arıza yapmasından dolayı gerçekleşti. Havalimanında yaşanan teknik arıza gibi birçok sistem arızasında iş kesintilerinin olduğunu belirten Clonera, felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümleriyle iş kesintilerinin önüne geçilebileceğini belirtiyor.

Teknik Arızalar İş Sürekliliğini Etkiliyor

Paris Orly Havalimanı’nda yaşanan teknik arıza gibi birçok şirket çeşitli sistem aksamalarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle sağlık, ulaşım ve finans gibi önemli sektörlerde yaşanacak olan felaketlerin etki alanı da hayli büyük oluyor. Sadece bilgisayarda yaşanan bir teknik arızanın onlarca uçağı, yüzlerce yolcuyu ve tamamen bir havalimanını etkilediğine dikkat çeken Clonera, teknik arızalar karşısında iş sürekliliğinin devam etmesi için felaket kurtarma ve iş sürekliliği hizmeti ile olası kriz durumlarının kontrol altına alınabildiğinin altını çiziyor. Felaketlerin yaşanabileceğini fakat iş sürekliliğinde kesintiye uğramaması gerektiğini belirten Clonera, şirketlerin sahip olacakları çözüm hizmetleri ile insanların büyük bir sorun olmadan iş süreçlerine devam edebileceğini belirtiyor.

Şirketleri Felaketler Karşısında Koruyor

Olası felaket senaryoları karşısında, ortaya çıkan riskleri yok etmek veya minimal düzeye çekmek, hızlı davranmak ve hazırlıklı olmaktan geçiyor. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümlerinin sorunları otomatik öngörebildiğini, algıladığını ve müdahale ettiğini belirten Clonera, bir felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümüne sahip şirketlerin, krizler karşısında hızlıca aksiyon alabilecekleri çözüm sistemleri ile operasyonlarını güvenle yönetebildiklerini belirtiyor.

Clonera Hakkında:

Clonera, değişen pazar ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve bu anlamda öncü bir teknoloji şirketi olmak vizyonu ile 2015 yılında kurulmuş, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinin “Stratejik Çözüm Ortağı Olma” hedefini benimsemiş bir yönetilen hizmet sağlayıcısıdır. Şirketler için geniş kapsamlı platform ve yönetilen hizmet çözümleri sağlayan Clonera, BT operasyonlarını yönetme konusundaki uzmanlığını 7x24 katma değerli işletim yetenekleri ile birleştirerek %100 hizmet bakış açısı ile ürün ve hizmetlerini geliştirmektedir.

İlginizi Çekebilir

Camıla Cabello’Nun Merakla Beklenen İkinci Albümü “Romance” Yayınlandı!

Üç Grammy adaylığı bulunan, müzik listelerinden düşmeyen şarkıcı, söz yazarı Camila Cabello, “Romance” isimli ikinci stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu!


Veeam, Yeni Aws İçin Yedekleme Ve Kurtarmayı Aws Pazarına Sundu

Veeam Software Hakkında


Arzum Yeni Yılda Tüm Erkekleri Tutkulu Bir Yolculuğa Davet Ediyor

Bu sene, saç ve sakal stilinize Ducati by Arzum ile imzanızı atın!


“Arılar Varsa Yarınlar Var” Projesinin 2019 Yılı Eğitimleri Tamamlandı

TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Mayıs ayında başlanan Arılar Varsa Yarınlar Var projesi çerçevesinde ilkokullarda verilen eğitimler için 2019 yılı hedefi tamamlandı. Arıların doğa ve insan için öneminin yanı sıra ekosisteme katkılarının da anlatıldığı eğitimlerle 2019 yılında 30 ilde, 136 okulda 5.282 çocuğa ulaşıldı.


Türkiye’De Bir İlk! Tıp Doktorları Sabri Ülker Vakfı Medikal Klinik Beslenme Ve Sağlık İletişimi Programı’Nda Beslenme Bilimi Üzerine Eğitim Aldı

Birçok farklı üniversitenin tıp ve sağlık bilimleri fakültesinden 400 katılımcı ile düzenlenen programda alanında uzman bilim insanları hastalıklar ve beslenme ilişkisinin temel prensiplerini aktardı.


Etiketler: Clonera, teknik, yaşanan, sürekliliği, Havalimanı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.