15 Ocak 2019 Salı 14:11

GÜNDEM

Pepsico, Mezunları “Daha Fazlasına Cesaret Et” İsimli Küresel Öğrenci Yarışmasına Davet Ediyor

PepsiCo, küresel çapta başlattığı “Daha Fazlasına Cesaret Et” programıyla üniversite öğrencilerine girişimci potansiyellerini gerçekleştirme konusunda destek oluyor.

Pepsico, Mezunları “Daha Fazlasına Cesaret Et” İsimli Küresel Öğrenci Yarışmasına Davet Ediyor
Pepsico, Mezunları “Daha Fazlasına Cesaret Et” İsimli Küresel Öğrenci Yarışmasına Davet Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

15 Ocak 2019, İstanbul - PepsiCo, Türkiye’nin de parçası olduğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika (ESSA) bölgesinde "Daha Fazlasına Cesaret Et (Dare To Do More)" küresel öğrenci karşılaşmasını başlatıyor ve tüm bölgedeki mezunları, sahip oldukları girişimcilik ruhuyla yiyecek ve içecek sektörünün bir sonraki büyük trendini belirlemeye davet ediyor.

Rekabetin yüksek olduğu ve 12 hafta sürecek bu girişim, yiyecek veya içecek alanında heyecan yaratacak bir sonraki gelişmenin ne olacağına dair fikirlerini öğrenmek üzere, iş tutkusuna sahip lisans öğrencilerini arıyor. Programa başvuranları, kendi eşsiz yiyecek veya içecek ürününü yaratma ya da mevcut bir PepsiCo ürününü geliştirme ve ardından bu ürünü PepsiCo liderlerine sunarak ürünü piyasaya nasıl çıkaracaklarını açıklama görevi bekliyor.

Öğrenci karşılaşmasının final aşamasına gelen adaylara, mülakata girerek PepsiCo'nun Avrupa pazarında öncü ‘PepsiCo Go’ mezun programlarından birine kabul edilme fırsatı verilecek. Ayrıca adaylar, dünyanın her yerinden gelen diğer kazananlarla tanışacakları ve fikirlerini PepsiCo'nun global liderlik ekibine sunma imkanına sahip olacakları büyük ödül New York seyahati için de kıyasıya rekabet edecek.

Program, İngiltere, İspanya, Belçika, Hollanda, Sırbistan, Polonya, Fransa ve Türkiye’nin dahil olduğu sekiz pazarda yürütülecek. Kazanan mezunlar, dünyanın en büyük ve en iyi FMCG (Hızlı Tüketim Ürünleri) markalarından biri konusunda tüm dünyadan gelen kişilerle birlikte çalışma şansı elde edecek.

PepsiCo Avrupa ve Sahra Altı Afrika Kıdemli Dijital Müdürü Becky Taylor, programla ilgili şunları söyledi:

“Daha Fazlasına Cesaret Et" meydan okuması, hem kendi proje tekliflerini sunmaları hem de PepsiCo Go mezun programımıza katılarak kariyerlerine başlamaları adına mezunlar için heyecan verici bir platform.

Mezunlar meydan okuması programını üç yıldır sürdürüyoruz ve sonuç olarak, rekabetin ve fikirlerin bugüne dek hiç olmadığı kadar çarpıcı olmasını bekliyoruz. Yiyecek ve içecek sektöründe sıradaki büyük fikre sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve heyecan verici ve canlı bir şirkette çalışmak istiyorsanız, sizden haber almak istiyoruz.”

PepsiCo Avrupa ve Sahra Altı Afrika ile Global İnovasyon İçgörü Birimi’nden Sorumlu İçgörü ve Analiz Başkan Yardımcısı Tim Warner da konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu:

“Dijital ve İçgörü ekiplerimiz, geleceğin ürünlerini yönlendirmede ve bunları global pazarlara nasıl sunduğumuz konusunda kritik bir rol oynuyor. ‘PepsiCo Go’ programımıza katılan başarılı mezunlar; inovasyon, reklam ve pazara açılma stratejileri oluşturarak markalarımızı şekillendirecek kritik kararların verilmesinde çok önemli bir konuma sahip olacak. PepsiCo'da bizler, daima en iyi yeteneği ararız ve "Daha Fazlasına Cesaret Et" meydan okuması da, en parlak ve girişimci mezun zihinleri bulmanın harika bir yolu”

Girişimi değerlendiren PepsiCo Avrupa ve Sahra Altı Afrika Tedarik Zinciri Kıdemli Başkan Yardımcısı Paul Campbell ise “‘Daha Fazlasına Cesaret Et’ meydan okuması, gelecekteki yeteneklerin PepsiCo'da bizlerle çalışması için şahane bir yöntem. Tedarik Zinciri, e-ticaretin gelişmesi ve tüketicilerin tedarikçilerle bağlantı kurmasını sağlamanın yeni yollarının bulunmasıyla beraber büyük bir dönüşüm evresinden geçiyor. Tedarik Zincirimizde, günümüzde işlerin nasıl yürüdüğünü anlama konusunda ciddi meraka sahip olan ve geleceğe hazırlıklı olup olmadığımız noktasında mecvut yaklaşımlara gerçekten meydan okuyacak kişileri arıyoruz. Üretim ve dağıtım operasyonlarımızda en son teknolojiyi kullanıyoruz. ‘PepsiCo Go’ programımıza katılmaları, mezunların yöneldiğimiz gelecekte yankı uyandırmaları için harika bir fırsat,” dedi.

"Daha Fazlasına Cesaret Et" nasıl işliyor?

Birinci aşama: PepsiCo Üniversitesi

Birinci aşama, adaylara PepsiCo'daki yaşam hakkında bir içeride çalışan görüşü edinme imkanı sunuyor. Sanal bir öğrenme deneyimi sayesinde, mezunlar şirketle ilgili daha fazla bilgi edinip hem liderlerle hem de eski "PepsiCo Go" mezunlarıyla web seminerleri düzenleyebilecek. Programa kayıt olmak için daretodomore.pepsico.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İkinci aşama: Fikir sunma

İkinci online aşama, mezunları yiyecek ve içecek sektöründe bir sonraki büyük trend olacağını düşündükleri uygulamayı ve bunu pazara neden ve nasıl sunacaklarına dair kendi iş senaryolarını sunmaya davet ediyor. Bu sunum, yeni bir ürünün yaratılması veya PepsiCo'nun mevcut ürünlerinden birinin uyarlanması şeklinde planlanabilir.

Üçüncü aşama: Mentorlar, final için en güzel fikirlerin daha da geliştirilmesine yardımcı oluyor!

İkinci aşamayı geçen en iyi iş fikirleri, finaldeki yerlerini garantiye alacak ve senaryolarını PepsiCo pazar uzmanlarından oluşan bir jüriye sunma fırsatı yakalayacak. Tüm finalistler, finale hazırlanmak üzere deneyimli bir PepsiCo danışmanıyla birlikte çalışacak ve Dijital, İçgörü ya da Tedarik Zinciri ekiplerinden birinde PepsiCo'nun rekabetçi mezun programında yer almak üzere mülakat fırsatı elde edecek.

****

İçgörü Mezun Programı Hakkında:

İçgörü mezun programı, hızlı ilerleme ve gerçek sorumluluk sağlayarak Stratejik İçgörü, Tüketici İçgörüsü ve Analitik İçgörü şeklinde üç uzmanlık alanında çalışan üç yıllık bir program.

Stratejik İçgörü alanında çalışan mezunlar, geleceğin yiyecek ve içecek trendlerini belirleyecek ve işletmenin kendi potansiyellerine ulaşmasını sağlayan iş stratejilerinin oluşturulmasına yardımcı olacak. Tüketici İçgörüsü alanında, mezunlar insanların değişen alışkanlıkları ve zevklerini inceleyecek ve bulgularını, reklam kampanyalarından ürün lansmanlarına kadar her şeyi şekillendirmek üzere kullanacak. Analitik İçgörüde ise, mezunlar PepsiCo markalarının mağazalardaki performansını ve medya, fiyatlama ve promosyonların etkililiğini inceleyecek ve bunu, PepsiCo’nun büyümesini en yükseğe taşımak üzere kullanacak.

Dijital Mezun Programı Hakkında:

Dijital mezun programı, e-ticaret, marka pazarlama ve sosyal medya alanlarında çalışan bir yıllık bir program. Mezunlara, tüketicilerin neyi, nasıl ve nereden satın aldıklarına etki etmek de dahil olmak üzere yiyecek ve içecek sektörünün geleceğini şekillendirme fırsatı verilecek.

Bu programdaki yaratıcı, ileri görüşlü ve güçlü girişimcilik özelliklerine sahip mezunlar, PepsiCo bakış açısı ve söylemlerine kadar tüketicilerin zihnindeki marka pozisyonunu tanımlıyor olacak.

Tedarik Zinciri Mezun Programı Hakkında:

Tedarik Zinciri mezun programı, yılda bir kez rotasyon uygulanan iki yıllık bir program. Mezunlara, Müşteri Hizmetleri ve Lojistik ile Üretim/Operasyonlar bölümlerinde farklı süreç ve görevlendirmelere tabi olacakları bir fırsat verilecek.Program, devasa PepsiCo markalarından biri veya daha fazlası için hammaddelerin sağlanmasından malzeme planlamasına ve yalın üretimden teslimata kadar PepsiCo'nun uçtan uca Tedarik Zinciri operasyonları hakkında içgörü sunacak.

Mezunlar, tüketiciler için mümkün olan en yüksek değeri yaratan ve süreç içerisindeki atıkları azaltarak maliyetleri düşüren sürdürülebilir bir Tedarik Zinciri sağlamak üzere, kendi etkileyici becerilerini, parlak fikirlerini ve ileri görüşlü bakış açılarını sergileyecek.

PepsiCo Hakkında:

PepsiCo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 200’den fazla ülke ve bölgede, tüketicilerimiz tarafından günde bir milyar kez, beğeniyle tüketiliyor. PepsiCo; Frito Lay, Gatorade, Pepsi Cola, Quaker ve Tropicana şirketlerinin sunduğunu yiyecek ve içecek portföyü ile 2017 yılında yaklaşık 63 milyar dolar net gelir elde etti. PepsiCo’nun geniş yiyecek ve içecek ürün portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 22 ayrı markanın dâhil olduğu yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor.

PepsiCo’nun Fayda Gözeten Performans vizyonunun kalbinde, şirketimizin başarısının ayrılmaz bir şekilde sürdürülebilir bir dünya ile bağlantılı olduğuna dair temel inancımız yer alıyor. PepsiCo’nun toplum ve paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratan başarılı bir küresel şirket olarak faaliyet göstermesinin, satışa sunduğumuz ürün portföyümüzü sürekli geliştirmemiz, dünyayı korumak üzere operasyonlarımıza yön veren sorumluluk anlayışımız ve dünya genelinde insanları güçlendirmemiz ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret edin: www.pepsico.com.tr

İlginizi Çekebilir

Ge Yenilenebilir Enerji’Nin Bergama Rüzgâr Türbin Kanadı Üretim Tesisi 500’Üncü Kanadını Üretti

GE Yenilenebilir Enerji’nin Bergama Rüzgâr Türbin Kanadı Üretim Tesisi 500’üncü Kanadını Üretti


Sağlığınız İçin Haftada İki Kez Kırmızı Et Tüketin

Dengeli beslenmede proteinler önemli yer tutuyor. Protein ihtiyacının karşılanmasında et, yumurta, peynir, kuru baklagiller, süt ve yoğurt gibi besinlerin büyük bir rol oynadığını söyleyen DoktorTakvimi.com uzmanlarından Diyetisyen Nida Doğan, “Özellikle B12, demir, çinko, A ve E vitaminleri açısından yetersizlikleri olan kişiler mutlaka kırmızı et tüketmeli” diyor.


466 Milyon Dolar İhracat Değerlerine Ulaşan Aydınlatma Sektörü Atağa Kalktı

AGİD - Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Çin’in aydınlatma sektöründe Türkiye’de yatırım yapması konusundaki çalışmalar yürüttüğüne dikkat çekti. Gök, “ Yakın zamanda yeni işbirlikleri, sıfırdan satın almalar, yeni şirket kurmalar çok duyacaksınız. Türkiye ve bulunduğu coğrafya Çin için çok önemli ve vazgeçilmez” dedi.


Omega Seamaster 300 Malachıte

OMEGA SEAMASTER 300


Watsons.Com.Tr’Ye Stevie’Den Altın Ödül

Watsons Türkiye, 11.11 Online Alışveriş Festivali kampanyasıyla iş dünyasının en saygın organizasyonlarından Stevie International Business Awards’ta altın ödülün sahibi oldu


Etiketler: PepsiCo, içecek, için, yiyecek, İçgörü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.