4 Temmuz 2019 Perşembe 10:40

GÜNDEM

Paycore, Mpts Turkey’İ Satın Aldı

Ödeme sistemleri teknolojilerinin öncü şirketlerinden PayCore, MPTS Turkey'i satın aldı. Bu hamleyle Türkiye’de processing sektörünün önemli oyuncularından biri konumuna yükselmeyi başaran PayCore, ödeme sistemlerinde Türkiye'nin ve bölgenin en büyük gücü olmayı hedefliyor.

Paycore, Mpts Turkey’İ Satın Aldı
Paycore, Mpts Turkey’İ Satın Aldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de ve dünyada bankalara, finans kuruluşlarına, ödeme servis sağlayıcılarına, telekom operatörlerine 2001 yılından bu yana ödeme teknolojileri konusunda yenilikçi çözümler sunan PayCore, MPTS Turkey’i satın aldı. MPTS Turkey, 2018 yılının Aralık ayında yapılan şirket satış sözleşmesinin ardından Rekabet Kurumu ve Merkez Bankası onaylarının tamamlanmasıyla 18 Haziran itibarı ile resmen PayCore bünyesine geçti. Geçmişte Provus markası ile 12 ülkede faaliyet gösteren MPTS Turkey, artık faaliyetlerine PayCore Holding çatısı altında PayCore markasıyla devam edecek.

Bu satın alma ile mevcut processing işini büyüten ve güçlendiren PayCore, processing sektöründe bölgenin öncü kurumlarından biri konumuna geldi.

Processing; bankalar, devlet kurumları, telekom operatörleri ve perakendeciler gibi geniş kapsamlı bir müşteri tabanına POS yönetimi, kredi ve banka kartı yönetimi, ATM yönetimi, otomatik geçiş, ücret toplama, toplu taşıma kart entegrasyonu vb alanlarda verilen operasyonel hizmet için kullanılan bir finans sektörü terimi.

PayCore CEO'su Güney: “Processing alanında Türkiye ve bölgenin en büyük gücü haline gelmeyi hedefliyoruz”

PayCore CEO'su Turgut Güney satın alma ile ilgili, "MPTS Turkey'i satın almamız, yalnızca processing dünyası için heyecanlı bir gelişme olmadı, aynı zamanda global büyüme vizyonumuzun da bir parçasına hizmet etti. Bu aksiyon, yeni bir vizyonla yurt içi ve yurt dışında yenilikçi ürünlerle büyümeyi hedefleyen şirketimiz adına yepyeni bir dönemin başlangıcı olması yanında önemli bir stratejik adım. Bu hamle, mevcut processing şirketimiz ile birlikte processing sektöründe Türkiye'nin ve bölgenin en büyük gücü olma hedefimize yönelik bir sıçrama etkisi yarattı" dedi.

Devir ile birlikte PayCore mevcutta sahip olduğu Dış Hizmet Sağlayıcı Lisanslarına ek olarak Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistem İşleticisi faaliyet iznini kapsayan Merkez Bankası Takas ve Mutabakat Lisansına da sahip oldu.

PayCore hakkında:

2001 yılında kurulan PayCore, bankalar, finans kuruluşları, ödeme servis sağlayıcıları, telekom operatörleri, kart kişiselleştirme ofisleri, ulaşım ve perakende sektörleri için, 35'ten fazla ülkede ödeme teknolojileri konusunda yenilikçi ve uçtan uca çözümler sunmaktadır.

PayCore, Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Hindistan’da aralarında ilk temassız kredi kartı, kol saati üzerinden ödeme, ilk display kredi kartı, ulaşımda ilk temassız kredi kartı uygulaması, akıllı kimlik ve ödeme özelliklerinin NFC teknolojisi ile birleştirdiği ulusal mobil cüzdanın da yer aldığı 20’den fazla ilki gerçekleştirmiştir.

PayCore, kart yönetim yazılımları, dijital ödeme çözümleri, akıllı şehir uygulamaları ve EMV çözümleri alanlarında yerel ve uluslararası düzeyde 30’dan fazla ödül kazandı.

PayCore'un yatırımcıları MT Holding, MV Holding ve Revo Capital’dir.

İlginizi Çekebilir

Antalya’Da Düzenlenen 3,5 Milyar Dolarlık Anfaş Horeca Sektör Fuarları, Ziyaretçi Akınına Uğradı!..

Türkiye’nin en büyük 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektör buluşması 31.Hotel Equipment ve 27.Food Product fuarları, 15-18 Ocak tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Expo Center’da 3 bin 700 marka ve 600 firmayı bir araya getirdi. Rusya, İran, Cezayir, Gürcistan veAlmanya başta olmak üzere 22 ülke ve Türkiye’den 81 ilden 52 binin üzerinde kişinin fuarları ziyaret ettiğini açıklayan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, 70 ülkeden 2.725 profesyonel alıcının Alım Heyeti Programına yer aldığını belirtti ve 2020 yılının daha ilk ayında ANFAŞ HO-RE-CA fuarlarının sektör için 3,5 milyar dolar iş hacmi sağladığına dikkat çekti.


Microsoft Türkiye Ve Bahçeşehir Koleji İnovasyon Öncüsü 6000 Öğretmen İle Türkiye’Yi Dijital Geleceğe Taşıyacak!

Microsoft Türkiye ve Bahçeşehir Koleji Londra’da gerçekleşen BETT UK 2020 Eğitim Teknolojileri Fuarı’nda yeni bir iş birliği duyurdu. Bu çerçevede Bahçeşehir Koleji'nde eğitim veren 6000 öğretmen dünya çapında geçerli teknoloji okuryazarlığı sertifikası alacak. Program, Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde bir eğitim kurumu tarafından yürütülen en büyük sertifika projesi olması açısından ayrı bir önem taşıyor ve gençlerin teknolojiyle dönüşen dünyaya daha etkin hazırlanmasını hedefliyor.


Telefonunuzun Şarjını En Çok Tüketen Uygulamalar Açıklandı

İŞTE ŞARJ CANAVARI 17 UYGULUMA


Sinpaş Finans Şehir’De Evler Kişiselleşiyor

Sinpaş gayrimenkul sektöründe yine bir ilke imza atarak Custom – Made Homes’u hayata geçiriyor. Tarzını evine yansıtmak isteyenler için birçok özellik sunan Sinpaş, evleri zevklere göre kişiselleştiriyor.


Kışın Cildinizin İki Kurtarıcısı; Güneş Koruyucu Ve Nemlendirici

Yaz aylarında güneş cildimize ne kadar zarar veriyorsa soğuk ve karlı havalarda da o kadar yıpratıyor. Özellikle kayak yapanlar kar yanığına karşı güneş koruyucu kullanmalı. Soğuk havanın oluşturduğu tahriş ve kuruluğa karşı ise önlem alınmalı. Dermatoloji, Veneroloji ve Kozmetoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Güngör, kış aylarında sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenleri anlattı.


Etiketler: PayCore, ödeme, processing, MPTS, Turkey

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.