23 Ocak 2019 Çarşamba 15:04

GÜNDEM

Perakende Güneşi Ödül Sahiplerinden 2019 Tüyoları

Perakende sektöründe başarılı çalışmalara imza atan sektör temsilcilerine ve kurumlara verilen Perakende Güneşi Ödülleri’ni 2018 yılında almaya hak kazanan isimler bir araya geldi. Sektörün önde gelen şirketleri 2019 beklentilerini ve hedeflerini paylaştı.

Perakende Güneşi Ödül Sahiplerinden 2019 Tüyoları
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Soysal ve Perakende Güneşi Ödülleri 2018 sponsoru ATÜ’nün ev sahipliğinde 23 Ocak Çarşamba günü, Leb-i Derya’da düzenlenen toplantıya ATÜ İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Şener Harput, Roman Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy, Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan, Sportive Genel Müdürü Zeynep Selgur, Koçtaş Dijital Pazarlama Uzmanı Sinan Morova ve Yves Rocher Türkiye Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürü Müge Ergin katıldı.

ATÜ İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Şener Harput: “Perakende Günleri tüm perakendeciler açısından prestijli ve zengin içerikli bir organizasyon olarak biz perakendecilere yıllardan beri yön veriyor. Perakende Güneşi Ödülleri’nin de arkasında muazzam bir emek var. Bu kıymetli işe destek verdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi Roman Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy: “2019 ‘Değerli’nin öne çıktığı bir yıl olacak. Yani hayatımıza değer katanlarla birlikte olacağız. Tüketiciler de ‘değerli’ olanı almaya gidecek. Çünkü dolabımız zaten dolu. Şu anda nakitini iyi yönetemeyenler, lüzumsuz büyüyüp borcu olanlar problem yaşıyor. Olay bundan ibaret. Ben bu ülkede olmaktan çok mutluyum. Bu sene için şimdiden anlaşması yapılmış 3-4 mağazamız var. İstinyepark mağazamızın dekorasyonunu değiştiriyoruz, küçük mağazaları büyütüyoruz. Yurtdışında franchise 17 mağaza var. Şu anda Riyad’da yeni bir mağazamız açılıyor.”

Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan: “2019 para harcamanın zor olacağı bir yıl olacak. Harcama kalemleri iyi yönetilmek zorunda”

Kaplan sözlerine şöyle devam etti: “2019 genele para harcamanın daha zor olacağı bir yıl olacak. Daha hedefli ve müşteriyi tanıyarak pazarlama yapmanın ve onlara ulaşmanın mümkün olacağı bir yıl olacak. Muhtemelen çok büyük atılımlar yerine içerideki dengeleri bozmadan harcama kalemleri iyi yönetilmek zorunda olunacak. Perakendeci veriye daha yakın olmak zorunda, doğru IT yatırımları yapılmalı ve iş süreçleri gözden geçirilmeli. Tüketiciler ise daha detaylı inceleyip, indirimleri takip edecek, kendi bütçelerini daha çok düşünecek. Restoran ve akaryakıt harcamalarında radikal bir düşüş yok, perakende giyimde bu biraz daha belirgin. Tüketicinin fiyata, kampanyaya daha duyarlı olacağı bir yıl olacak. Biz 2019 için % 50 büyüme öngörüyoruz.”

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü’nün sahibi Sportive Genel Müdürü Zeynep Selgur: “Geçtiğimiz yıl karlılığımızı %64 artırdık. Şu anda 27 mağazamız var. 2018’deki bakış açışıyla 2019’u yönetemeyeceğiz. Büyük bir değişimin içinden geçiyoruz. 2019’da % 25 büyüme ve 2 yeni mağaza açma hedefimiz var. Mevcut yatırımı online tarafa yapmayı düşünüyoruz. Geçen yıl ciromuzun %8, 8.5’unu onlinedan elde ettik, 2019’da % 10 olacak” dedi.

En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü’nün sahibi Koçtaş adına söz alan Koçtaş Dijital Pazarlama Uzmanı Sinan Morova ise şu şekilde konuştu: “Perakende Güneşi Ödülleri bir perakendeci olarak bizim için çok değerli. Bu ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Yaz aylarında Rusya’da devam eden Dünya Kupası ile ilgili sosyal medya üzerinden bir şeyler mi yapsak diye konuşuyorduk. Beşiktaş’ın oyuncusu Vida’da o dönemde çok popüler ve bonservis ücretini sürekli olarak artırması tüm sporseverleri ilgilendiriyordu. Biz de Koçtaş olarak Vida’nın isminden de yararlanarak sattığımız bir ürüne vurgu yapan “Bizde vida hala 2,29 TL” kampanyasına imza attık. Bu çalışma sosyal medyada inanılmaz ses getirdi. Sonuç olarak da bu ödüle layık görüldük.”

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü’nün sahibi Yves Rocher Türkiye adına konuşan Yves Rocher Türkiye Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürü Müge Ergin: “Yves Rocher olarak bu ödülü almak için samimi yaklaşımımızı ortaya koyduk. Kendi yaşam felsefemizi yansıtarak çalışanlarımızın emeği ile bu ödülü aldığımızı düşünüyorum. Bu ödülü kazanmak için çalışan değer önermesi sistemini gerçekleştirdik. O da şöyle; Yves Rocher’in kendi marka DNA’sı olan doğaya ve kadına saygı önermemizin yanına çalışana saygı önermesini de ekledik. Bunu da gerçekleştirirken dört ana başlıkta uygulamaya çalıştık. Yves Rocher’de çalışanlar keyif alırken ilham da vermek zorunda. Bunun yanı sıra çalışanlarımızın çalıştığı ortamı değerli kılarak mutlu çalışmasını da arzu ediyoruz. Çalışanlarımıza değer veriyoruz. Örneğin bir anneyseniz çocuğunuzun karne gününde izinli sayılırsınız. Şirkette sağlıklı yaşam önemli olduğu için çalışanlarımızın da buna dikkat etmesini arzu ediyoruz. Örneğin çalışanlarımızın daha sağlıklı ürünler tüketmesine ön ayak oluyoruz. Çevre duyarlılığı konusunda hem şirket olarak hem de çalışan olarak duyarlı davranmaya özen gösteriyoruz. Son olarak kariyer fırsatları konusunda şirketin sağladığı olanakları çalışanlarımızın değerlendirmesine dikkat ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Çekirdeksiz Kuru Üzüm İhracatı 500 Milyon Doları Aştı

Şehzadeler şehri Manisa’nın ovalarında yetişen, Osmanlı sultanlarının sofralarının baş tacı olan ve ismini Osmanlı padişahlarından alan Sultani çekirdeksiz kuru üzümde, 2018/19 ihraç sezonunun bitmesine sayılı günler kala ihracat rakamı 500 milyon doları aştı.


Gensed Başkanı Halil Demirdağ, Türkiye’Nin Güneş Enerjisi Potansiyeline Dikkat Çekti Basın Açıklaması

GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ


Hyperx Fury Ddr4 Bellekler Alienware Aurora R9 Oyuncu Bilgisayarlarını Güçlendiriyor

Oyuncu belleklerinde lider HyperX’in FURY DDR4 bellekleri yeni Alienware Aurora R9 PC modellerinde yer alacak. HyperX tarafından sağlanan 2666 MHz, 2933 MHz 3200 Mhz bellekler, Alienware’in fabrikada optimize edilen modül yapılandırmalarıyla 64 GB’a kadar sistemleri destekliyor. Şık ısı dağıtıcı tasarımı, sıcaklık uzaklaştırma özelliği ve kullanım kolaylığıyla bilinen HyperX FURY DDR4 bellekler, Alienware Aurora R9 PC modelleri için fabrikada optimize edilen hız aşırtma profillerini de içeriyor.


Egzersiz Yaparken Kıyafet Seçimi Konforunuz İçin Önemli!

Egzersiz ve spor yapmak hem beden hem de ruh sağlığı için büyük önem taşıyor. Ancak özellikle yaz aylarında sıcaklığın ve nemin etkisiyle bu hareketli yaşam tarzı sekteye uğrayabiliyor. Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaflar içeren giysiler ise cilde hoş bir serinlik ve kuruluk verirken fiziksel performansın artmasına da katkı sağlıyor.


Cacharel Sakin Yaz Renklerinin Huzurlu Dinamizmi

Giyinme sanatına verdiği önemle renk ve desen dünyalarını harmonik uyumla birleştiren bir koleksiyon sunan Cacharel, sakin renklerle tasarladığı ürünleri ile stilde huzurlu bir dinamizm yaratıyor.


Etiketler: olarak, için, 2019, daha, Yves

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.